Strona główna Finanse Artykuły

Lokaty online - ranking październik 2014

© pogonici - Fotolia.comNiniejszy ranking prezentuje ofertę bankowych lokat online, dostępnych<span> </span>bezpośrednio przez internet, bez konieczności fizycznego lub telefonicznego kontaktu z pracownikiem banku. W rankingu uwzględniliśmy oferty dostępne dla każdego, bez tych lokat, które banki kierują tylko do swoich obecnych klientów, korzystających z rachunku osobistego i bankowości internetowej.

więcej »

Łatwiejsza upadłość konsumencka

© Voyagerix - Fotolia.comZliberalizowane przesłanki upadłości konsumenckiej, niższe koszty sądowe, mozliwość zawarcia układu z wierzycielami - to tylko niektóre zmiany zasad upadłości konsumeckiej które niebawem wejdą w życie. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał przyjętą przez Sejm nowelizację Prawa upadłościowego i naprawczego, ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych.

więcej »

Lokaty online - ranking wrzesień 2014

© robert6666 - Fotolia.comNiniejszy ranking prezentuje ofertę bankowych lokat online, dostępnych bezpośrednio przez internet, bez konieczności fizycznego lub telefonicznego kontaktu z pracownikiem banku. W rankingu uwzględniliśmy oferty dostępne dla każdego, bez tych lokat, które banki kierują tylko do swoich obecnych klientów, korzystających z rachunku osobistego i bankowości internetowej.

więcej »

Dlaczego Polacy spłacają długi?

© Marek Kosmal - Fotolia.comPolacy coraz częściej i chętniej zaciągają kredyty i biorą pożyczki. Jednak nie zawsze spłacają je na czas. Jak wynika z badania „Polacy o zadłużeniu” TNS Polska na zlecenie firmy KRUK S.A. prawie połowa Polaków uważa, że zaległości w spłacaniu rachunków lub rat mogą zdarzyć się każdemu i jest to raczej normalna sytuacja. Warto jednak pamiętać, że niespłacone długi mogą negatywnie wpłynąć nie tylko na zadłużonego, lecz także na jego rodzinę.

więcej »

Mężczyźni i kobiety o długach

© hesa2 - Fotolia.comNie od dziś wiadomo, że kobiety i mężczyźni różnią się od siebie. Widać to także w podejściu do zarządzania finansami, a szczególnie zadłużenia i jego spłaty. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS Polska na zlecenie Grupy KRUK, dla większości mężczyzn nieregularne spłacanie rachunków i rat to coś normalnego, natomiast dla kobiet to powód do stresu i niepokoju.

więcej »

Odwrócona hipoteka - pieniądze za dom

© aletia2011 - Fotolia.comW Sejmie trwają prace nad ostatecznym kształtem ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym. Projekt odpowiedniej ustawy został przekazany właśnie do komisji finansów. Kto będzie mógł skorzystać z tego rozwiązania?

więcej »

Wakacje w Polsce? Potrzebna gotówka

© great_photos - Fotolia.comBadania nawyków płatniczych Polaków podczas krajowych wakacji przeprowadzone przez TNS Polska na zlecenie Euronet w maju tego roku wskazują, że na wakacjach w kraju konieczne jest noszenie przy sobie gotówki. Co drugi Polak podczas urlopu spotkał się z odmową możliwości zapłaty kartą płatniczą za swoje zakupy.

więcej »

Maciej Samcik: Seniorze pożyczaj rozsądnie

© fotoaloja - Fotolia.comOsoby dojrzałe są dla instytucji finansowych idealnymi klientami. Niestety, z tego względu często popadają w kłopoty. W rozmowie z Senior.pl Maciej Samcik, dziennikarz ekonomiczny Gazety Wyborczej, odnosi się do najważniejszych problemów, które seniorzy mają z finansami.

więcej »

Kobiety lepiej panują nad wydawaniem pieniędzy

© apops - Fotolia.comOkreślanie kobiet, jako strażniczek domowego ogniska, przybrało obecnie nowy wymiar. Z badania Fundacji Kronenberga przy banku Citi Handlowy wynika, że to właśnie panie żelazną ręką trzymają domowy budżet, zaś niekontrolowane wydatki to domena przede wszystkim płci „brzydkiej”. Co więcej, wyniki badania łamią kolejne stereotypy - do braku kontroli nad własnym budżetem przyznało się aż dwa razy więcej mężczyzn niż kobiet.

więcej »

Rozliczenie roczne 2013: jaki PIT dla emeryta i rencisty?

© kwakier - Fotolia.comDo końca kwietnia każda osoba osiągająca w ubiegłym roku dochody ma obowiązek rozliczyć podatek osobisty, czyli popularnie nazywany PIT. Obowiązek ten dotyczy również emerytów czy rencistów. W większości przypadków rozliczenia takiego dokonuje organ rentowy, czyli ZUS albo KRUS, jednak nie zawsze. W pewnych sytuacjach emeryt czy rencista musi się rozliczyć samodzielnie, w niektórych zaś przypadkach może okazać się to nawet opłacalne, bowiem prawo pozwala na skorzystanie z ulg podatkowych i uzyskanie zwrotu części lub nawet całości zapłaconego podatku.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy Hospicja.pl Akademia Pełni Życia Poradnik-zdrowia.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X