Strona główna Finanse Artykuły

Polacy i ich finanse: odpowiedzialność przychodzi z wiekiem

© Magdziak Marcin - Fotolia.comZamożni, luzacy, zadłużający się, odpowiedzialni, a także wolne ptaki – to pięć grup, na jakie – ze względu na stosunek do własnych finansów i zobowiązań – podzielić można polskie społeczeństwo. Z badania przeprowadzonego na zlecenie Krajowego Rejestru Długów przez TNS Polska rysuje się właśnie taka finansowa typologia Polaków.

więcej »

Jak rozwiązać spór ze sklepem internetowym w UE?

©  wmedien - Fotolia.comCoraz więcej osób robi zakupy przez Internet, także w zagranicznych e-sklepach. Za granicą najchętniej kupujemy elektronikę, perfumy, kosmetyki, biżuterię oraz ubrania. Więcej możliwości zakupowych to więcej transakcji, ale także więcej ewentualnych reklamacji i sporów. Jak je rozwiązywać w sklepach bez granic?

więcej »

Polscy seniorzy - aktywni finansowo i rzetelni

© Voyagerix - Fotolia.comPonad 5,5 miliona osób w wieku 55+ ma kredyty bankowe na łączną kwotę ponad 77,7 mld zł, co stanowi 13 proc. wszystkich kredytów gospodarstw domowych. 11 proc. spośród osób w tej grupie wiekowej wzięło kredyt w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W tym samym czasie co dziesiąta osoba 55+ dokonała zakupu na raty.

więcej »

Seniorze, czytaj drobny druczek. Szczególnie w umowach finansowych

© hellblazer - Fotolia.comUOKiK informuje, że połowa konsumentów powyżej 60 roku życia nie czyta umów. Dlaczego? Z powodu małej czcionki, zbyt dużej ilości stron i niezrozumiałego języka. Mimo tego warto zagłębiać się w szczegóły i czytać dokumenty przed podpisaniem. Zwłaszcza, gdy zawieramy umowę z instytucją finansową i konsekwencje mogą być dotkliwe dla naszego portfela.

więcej »

Lokaty online - ranking styczeń 2015

© blachowicz102 - Fotolia.comNiniejszy ranking prezentuje ofertę bankowych lokat online, dostępnych bezpośrednio przez internet, bez konieczności fizycznego lub telefonicznego kontaktu z pracownikiem banku. W rankingu uwzględniliśmy oferty dostępne dla każdego, bez tych lokat, które banki kierują tylko do swoich obecnych klientów, korzystających z rachunku osobistego i bankowości internetowej.

więcej »

Lokaty online - ranking grudzień 2014

© maciejr23 - Fotolia.comNiniejszy ranking prezentuje ofertę bankowych lokat online, dostępnych bezpośrednio przez internet, bez konieczności fizycznego lub telefonicznego kontaktu z pracownikiem banku. W rankingu uwzględniliśmy oferty dostępne dla każdego, bez tych lokat, które banki kierują tylko do swoich obecnych klientów, korzystających z rachunku osobistego i bankowości internetowej.

więcej »

Ile polska rodzina wyda w tym roku na święta?

© Roman Milert - Fotolia.comW tym roku wydatki Polaków na święta będą wyższe o 13 procent w odniesieniu do minionego roku. Na jedzenie, prezenty polska rodzina planuje wydać prawie 1.160 złotych. Okazuje się, że to najwyższy procentowy wzrost na Starym Kontynencie - wynika z 17. edycji badania przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte w 16 krajach europejskich i w RPA.

więcej »

Niższe stopy procentowe - kto zyska, a kto straci?

© blachowicz102 - Fotolia.comCo obniżenie stopy procentowej oznacza dla przeciętnego Polaka korzystajacego z usług bankowych? Kto odniesie korzyść z decyzji Narodowego Banku Polskiego, a kto na tym straci?

więcej »

Jak zostać milionerem? Zmiana myślenia zmienia stan konta

© ewakubiak - Fotolia.comWiele osób marzy, żeby wygrać na loterii, całkiem sporo regularnie gra. Tymczasem wygrana taka wcale nie musi trwale poprawiać poziomu życia. Tak naprawdę rzeczywiste bogactwo znacznie częściej jest wynikiem ciężkiej pracy i codziennie podejmowanych decyzji finansowych. Według badań 80 proc. osób wygrywających na loteriach duże kwoty, w ciągu 10 lat traci swoje fortuny. Co dziesiąty „szczęśliwiec” już po 5 latach zostaje bez grosza przy duszy.

więcej »

Nagroda Nobla z ekonomii 2014: Jean Tirole

Jean Tirole, fot. Mme Tirole, CC BY-SA 3.0, Wikimedia CommonsTegorocznym laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii został Francuz Jean Tirole, którego prace dotyczą możliwości regulacji działania monopolistów. Uhonorowano go za „analizę siły rynku i regulacji".

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia Aktywni 50+ Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X