Strona główna Finanse Artykuły

Karta kredytowa - pułapka czy źródło korzyści dla posiadacza?

© Parrus - Fotolia.comMimo kryzysu liczba kart kredytowych w Polsce cały czas rośnie, wzrasta również zadłużenie na nich. Stale zwiększa się odsetek niespłacanych kredytów. Niepokojącą tendencją jest fakt, że większość dłużników spłaca tylko minimalną kwotę zadłużenia wymaganą przez bank, co często pokrywa tylko miesięczne odsetki, a nie kapitał. Wiele zobowiązań ponadto nie jest regulowanych w terminie, co sprawia że dług bardzo szybko rośnie i pojawia się problem z jego spłatą.

więcej »

Z kartą płatniczą na urlopie

© wojtek - Fotolia.comWakacje to nie tylko czas relaksu, ale także okres opowieści o zgubionych, skradzionych lub zapomnianych kartach płatniczych. Doradcy Finamo, na podstawie doświadczeń swoich klientów, stworzyli poradnik, jak bezpiecznie i mądrze korzystać z kart podczas zagranicznego urlopu.

więcej »

Odwrócona hipoteka - renta dla seniora w zamian za mieszkanie

© Nolte Lourens - Fotolia.comOdwrócona hipoteka to produkt oferowany głównie przez banki, który polega na uwolnieniu zamrożonego w nieruchomości kapitału. Stanowi popularną ofertę w krajach rozwiniętych. W Polsce nie jest jeszcze rozpowszechniona, ale istnieją już instytucje finansowe, które proponują transakcje tego rodzaju.

więcej »

Kredyty dla starszych - trudne ale dostępne

© Pavel Losevsky - Fotolia.comWiek kredytobiorcy ma istotny wpływ na okres kredytowania. W najbardziej restrykcyjnym, aczkolwiek jednocześnie bardzo popularnym wariancie, spłata kredytu powinna nastąpić najpóźniej w momencie, gdy wnioskodawca ukończy 70 lat. Oznacza to, że np. 40-latek może wziąć kredyt maksymalnie na 30 lat. Zdarzają się jednak wyjątki, nawet takie, że kredyt dostanie osoba, której wiek w momencie zakończenia spłaty wyniesie 100 lat! – wynika z raportu Expandera.

więcej »

Renta rodzinna - informacje o obowiązkach pracodawcy i osobach, którym przysługuje świadczenie

© sumnersgraphicsinc - Fotolia.comPracodawca zobowiązany jest do poinformowania rodziny zmarłego pracownika o warunkach wymaganych do uzyskania renty rodzinnej, przygotowania stosownego wniosku i złożenia go w organie rentowym. Obowiązek taki wynika z art. 125 ust. 1 pkt 5 ustawy z 17 grudnia 1998 roku o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

więcej »

Konsumenci - seniorzy zbyt mało świadomi

© Gina Sanders - Fotolia.comW sporze z przedsiębiorcą nie są słabszą stroną. Rzadko dochodzą jednak swoich roszczeń, często padają ofiarami nieuczciwych praktyk – wynika z badań UOKiK i praktyki Stowarzyszenia Konsumentów Polskich. Według prognoz w 2010 roku w Polsce liczba osób w wieku 60 lat i więcej wyniesie blisko 6,5 mln.

więcej »

Zakupowy zawrót głowy

© Raia - Fotolia.comWchodzisz do centrum handlowego chcąc zrobić rutynowe zakupy. Nic wielkiego – pieczywo, owoce, nabiał, wędlina, do tego napoje, jakiś proszek do prania, środki czystości, może kilka małych drobiazgów. Przy kasie zostawiasz 400 zł i zastanawiasz się, co było tak drogie? W domu wyjmując zakupy z siatki orientujesz się, że oprócz niezbędnych produktów, stałeś się szczęśliwym posiadaczem nowego dzbanka na wodę z filtrem, kolejnej pary bawełnianych skarpet i sześciu tabliczek gorzkiej czekolady. Czy takich sytuacji da się uniknąć?

więcej »

Porównaj ceny zanim zakupisz świąteczne prezenty

© Andres Rodriguez - Fotolia.comZbliżają się Święta Bożego Narodzenia i tłumy znów podążą do sklepów w poszukiwaniu prezentów. Jak twierdzą eksperci, polski system finansowy jest odporny na światowy kryzys, a jednak zjawisko to ma również wymiar psychologiczny i tegoroczne Święta z pewnością będziemy obchodzili skromniej. Aby więc nie przepłacić i mieć „spokojne sumienie”, warto dokładnie przyjrzeć się ofertom i porównać ceny, szczególnie wobec badań, które wyraźnie wskazują, że ceny towarów w sklepach internetowych są średnio o 17% niższe niż w najpopularniejszych marketach ze sprzętem elektronicznym.

więcej »

Osoby 40+ a oferty kredytów hipotecznych

© johnnychaos - Fotolia.comZdaniem Credit House Polska - Doradcy Kredytowi transformacja ustrojowa w roku 1989 najbardziej dotknęła ludzi startujących w dorosłe życie, układających sobie przyszłość. Nagle musieli zderzyć się z szalejącą inflacją i gospodarką rynkową. Kto mógł i potrafił brał się za jakiś biznes i dorabiał się pierwszych pieniędzy. Nie wszyscy jednak zostali Niemczyckimi czy Gudzowatymi. Ówcześni dwudziesto-, trzydziestolatkowie mają dziś po 40, 50 lat i wciąż są "na dorobku" - czy stać ich na kredyt hipoteczny i marzenia o własnym domu?

więcej »

Drożyzna szaleje - jak mogą poradzić sobie Polacy?

© Kristian Peetz - Fotolia.com24-go lipca odbyła się sejmowa debata na temat wysokości cen i choć minister finansów Jacek Rostowski zapewniał, że „w Polsce nie ma szalejącej drożyzny”, konsumenci są innego zdania. Jak radzą sobie z wysoką inflacją polskie rodziny?

więcej »

Strony : [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Aktywni 50+ Kosciol.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy