Strona główna Finanse Artykuły

Wkrótce koniec lokat "antybelkowych"?

© Jacek Michiej - Fotolia.com23 grudnia Senat przyjął nową ustawę okołobudżetową z poprawkami. Jeśli zostanie ona podpisana przez Prezydenta, będzie to równoznaczne z zatwierdzeniem końca lokat antypodatkowych i omijania tzw. „podatku Belki”.

więcej »

Paliwa, ubranka dla dzieci, węgiel... jakie podwyżki w 2012?

© Minerva Studio - Fotolia.comPodwyżka składki rentowej opłacanej przez pracodawcę, akcyzy na olej napędowy i papierosy, podwyżka VAT na ubranka - takie zmiany już na pewno czekają nas w przyszłym roku. Konsekwencją tych zmian mogą być inne podwyżki - podaje Tax Care.

więcej »

Bądź świadomym konsumentem: ruszają ogólnopolskie bezpłatne szkolenia dla Seniorów

© Monkey Business - Fotolia.comRzadko walczą o swoje prawa, niechętnie składają reklamację i czytają umowy, a przedsiębiorcy często wykorzystują ich ufność. Konsumenci III wieku. O tym, że nie są słabszą stroną w grze rynkowej mogą przekonać się na bezpłatnych szkoleniach organizowanych przez UOKiK. Zgłaszać na nie można się już od dziś.

więcej »

UOKiK: Fundusz Hipoteczny Dom wprowadza seniorów w błąd

© Fırat - Fotolia.comPięć postanowień, które znalazły się we wzorcach umowy dożywocia stosowanych przez spółkę Fundusz Hipoteczny Dom zakwestionował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, składając pozew do sądu. Urząd wszczął też postępowanie, które zbada czy komunikat reklamowy przedsiębiorcy wprowadzał konsumentów w błąd.

więcej »

Na świecie oszczędzają na zdrowiu

© orcea david - Fotolia.comWydatki na leczenie stają się coraz większym obciążeniem dla gospodarstw domowych. Wynika to z rosnących kosztów opieki zdrowotnej oraz niepewnego stanu gospodarki. Konsumenci ograniczają inne wydatki by finansować leczenie, a także żądają przepisywania im tańszych lekarstw - to główne wnioski płynące z dorocznego badania klientów sektora opieki zdrowotnej przeprowadzonego po raz czwarty przez firmę doradczą Deloitte.

więcej »

Pomysły dla oryginalnych inwestorów

© Dmitry Pichugin - Fotolia.comNieruchomości, złoto, diamenty i wino to coraz częściej wybierane inwestycje, szczególnie w sytuacji, gdy istnieje obawa, że tradycyjne formy lokowania kapitału nie będą efektywne. Jednak jeśli chcesz być rzeczywiście oryginalnym inwestorem, zapomnij o trunkach, mieszkaniach i metalach szlachetnych. Związek Firm Doradztwa Finansowego przedstawia inne, bardzo alternatywne sposoby na pomnażanie kapitału.

więcej »

Staruszki grające w bingo? Ekonomiczny portret emerytów na świecie

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comWesoły niemiecki staruszek spędzający wakacje na południu Europy i amerykańskie seniorki grające w bingo - tak Polacy postrzegają emerytów na Zachodzie. W rzeczywistości w tych krajach ogromna część seniorów, którzy nie oszczędzali na emeryturę wiedzie bardzo skromne życie. Nie tylko polscy emeryci mają źle. Komu nie warto tak zazdrościć, a z kogo brać przykład?

więcej »

Sondaż: drożyzna atakuje

© JRuhm - Fotolia.comPolacy powszechnie uważają, że rok temu za tę samą sumę pieniędzy co dziś można było kupić więcej różnego rodzaju towarów, na ogół też odczuwają wzrost cen poszczególnych produktów - wynika z sondażu zrealizowanego przez CBOS. Zdecydowana większość badanych mówi o podwyżce cen artykułów spożywczych i paliw. Przekonanie o wzroście cen jest wyrażane najrzadziej w odniesieniu do gazet, czasopism i sprzętu elektronicznego, ale nawet w przypadku tych towarów jedynie nieliczni są skłonni przyznać, że ich ceny są dziś niższe niż przed rokiem.

więcej »

Jak oszczędzać, gdy szaleje inflacja?

© Arpad Nagy-Bagoly - Fotolia.comPięcioprocentowa, najwyższa od 10 lat inflacja w Polsce powoduje, że na 10 000 zł tracimy 476 zł. Jak obronić swoje oszczędności przed szkodliwym wzrostem inflacji, tak aby nie tylko nie stracić, ale także zarobić? Na te pytania odpowiadają eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF).

więcej »

Kredyt konsumencki według nowych zasad

© johnnychaos - Fotolia.comZa sześć miesięcy zaczną obowiązywać nowe zasady udzielania pożyczek. Dłuższy czas na odstąpienie od umowy, objęcie przepisami wyższych kwot – to główne zmiany wynikające z nowej ustawy o kredycie konsumenckim, którą podpisał prezydent.

więcej »

Strony : [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21]


Polecamy Aktywni 50+ Akademia Pełni Życia Internetowe Stowarzyszenie Seniorów eGospodarka.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X