Strona główna Finanse Artykuły

Lokata czy konto. Jak oszczędzać?

© Chlorophylle - Fotolia.comLokata czy konto oszczędnościowe? Oprocentowanie w przypadku obu tych form oszczędzania jest obecnie porównywalne, a o wyborze decyduje coraz częściej to czy posiadamy smykałkę do zarabiania pieniędzy czy też wolimy wygodę. Co zatem wybrać?

więcej »

Pieniądz robi pieniądz, czyli w co inwestować?

© apops - Fotolia.comNajwiększa kłopot z oszczędzaniem polega na zmobilizowaniu się do systematycznego odkładania pieniędzy. Jednak gdy już zgromadzimy większą kwotę, sprawa staje się dużo prostsza – trzeba ją jak najzyskowniej ulokować. Jest jasne, że gromadzenie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie to najbardziej niekorzystne rozwiązanie. Z kolei wielość opcji dostępnych na rynku może wprowadzić pewną dezorientację. Warto jednak podjąć wysiłek, aby poznać różne możliwości – korzyści będą odczuwalne dla naszego portfela.

więcej »

Usługi finansowe: zmiany korzystne dla konsumentów

© goodluz - Fotolia.comOsoby korzystające z usług finansowych, czy to oferowanych przez tradycyjne banki, czy parabanki, zyskały silniejszą pozycję. Uregulowany został sposób rozpatrywania reklamacji, a także ograniczone nieuzasadnione opłaty związane z udzielaniem pożyczek, a to za sprawą wejścia w życie ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym oraz nowelizacji ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym.

więcej »

Oszczędzanie. Nie szukaj wymówek

© hdominguez474 - Fotolia.comZ badań przeprowadzonych przez TNS Polska wynika, że aż w 58% gospodarstw domowych cały budżet przeznaczany jest na bieżące potrzeby. Jednocześnie ponad połowa z nas jest przekonana, że nie odkładamy żadnych pieniędzy, ponieważ mamy ich za mało. Systematyczne oszczędzanie może jednak rozpocząć każdy z nas, redukując zbędne wydatki.

więcej »

Ranking zamożności: znaczny spadek pozycji Polski

© underworld - Fotolia.comW światowym rankingu zamożności Global Wealth Report, Polska spadła o 5 pozycji i ostatecznie znalazła się na 39. miejscu. Jako znak czasu pojawiła się inna istotna zmiana – wartość aktywów finansowych mieszkańców Chin przekroczyła wartość aktywów mieszkańców Japonii.

więcej »

Co drugi senior zadłużony

© Kzenon - Fotolia.comNiemal 45 procent Polaków powyżej 65 roku życia jest nadal aktywnych kredytowo – posiada zobowiązania kredytowe. W jaki sposób zapewnić seniorom odpowiedzialne i bezpieczne korzystanie z finansowania ich potrzeb poprzez produkty i usługi finansowe? Odpowiedź jest prosta: poprawić świadomość finansową seniorów.

więcej »

Od października będzie mniej długów spadkowych

© nmann77 - Fotolia.comNowe przepisy, które wejdą w życie w drugiej połowie października pozwolą wszystkim, którzy otrzymali wraz ze spadkiem dług i nie złożyli oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku, ograniczyć dziedziczenie długów do wartości otrzymanego majątku. Do tej pory był to głównie przywilej dzieci. Biorąc pod uwagę rosnące zadłużenie Polaków, a wraz z nim większe prawdopodobieństwo przejęcia długów zamiast majątku - zmiana była jak najbardziej pożądana. W Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor nie brakuje niefortunnych spadkobierców, najmłodszy ma 11 lat.

więcej »

Oszczędzamy prąd. Jak wybrać energooszczędne AGD?

©  M. Schuppich - Fotolia.comRachunki za energię elektryczną potrafią nieraz nas niemiło zaskoczyć. Istnieje jednak kilka sposobów, które pomogą nam obniżyć opłaty. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wystarczy jedynie zmiana niektórych nawyków i przyzwyczajeń, aby zaoszczędzić w dłuższej perspektywie nawet kilkaset złotych. Bardzo ważną rolę odgrywa także wybór sprzętu RTV i AGD. Decydując się na zakup odpowiednich urządzeń pomagamy również zadbać o środowisko naturalne.

więcej »

Waluta na wakacje. Gdzie i jak kupować bezpiecznie?

©  PhotoSG - Fotolia.comJeżeli na urlop wybieramy się do krajów, w których obowiązują takie waluty jak euro, funt brytyjski, dolar amerykański czy frank szwajcarski, najlepiej zabrać ze sobą pieniądze kupione w Polsce. Problem stanowić mogą inne, mniej popularne waluty. W tej sytuacji Expander radzi, aby zaopatrzyć się w kraju w euro i dopiero na miejscu część pieniędzy wymienić na lokalną walutę. Warto także oprócz gotówki, na wszelki wypadek, zabrać na wakacje kartę płatniczą.

więcej »

Brak dostępu do bankomatu? To nie problem

©  sanjagrujic - Fotolia.comJak wynika z danych Narodowego Banku Polskiego, w kraju funkcjonuje niemal 21 tys. bankomatów. Polacy przyzwyczaili się już, że w razie potrzeby zawsze znajdą urządzenie, z którego bez problemu mogą pobrać gotówkę. W czasie wakacji taki komfort nie zawsze jest standardem.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Poradnik-zdrowia.pl Umierać po ludzku Aktywni 50+ Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X