Strona główna Finanse Artykuły

Na Święta wydamy więcej niż rok temu

© S.Bachstroem - Fotolia.comPolacy wydają na święta Bożego Narodzenia więcej niż pierwotnie zakładali. Być może dlatego w tym roku chcą podejść do świątecznych zakupów z większą rozwagą i ostrożnością. Na prezenty, jedzenie oraz spotkania z najbliższymi polska rodzina zamierza wydać średnio 1 282 zł, czyli o około 11 proc. więcej niż deklarowaliśmy rok temu – wynika z osiemnastej edycji badania „Zakupy Świąteczne 2015” przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte w 13 krajach Europy i RPA.

więcej »

Długi. Sprawdź, czy nie zalegasz z rachunkami

© BillionPhotos.com - Fotolia.comZapominasz o płaceniu rachunków? Brałeś kiedyś kredyt, którego nie spłaciłeś terminowo? Sprawdź, jaki pozostawiłeś po sobie ślad. To nic nie kosztuje. Dzień bez Długów to okazja do zastanowienia się nad swoimi wydatkami i historią finansową.

więcej »

Niska kwota wolna od podatku sprzeczna z Konstytucją

© yahyaikiz - Fotolia.comZapisy ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ustalające kwotę wolną od podatku w wysokości 3091 zł są niezgodne z Konstytucją - uznał Trybunał Konstytucyjny. Przepisy te stracą moc 30 listopada 2016 r. O zbadanie kwestii kwoty wolnej od podatku zwróciła się do Trybunału poprzedni Rzecznik Praw Obywatelskich, prof. Irena Lipowicz.

więcej »

Kosztowne pomyłki przy bankowych przelewach

© Chlorophylle - Fotolia.comNiewiele osób zdaje sobie sprawę, że drobna pomyłka podczas realizowania przelewu może drogo kosztować. Jeśli zamiast na swoje konto oszczędnościowe przekażemy pieniądze na rachunek walutowy, to możemy stracić kilkaset złotych. Kilkadziesiąt złotych może kosztować błąd w sposobie realizacji przelewu lub w kwocie spłaty karty kredytowej.

więcej »

Lokata czy konto. Jak oszczędzać?

© Chlorophylle - Fotolia.comLokata czy konto oszczędnościowe? Oprocentowanie w przypadku obu tych form oszczędzania jest obecnie porównywalne, a o wyborze decyduje coraz częściej to czy posiadamy smykałkę do zarabiania pieniędzy czy też wolimy wygodę. Co zatem wybrać?

więcej »

Pieniądz robi pieniądz, czyli w co inwestować?

© apops - Fotolia.comNajwiększa kłopot z oszczędzaniem polega na zmobilizowaniu się do systematycznego odkładania pieniędzy. Jednak gdy już zgromadzimy większą kwotę, sprawa staje się dużo prostsza – trzeba ją jak najzyskowniej ulokować. Jest jasne, że gromadzenie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie to najbardziej niekorzystne rozwiązanie. Z kolei wielość opcji dostępnych na rynku może wprowadzić pewną dezorientację. Warto jednak podjąć wysiłek, aby poznać różne możliwości – korzyści będą odczuwalne dla naszego portfela.

więcej »

Usługi finansowe: zmiany korzystne dla konsumentów

© goodluz - Fotolia.comOsoby korzystające z usług finansowych, czy to oferowanych przez tradycyjne banki, czy parabanki, zyskały silniejszą pozycję. Uregulowany został sposób rozpatrywania reklamacji, a także ograniczone nieuzasadnione opłaty związane z udzielaniem pożyczek, a to za sprawą wejścia w życie ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym oraz nowelizacji ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym.

więcej »

Oszczędzanie. Nie szukaj wymówek

© hdominguez474 - Fotolia.comZ badań przeprowadzonych przez TNS Polska wynika, że aż w 58% gospodarstw domowych cały budżet przeznaczany jest na bieżące potrzeby. Jednocześnie ponad połowa z nas jest przekonana, że nie odkładamy żadnych pieniędzy, ponieważ mamy ich za mało. Systematyczne oszczędzanie może jednak rozpocząć każdy z nas, redukując zbędne wydatki.

więcej »

Ranking zamożności: znaczny spadek pozycji Polski

© underworld - Fotolia.comW światowym rankingu zamożności Global Wealth Report, Polska spadła o 5 pozycji i ostatecznie znalazła się na 39. miejscu. Jako znak czasu pojawiła się inna istotna zmiana – wartość aktywów finansowych mieszkańców Chin przekroczyła wartość aktywów mieszkańców Japonii.

więcej »

Co drugi senior zadłużony

© Kzenon - Fotolia.comNiemal 45 procent Polaków powyżej 65 roku życia jest nadal aktywnych kredytowo – posiada zobowiązania kredytowe. W jaki sposób zapewnić seniorom odpowiedzialne i bezpieczne korzystanie z finansowania ich potrzeb poprzez produkty i usługi finansowe? Odpowiedź jest prosta: poprawić świadomość finansową seniorów.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy Hospicja.pl Kosciol.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych eGospodarka.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X