Strona główna Finanse Artykuły

Ostrożnie z kredytem gotówkowym

© Joanna Zielinska - Fotolia.comMimo że banki kuszą atrakcyjnymi promocjami na kredyty gotówkowe i reklamami z korzystnymi warunkami swoich ofert, to decyzję o zaciągnięciu pożyczki warto dobrze przemyśleć. Wcześniej dobrze jest też poznać ewentualne „haczyki”, które czyhają na klientów kredytów gotówkowych.

więcej »

Odwrócona hipoteka: zalety i wady

© brankatekic - Fotolia.comZgodnie z szacunkami GUS jeszcze sprzed podwyższenia wieku emerytalnego w 2035 r. liczba Polaków pobierających emeryturę miała wynieść ponad 9,6 mln, dla porównania w 2010 r. w naszym kraju było 6,4 mln emerytów. Choć przyjęte przez rząd zmiany do pewnego stopnia złagodzą tą sytuację, to jednak stopniowe starzenie się polskiego społeczeństwa jest faktem. Opisany rozwój wypadków spowoduje duże zmiany w polskiej gospodarce, znacznie zwiększy się wartość usług oraz towarów kierowanych do seniorów. Poza tym można spodziewać się, że coraz częściej spotykanym rozwiązaniem będzie tzw. odwrócona hipoteka.

więcej »

Idealne konto dla Seniora - vademecum

© meryll - Fotolia.comWybór konta osobistego to tak na prawdę wybór banku podstawowego, który będzie nam doradzał i pomagał w dysponowaniu naszymi pieniędzmi. Dlatego przy podejmowaniu decyzji o założeniu konta, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników.

więcej »

Emeryci boją się biedy

© aboikis - Fotolia.comW ciągu ostatniego roku nie zmieniło się poczucie zagrożenia biedą – wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Zmniejszył się odsetek badanych żyjących skromnie, którzy muszą na co dzień bardzo oszczędnie gospodarować pieniędzmi, a zwiększył – żyjących średnio, którym starcza na co dzień, ale muszą oszczędzać na poważniejsze zakupy. Jednocześnie pogorszyły się przewidywania dotyczące sytuacji materialnej gospodarstw domowych w najbliższych dwunastu miesiącach. Największe obawy co do swojej sytuacji materialnej w najbliższym roku wyrażają renciści i emeryci.

więcej »

Sondaż: biednych będzie więcej

© Vitaly Raduntsev - Fotolia.comJedna czwarta Polaków deklaruje, że nie zna nikogo naprawdę biednego. Ponad dwie trzecie zna takie osoby z sąsiedztwa bądź z widzenia, a czterech na stu określa siebie jako osoby biedne - to wyniki sondażu przeprowadzonego przez CBOS. W ciągu pięciu lat wzrosła liczba Polaków uważających, że w najbliższych latach ludzi biednych będzie w Polsce przybywać.

więcej »

Konto oszczędnościowe a lokata: co korzystniejsze

© Piotr Adamowicz - Fotolia.comMam trochę oszczędności, które chciałabym gdzieś ulokować. Myślałam o lokacie, ale ostatnio usłyszałam o koncie oszczędnościowym. Wiem, że nie trzeba zamrażać pieniędzy. Chciałabym wiedzieć jakie jeszcze są zalety konta oszczędnościowego i czym się różnią od lokat.

więcej »

Ile kosztuje wydłużenie życia

© Danny Elskamp - Fotolia.comStatystycznie rzecz ujmując, ludzie będą żyć trzy lata dłużej niż szacowano, co znacznie winduje koszty starzenia się i pokazuje, że fundusze emerytalne są źle przygotowane, informuje Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

więcej »

Odwrócona hipoteka: emerytura wyższa nawet o połowę

© Yuri Arcurs - Fotolia.comOdwrócona hipoteka może uzupełnić budżet domowy seniorów nawet od 20% do 50% w porównaniu do średniej wysokości świadczenia emerytalnego - wynika z raportu przygotowanego przez ekspertów Związku Banków Polskich. Na zdecydowanie wyższe raty kapitałowe mogą liczyć mężczyźni. Najbardziej efektywnym zabezpieczeniem odwróconej hipoteki są domy jednorodzinne, w przypadku mieszkań wszystko zależy od ich lokalizacj.

więcej »

Jakie informacje trafiają do BIK-u?

© Alex Hinds - Fotolia.comMyślę o zaciągnięciu kredytu. Wiem, że banki sprawdzają potencjalnego kredytobiorcę w BIK, aby mieć informację na temat kredytów, które w przeszłości zaciągał, spóźnień się z ich spłatą itp. Jestem ciekawa, czy są tam również informacje o opóźnieniach w opłatach za bieżące rachunki jak np. abonament za telefon czy Internet i jaki to ma wpływ na zdolność kredytową według BIK-u.

więcej »

Potrzebna gotówka: kredyt czy pożyczka?

© hesa2 - Fotolia.comDokonując większych zakupów czasami musimy wydać więcej pieniędzy niż mamy odłożonych oszczędności. Wtedy można skorzystać z oferty banku lub innej instytucji świadczącej usługi finansowe. W rozeznaniu się w gąszczu różnego rodzaju kredytów i pożyczek pomagają eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego.

więcej »

Strony : [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Uniwersytety Trzeciego Wieku Aktywni 50+ Oferty pracy