Strona główna Finanse Artykuły

Na co skarżą się konsumenci?

© wrangler - Fotolia.comW 2012 roku rzecznicy konsumentów udzielili ponad 444 tysiące porad. Najwięcej z nich dotyczyło zakupu odzieży i obuwia. Konsumenci dość skarżyli się również na problemy z usługami telekomunikacyjnymi i finansowymi oraz zakupem sprzętu RTV i AGD.

więcej »

Karta kredytowa: nie tylko plastikowy pieniądz

© petratlu - Fotolia.comDecydując się na kartę kredytową przede wszystkim otrzymujemy możliwość dodatkowego sposobu płatności za zakupy czy usługi. Jednak to nie wszystko. Banki coraz częściej oferują usługi dodatkowe do wydawanych przez siebie produktów. Do najpopularniejszych należą ubezpieczenia, usługi Concierge oraz programy rabatowe. Ich specyfikę przybliżą eksperci porównywarki finansowej Comperia.pl.

więcej »

Czy warunki lokaty można negocjować?

© Bogdan Wankowicz - Fotolia.comBanki w swoich ofertach zwykle prezentują sztywne ramy oprocentowania lokat oraz kont oszczędnościowych. W jakich przypadkach możliwa jest negocjacja warunków tych produktów finansowych? Czy tylko bardzo zamożne osoby mogą liczyć na atrakcyjne oferty?

więcej »

Płacenie kartą w Internecie: miniprzewodnik

© Sergejs Rahunoks - Fotolia.comCzterech na dziesięciu kupujących w sieci skorzystało w ciągu ostatniego roku z płatności kartą online – wynika z danych PayU, instytucji płatniczej obsługującej płatności kartami. W porównaniu do najbardziej popularnej metody płatności w Internecie, czyli szybkiego e-przelewu, plastikowy pieniądz nie cieszy się jednak względami kupujących. Wiele osób nie wie np., że transakcje kartowe, jako jedyne, chroni mechanizm chargeback, a za e-zakupy można zapłacić również zwykłą kartą debetową, nie tylko kredytową.

więcej »

Parabanki masowo łamią prawo

© Bogdan Wankowicz - Fotolia.comWszystkie spośród trzydziestu skontrolowanych przez UOKiK parabanków naruszały prawa konsumentów. Parabanki stosują nieuczciwe opłaty, podają nieprawdę co do wysokości oprocentowania pożyczek, nie wywiązują się z wymaganych prawem obowiązków informacyjnych.

więcej »

Bezpieczny wyjazd zagraniczny. Złodzieje nie mają wakacji

©  Schlierner - Fotolia.comDo zagranicznej podróży warto dobrze się przygotować. W trakcie wyjazdu będą czekały na nas bowiem nie tylko przyjemności, ale również pewne zagrożenia jak np. kieszonkowcy. Eksperci radzą, aby nie trzymać całej gotówki w jednym miejscu. Nie warto także nosić przy sobie jej dużej ilości. Jeśli nie wybieramy się w miejsca, w których nie ma bankomatów to najlepiej zabrać tyle, ile jest nam potrzebne na podstawowe potrzeby oraz wyposażyć się w kartę płatniczą.

więcej »

Gdy często zapominasz o opłaceniu rachunków

© Peter - Fotolia.comW natłoku codziennych spraw łatwo zapomnieć o jednej z wielu płatności. Brak opłacenia rachunku w terminie może jednak skutkować przykrymi konsekwencjami. Aby tego uniknąć wystarczy skorzystać ze zlecenia stałego czy polecenia zapłaty. Pozwoli to również zaoszczędzić czas i pieniądze.

więcej »

Domowy budżet - oszczędzamy na wiosnę

© dundersztyc - Fotolia.comZbliżające się wakacje powodują, że częściej dbamy o własny wygląd i kondycję. Wielu z nas rozpoczyna właśnie przygotowania do sezonu letniego – podejmuje walkę ze zbędnymi kilogramami i wybiera regularny wysiłek fizyczny. Warto, aby tego typu działania obejmowały również porządki w domowym budżecie, który jest często nadwyrężony po zimie. Skuteczność oszczędzania zapewnić może kilka prostych zasad – podpowiadają eksperci firmy Expander.

więcej »

Zakupy internetowe kontra zakupy tradycyjne

© Maksym Yemelyanov - Fotolia.comPolski rynek sklepów internetowych, na tle innych państw europejskich, rozwija się niezwykle szybko. Dynamiczny wzrost liczby kupujących oraz obrotów nie dotyczy jednak wszystkich sektorów e-handlu. Jak wynika z sondażu firmy PayU, po produkty spożywcze, ogrodnicze, chemię gospodarczą czy nawet kosmetyki wciąż chętniej wybieramy się do marketu.

więcej »

Zdrowa dieta tylko dla bogatych?

© Tatjana Balzer - Fotolia.comEksperci alarmują, że dieta zachodnich społeczeństw jest nieadekwatna do naszych potrzeb i sprzyja rozwojowi rozmaitych chorób. Podkreślają, że nie jemy dostatecznie dużej ilości warzyw i owoców i apelują o lepszą edukację dietetyczną. Tymczasem to nie tylko niskie kompetencje co do sposobu odżywiania się mają wpływ na taki status quo - polecane produkty często są po prostu zbyt drogie.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Aktywni 50+ Pola Nadziei Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X