Strona główna Finanse Artykuły

Ile polska rodzina wyda w tym roku na święta?

© Roman Milert - Fotolia.comW tym roku wydatki Polaków na święta będą wyższe o 13 procent w odniesieniu do minionego roku. Na jedzenie, prezenty polska rodzina planuje wydać prawie 1.160 złotych. Okazuje się, że to najwyższy procentowy wzrost na Starym Kontynencie - wynika z 17. edycji badania przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte w 16 krajach europejskich i w RPA.

więcej »

Niższe stopy procentowe - kto zyska, a kto straci?

© blachowicz102 - Fotolia.comCo obniżenie stopy procentowej oznacza dla przeciętnego Polaka korzystajacego z usług bankowych? Kto odniesie korzyść z decyzji Narodowego Banku Polskiego, a kto na tym straci?

więcej »

Jak zostać milionerem? Zmiana myślenia zmienia stan konta

© ewakubiak - Fotolia.comWiele osób marzy, żeby wygrać na loterii, całkiem sporo regularnie gra. Tymczasem wygrana taka wcale nie musi trwale poprawiać poziomu życia. Tak naprawdę rzeczywiste bogactwo znacznie częściej jest wynikiem ciężkiej pracy i codziennie podejmowanych decyzji finansowych. Według badań 80 proc. osób wygrywających na loteriach duże kwoty, w ciągu 10 lat traci swoje fortuny. Co dziesiąty „szczęśliwiec” już po 5 latach zostaje bez grosza przy duszy.

więcej »

Nagroda Nobla z ekonomii 2014: Jean Tirole

Jean Tirole, fot. Mme Tirole, CC BY-SA 3.0, Wikimedia CommonsTegorocznym laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii został Francuz Jean Tirole, którego prace dotyczą możliwości regulacji działania monopolistów. Uhonorowano go za „analizę siły rynku i regulacji".

więcej »

Lokaty online - ranking październik 2014

© pogonici - Fotolia.comNiniejszy ranking prezentuje ofertę bankowych lokat online, dostępnych<span> </span>bezpośrednio przez internet, bez konieczności fizycznego lub telefonicznego kontaktu z pracownikiem banku. W rankingu uwzględniliśmy oferty dostępne dla każdego, bez tych lokat, które banki kierują tylko do swoich obecnych klientów, korzystających z rachunku osobistego i bankowości internetowej.

więcej »

Łatwiejsza upadłość konsumencka

© Voyagerix - Fotolia.comZliberalizowane przesłanki upadłości konsumenckiej, niższe koszty sądowe, mozliwość zawarcia układu z wierzycielami - to tylko niektóre zmiany zasad upadłości konsumeckiej które niebawem wejdą w życie. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał przyjętą przez Sejm nowelizację Prawa upadłościowego i naprawczego, ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych.

więcej »

Lokaty online - ranking wrzesień 2014

© robert6666 - Fotolia.comNiniejszy ranking prezentuje ofertę bankowych lokat online, dostępnych bezpośrednio przez internet, bez konieczności fizycznego lub telefonicznego kontaktu z pracownikiem banku. W rankingu uwzględniliśmy oferty dostępne dla każdego, bez tych lokat, które banki kierują tylko do swoich obecnych klientów, korzystających z rachunku osobistego i bankowości internetowej.

więcej »

Dlaczego Polacy spłacają długi?

© Marek Kosmal - Fotolia.comPolacy coraz częściej i chętniej zaciągają kredyty i biorą pożyczki. Jednak nie zawsze spłacają je na czas. Jak wynika z badania „Polacy o zadłużeniu” TNS Polska na zlecenie firmy KRUK S.A. prawie połowa Polaków uważa, że zaległości w spłacaniu rachunków lub rat mogą zdarzyć się każdemu i jest to raczej normalna sytuacja. Warto jednak pamiętać, że niespłacone długi mogą negatywnie wpłynąć nie tylko na zadłużonego, lecz także na jego rodzinę.

więcej »

Mężczyźni i kobiety o długach

© hesa2 - Fotolia.comNie od dziś wiadomo, że kobiety i mężczyźni różnią się od siebie. Widać to także w podejściu do zarządzania finansami, a szczególnie zadłużenia i jego spłaty. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS Polska na zlecenie Grupy KRUK, dla większości mężczyzn nieregularne spłacanie rachunków i rat to coś normalnego, natomiast dla kobiet to powód do stresu i niepokoju.

więcej »

Odwrócona hipoteka - pieniądze za dom

© aletia2011 - Fotolia.comW Sejmie trwają prace nad ostatecznym kształtem ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym. Projekt odpowiedniej ustawy został przekazany właśnie do komisji finansów. Kto będzie mógł skorzystać z tego rozwiązania?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy Pola Nadziei EWST.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Aktywni 50+ Oferty pracy