Strona główna Finanse Artykuły

Pomysły dla oryginalnych inwestorów

© Dmitry Pichugin - Fotolia.comNieruchomości, złoto, diamenty i wino to coraz częściej wybierane inwestycje, szczególnie w sytuacji, gdy istnieje obawa, że tradycyjne formy lokowania kapitału nie będą efektywne. Jednak jeśli chcesz być rzeczywiście oryginalnym inwestorem, zapomnij o trunkach, mieszkaniach i metalach szlachetnych. Związek Firm Doradztwa Finansowego przedstawia inne, bardzo alternatywne sposoby na pomnażanie kapitału.

więcej »

Staruszki grające w bingo? Ekonomiczny portret emerytów na świecie

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comWesoły niemiecki staruszek spędzający wakacje na południu Europy i amerykańskie seniorki grające w bingo - tak Polacy postrzegają emerytów na Zachodzie. W rzeczywistości w tych krajach ogromna część seniorów, którzy nie oszczędzali na emeryturę wiedzie bardzo skromne życie. Nie tylko polscy emeryci mają źle. Komu nie warto tak zazdrościć, a z kogo brać przykład?

więcej »

Sondaż: drożyzna atakuje

© JRuhm - Fotolia.comPolacy powszechnie uważają, że rok temu za tę samą sumę pieniędzy co dziś można było kupić więcej różnego rodzaju towarów, na ogół też odczuwają wzrost cen poszczególnych produktów - wynika z sondażu zrealizowanego przez CBOS. Zdecydowana większość badanych mówi o podwyżce cen artykułów spożywczych i paliw. Przekonanie o wzroście cen jest wyrażane najrzadziej w odniesieniu do gazet, czasopism i sprzętu elektronicznego, ale nawet w przypadku tych towarów jedynie nieliczni są skłonni przyznać, że ich ceny są dziś niższe niż przed rokiem.

więcej »

Jak oszczędzać, gdy szaleje inflacja?

© Arpad Nagy-Bagoly - Fotolia.comPięcioprocentowa, najwyższa od 10 lat inflacja w Polsce powoduje, że na 10 000 zł tracimy 476 zł. Jak obronić swoje oszczędności przed szkodliwym wzrostem inflacji, tak aby nie tylko nie stracić, ale także zarobić? Na te pytania odpowiadają eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF).

więcej »

Kredyt konsumencki według nowych zasad

© johnnychaos - Fotolia.comZa sześć miesięcy zaczną obowiązywać nowe zasady udzielania pożyczek. Dłuższy czas na odstąpienie od umowy, objęcie przepisami wyższych kwot – to główne zmiany wynikające z nowej ustawy o kredycie konsumenckim, którą podpisał prezydent.

więcej »

Finansowe mity, które mogą sporo kosztować

© carlosseller - Fotolia.com"Nie ma nic za darmo", „pieniądze szczęścia nie dają", "boli brak pieniędzy; ale ich nadmiar stwarza jeszcze większe problemy". Takie powiedzenia najchętniej się przypomina, gdy chce się usprawiedliwić kosztowne przyzwyczajenia. Maksymy nie zawsze bywają godne zastosowania w codziennym życiu, podobnie „szkodliwe" mogą się okazać powszechne stereotypowe przekonania co do ekonomicznych przedsięwzięć. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

więcej »

Ponad 2,1 miliona Polaków nie reguluje w terminie swoich zobowiązań

© deke - Fotolia.comLiczba osób mających problemy z terminowym regulowaniem zobowiązań pod koniec Maja wynosiła ponad 2,1 miliona, wynika z 16. edycji raportu InfoDług przygotowanego przez BIG InfoMonitor, firmę prowadząca Rejestr Dłużników. Grupa ta powiększyła się o ponad 3% od ostatniego badania.

więcej »

Jesteśmy coraz bogatsi? Rośnie poziom życia

© deke - Fotolia.comJeśli standard życia mierzyć jedynie wskaźnikiem posiadanych dóbr i przedmiotów, to można powiedzieć, że w ostatnich latach poprawa poziomu życia w Polsce jest bardzo wyraźna - wynika z badania CBOS. Polacy się bogacą – z jednej strony stać ich na coraz więcej, z drugiej zaś wiele dóbr tanieje i są coraz bardziej dostępne.

więcej »

Boimy się biedy. Oszczędzamy nawet na żywności i ubraniach

© feather ridge images - Fotolia.comCo trzeci Polak ocenia warunki materialne swojego gospodarstwa domowego jako dobre, co siódmy zaś jako złe - wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS. Wysoki jest w Polsce poziom poczucia zagrożenia biedą – obecnie doświadcza go ponad dwie piąte badanych.

więcej »

Drogie życie. Coraz droższe

© Krzysztof Budziakowski - Fotolia.comW ciągu roku ceny żywności poszły w górę o ponad 7 procent - podał Główny Urząd Statystyczny. Jeszcze bardziej podrożały paliwa. W marcu 2011 trzeba było za nie zapłacić o niemal 14 procent więcej niż rok wcześniej. Mocno wzrosły również ceny energii oraz czynsze za mieszkania.

więcej »

Strony : [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Akademia Pełni Życia Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy