Strona główna Finanse Artykuły

Boże Narodzenie 2013. Wydamy więcej na świateczne zakupy?

© Tyler Olson - Fotolia.comChoć Polacy są niezwykle przywiązani do tradycji Bożego Narodzenia, w rozsądny sposób wydają pieniądze na świąteczne zakupy. W tym roku na bożonarodzeniowe prezenty, jedzenie oraz spotkania z najbliższymi statystyczna polska rodzina wyda ok. 1 126 zł.

więcej »

Jak bezpiecznie kupować w Internecie?

© VRD - Fotolia.comWnuczka poradziła mi, żebym zaczął robić zakupy przez Internet. Mówi, że wiele sklepów oferuje dostawę do domu, co jest dla mnie ważne, bo mam coraz większe problemy z chodzeniem. Boję się jednak czy nikt mnie nie oszuka. Jak bezpiecznie robić takie zakupy?

więcej »

Jak zachęcić seniora do korzystania z karty?

© auremar - Fotolia.comWedług danych NBP tylko 29 proc. osób powyżej 65 roku życia ma w portfelu karty płatnicze. Karta i konto to narzędzia zwiększające znacząco bezpieczeństwo finansowe. Poczta Polska radzi jak zachęcić seniora do posiadania i używania plastikowych pieniędzy.

więcej »

Sprzedaż przez akwizytora: prawa konsumentów

© Nick Freund - Fotolia.comDokument tożsamości, potwierdzenie prowadzenia działalności gospodarczej oraz formularz odstąpienia od umowy – takie dokumenty przed zawarciem umowy każdy akwizytor czy sprzedający na pokazie musi przedstawić klientowi. UOKiK przypomina o prawach kupujących poza lokalem przedsiębiorcy.

więcej »

Parabanki a bezpieczeństwo naszych finansów

©  woodsy - Fotolia.comW związku z niedawnym bankructwem Pozabankowego Centrum Finansowego, powrócił temat parabanków i zagrożeń związanych z inwestycjami w tego typu instytucjach. Wiele osób, które zdecydowały się zaufać parabankom z niepokojem śledzi teraz medialne doniesienia na ich temat. Na co zwrócić uwagę, aby powierzone tym instytucjom pieniądze były bezpieczne podpowiadają eksperci porównywarki finansowej Comperia.pl.

więcej »

Ufaj, ale sprawdzaj - Seniorze, tej umowy nie podpisuj

© Gabriel Blaj - Fotolia.comOfiarami niektórych nieuczciwych przedstawicieli handlowych działających w imieniu i na rzecz różnych dostawców usług telekomunikacyjnych dość często padają seniorzy. Co zrobić, aby nie dać się oszukać? O czym pamiętać podczas podpisywania umowy? Odpowiedzi m.in. na te pytania dotyczące usług telekomunikacyjnych można poznać w ramach programu „Ufaj, ale sprawdzaj” organizowanego przez Centrum Informacji Konsumenckiej Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

więcej »

Na co skarżą się konsumenci?

© wrangler - Fotolia.comW 2012 roku rzecznicy konsumentów udzielili ponad 444 tysiące porad. Najwięcej z nich dotyczyło zakupu odzieży i obuwia. Konsumenci dość skarżyli się również na problemy z usługami telekomunikacyjnymi i finansowymi oraz zakupem sprzętu RTV i AGD.

więcej »

Karta kredytowa: nie tylko plastikowy pieniądz

© petratlu - Fotolia.comDecydując się na kartę kredytową przede wszystkim otrzymujemy możliwość dodatkowego sposobu płatności za zakupy czy usługi. Jednak to nie wszystko. Banki coraz częściej oferują usługi dodatkowe do wydawanych przez siebie produktów. Do najpopularniejszych należą ubezpieczenia, usługi Concierge oraz programy rabatowe. Ich specyfikę przybliżą eksperci porównywarki finansowej Comperia.pl.

więcej »

Czy warunki lokaty można negocjować?

© Bogdan Wankowicz - Fotolia.comBanki w swoich ofertach zwykle prezentują sztywne ramy oprocentowania lokat oraz kont oszczędnościowych. W jakich przypadkach możliwa jest negocjacja warunków tych produktów finansowych? Czy tylko bardzo zamożne osoby mogą liczyć na atrakcyjne oferty?

więcej »

Płacenie kartą w Internecie: miniprzewodnik

© Sergejs Rahunoks - Fotolia.comCzterech na dziesięciu kupujących w sieci skorzystało w ciągu ostatniego roku z płatności kartą online – wynika z danych PayU, instytucji płatniczej obsługującej płatności kartami. W porównaniu do najbardziej popularnej metody płatności w Internecie, czyli szybkiego e-przelewu, plastikowy pieniądz nie cieszy się jednak względami kupujących. Wiele osób nie wie np., że transakcje kartowe, jako jedyne, chroni mechanizm chargeback, a za e-zakupy można zapłacić również zwykłą kartą debetową, nie tylko kredytową.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Kosciol.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku EWST.pl Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy