Strona główna Finanse Artykuły

Oszczędzamy prąd. Jak wybrać energooszczędne AGD?

©  M. Schuppich - Fotolia.comRachunki za energię elektryczną potrafią nieraz nas niemiło zaskoczyć. Istnieje jednak kilka sposobów, które pomogą nam obniżyć opłaty. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wystarczy jedynie zmiana niektórych nawyków i przyzwyczajeń, aby zaoszczędzić w dłuższej perspektywie nawet kilkaset złotych. Bardzo ważną rolę odgrywa także wybór sprzętu RTV i AGD. Decydując się na zakup odpowiednich urządzeń pomagamy również zadbać o środowisko naturalne.

więcej »

Waluta na wakacje. Gdzie i jak kupować bezpiecznie?

©  PhotoSG - Fotolia.comJeżeli na urlop wybieramy się do krajów, w których obowiązują takie waluty jak euro, funt brytyjski, dolar amerykański czy frank szwajcarski, najlepiej zabrać ze sobą pieniądze kupione w Polsce. Problem stanowić mogą inne, mniej popularne waluty. W tej sytuacji Expander radzi, aby zaopatrzyć się w kraju w euro i dopiero na miejscu część pieniędzy wymienić na lokalną walutę. Warto także oprócz gotówki, na wszelki wypadek, zabrać na wakacje kartę płatniczą.

więcej »

Brak dostępu do bankomatu? To nie problem

©  sanjagrujic - Fotolia.comJak wynika z danych Narodowego Banku Polskiego, w kraju funkcjonuje niemal 21 tys. bankomatów. Polacy przyzwyczaili się już, że w razie potrzeby zawsze znajdą urządzenie, z którego bez problemu mogą pobrać gotówkę. W czasie wakacji taki komfort nie zawsze jest standardem.

więcej »

Miliony Polaków żyją w skrajnym ubóstwie - poniżej minimum egzystencji

© udra11 - Fotolia.comW 2014 roku poniżej granicy ubóstwa skrajnego, czyli poniżej minimum egzystencji żyło w Polsce ok. 2,8 mln osób - podał Główny Urząd Statystyczny. W warunkach ubóstwa relatywnego zaś ok. 6,2 mln osób. Liczbę osób żyjących poniżej ustawowej granicy ubóstwa, czyli poniżej progu interwencji socjalnej szacuje się na ok. 4,6 mln.

więcej »

Poręczenie kredytu. Co żyrant powinien o nim wiedzieć?

© thodonal - Fotolia.comKiedy bliska osoba prosi o poręczenie kredytu – najczęściej po to, aby łatwiej uzyskać dofinansowanie z banku – zazwyczaj trudno odmówić takiej prośbie. Jak wskazują dane Biura Informacji Kredytowej, w całej Polsce zdecydowało się na to już 480 tysięcy osób, które poręczają łącznie 391 tysięcy kredytów. 10,4% z nich to kredyty mające opóźnienia w spłacie min. 90 dni – są one regulowane przez 42,7 tys. osób. Zanim staniemy się żyrantem, warto dowiedzieć się więcej o poręczaniu cudzych kredytów i pożyczek - dzięki temu udzielenie poręczenia nie skończy się dla nas finansową katastrofą.

więcej »

Fałszywe maile z banku. Jak się ustrzec oszustwa?

© weerapat1003 - Fotolia.comMój mąż dostał ostatnio wiadomość mailową z informacją o elektronicznym zestawieniu operacji bankowych, którą otworzył bez chwili zastanowienia. Okazało się, że ten mail nie był wysłany przez bank. Mąż stracił pieniądze na koncie. Jak rozpoznać fałszywe wiadomości i jak się przed nimi chronić?

więcej »

Polacy o swojej sytuacji materialnej

© Voyagerix - Fotolia.comNiewiele ponad połowie Polaków starcza na codzienne wydatki, ale muszą oszczędzać na poważniejsze zakupy - wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Pozostali badani równie często określali swój standard życia jako ponadprzeciętny, jak i poniżej średniej.

więcej »

Rachunki Polaków: średnio 920 zł w miesiącu

© hesa2 - Fotolia.comStatystyczna polska rodzina płaci co miesiąc 8 różnych rachunków na łączną kwotę 920 złotych. Najwięcej, bo 1 171 zł wydają na ten cel czterdziestolatkowie. Dużo mniejsze koszty, bo wynoszące 710 zł, ponoszą osoby po 60. roku życia. Takie deklaracje zebrał od Polaków TNS Polska na zlecenie Krajowego Rejestru Długów. Jak wynika z badania, 46 proc. Polaków zdarza się nie regulować w terminie swoich zobowiązań – z braku pieniędzy, przez zapomnienie, z powodu choroby czy zgubienia rachunku. Do celowego niepłacenia nikt się nie przyznaje.

więcej »

Jak nie naciąć się na "korzystną" pożyczkę. UOKiK radzi

© Voyagerix - Fotolia.comNieuczciwa reklama, pomijanie istotnych informacji w ofercie i umowie, wygórowane opłaty przygotowawcze i windykacyjne, utrudnianie odstąpienia od umowy – to najczęstsze zagrożenia, na jakie narażeni są konsumenci pożyczający pieniądze od firm pożyczkowych.

więcej »

Polacy i ich finanse: odpowiedzialność przychodzi z wiekiem

© Magdziak Marcin - Fotolia.comZamożni, luzacy, zadłużający się, odpowiedzialni, a także wolne ptaki – to pięć grup, na jakie – ze względu na stosunek do własnych finansów i zobowiązań – podzielić można polskie społeczeństwo. Z badania przeprowadzonego na zlecenie Krajowego Rejestru Długów przez TNS Polska rysuje się właśnie taka finansowa typologia Polaków.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X