Strona główna Finanse Artykuły

Fałszywe maile z banku. Jak się ustrzec oszustwa?

© weerapat1003 - Fotolia.comMój mąż dostał ostatnio wiadomość mailową z informacją o elektronicznym zestawieniu operacji bankowych, którą otworzył bez chwili zastanowienia. Okazało się, że ten mail nie był wysłany przez bank. Mąż stracił pieniądze na koncie. Jak rozpoznać fałszywe wiadomości i jak się przed nimi chronić?

więcej »

Polacy o swojej sytuacji materialnej

© Voyagerix - Fotolia.comNiewiele ponad połowie Polaków starcza na codzienne wydatki, ale muszą oszczędzać na poważniejsze zakupy - wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Pozostali badani równie często określali swój standard życia jako ponadprzeciętny, jak i poniżej średniej.

więcej »

Rachunki Polaków: średnio 920 zł w miesiącu

© hesa2 - Fotolia.comStatystyczna polska rodzina płaci co miesiąc 8 różnych rachunków na łączną kwotę 920 złotych. Najwięcej, bo 1 171 zł wydają na ten cel czterdziestolatkowie. Dużo mniejsze koszty, bo wynoszące 710 zł, ponoszą osoby po 60. roku życia. Takie deklaracje zebrał od Polaków TNS Polska na zlecenie Krajowego Rejestru Długów. Jak wynika z badania, 46 proc. Polaków zdarza się nie regulować w terminie swoich zobowiązań – z braku pieniędzy, przez zapomnienie, z powodu choroby czy zgubienia rachunku. Do celowego niepłacenia nikt się nie przyznaje.

więcej »

Jak nie naciąć się na "korzystną" pożyczkę. UOKiK radzi

© Voyagerix - Fotolia.comNieuczciwa reklama, pomijanie istotnych informacji w ofercie i umowie, wygórowane opłaty przygotowawcze i windykacyjne, utrudnianie odstąpienia od umowy – to najczęstsze zagrożenia, na jakie narażeni są konsumenci pożyczający pieniądze od firm pożyczkowych.

więcej »

Polacy i ich finanse: odpowiedzialność przychodzi z wiekiem

© Magdziak Marcin - Fotolia.comZamożni, luzacy, zadłużający się, odpowiedzialni, a także wolne ptaki – to pięć grup, na jakie – ze względu na stosunek do własnych finansów i zobowiązań – podzielić można polskie społeczeństwo. Z badania przeprowadzonego na zlecenie Krajowego Rejestru Długów przez TNS Polska rysuje się właśnie taka finansowa typologia Polaków.

więcej »

Jak rozwiązać spór ze sklepem internetowym w UE?

©  wmedien - Fotolia.comCoraz więcej osób robi zakupy przez Internet, także w zagranicznych e-sklepach. Za granicą najchętniej kupujemy elektronikę, perfumy, kosmetyki, biżuterię oraz ubrania. Więcej możliwości zakupowych to więcej transakcji, ale także więcej ewentualnych reklamacji i sporów. Jak je rozwiązywać w sklepach bez granic?

więcej »

Polscy seniorzy - aktywni finansowo i rzetelni

© Voyagerix - Fotolia.comPonad 5,5 miliona osób w wieku 55+ ma kredyty bankowe na łączną kwotę ponad 77,7 mld zł, co stanowi 13 proc. wszystkich kredytów gospodarstw domowych. 11 proc. spośród osób w tej grupie wiekowej wzięło kredyt w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W tym samym czasie co dziesiąta osoba 55+ dokonała zakupu na raty.

więcej »

Seniorze, czytaj drobny druczek. Szczególnie w umowach finansowych

© hellblazer - Fotolia.comUOKiK informuje, że połowa konsumentów powyżej 60 roku życia nie czyta umów. Dlaczego? Z powodu małej czcionki, zbyt dużej ilości stron i niezrozumiałego języka. Mimo tego warto zagłębiać się w szczegóły i czytać dokumenty przed podpisaniem. Zwłaszcza, gdy zawieramy umowę z instytucją finansową i konsekwencje mogą być dotkliwe dla naszego portfela.

więcej »

Lokaty online - ranking styczeń 2015

© blachowicz102 - Fotolia.comNiniejszy ranking prezentuje ofertę bankowych lokat online, dostępnych bezpośrednio przez internet, bez konieczności fizycznego lub telefonicznego kontaktu z pracownikiem banku. W rankingu uwzględniliśmy oferty dostępne dla każdego, bez tych lokat, które banki kierują tylko do swoich obecnych klientów, korzystających z rachunku osobistego i bankowości internetowej.

więcej »

Lokaty online - ranking grudzień 2014

© maciejr23 - Fotolia.comNiniejszy ranking prezentuje ofertę bankowych lokat online, dostępnych bezpośrednio przez internet, bez konieczności fizycznego lub telefonicznego kontaktu z pracownikiem banku. W rankingu uwzględniliśmy oferty dostępne dla każdego, bez tych lokat, które banki kierują tylko do swoich obecnych klientów, korzystających z rachunku osobistego i bankowości internetowej.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy eGospodarka.pl Pola Nadziei Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy