Strona główna Finanse Artykuły

Konto oszczędnościowe a lokata: co korzystniejsze

© Piotr Adamowicz - Fotolia.comMam trochę oszczędności, które chciałabym gdzieś ulokować. Myślałam o lokacie, ale ostatnio usłyszałam o koncie oszczędnościowym. Wiem, że nie trzeba zamrażać pieniędzy. Chciałabym wiedzieć jakie jeszcze są zalety konta oszczędnościowego i czym się różnią od lokat.

więcej »

Ile kosztuje wydłużenie życia

© Danny Elskamp - Fotolia.comStatystycznie rzecz ujmując, ludzie będą żyć trzy lata dłużej niż szacowano, co znacznie winduje koszty starzenia się i pokazuje, że fundusze emerytalne są źle przygotowane, informuje Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

więcej »

Odwrócona hipoteka: emerytura wyższa nawet o połowę

© Yuri Arcurs - Fotolia.comOdwrócona hipoteka może uzupełnić budżet domowy seniorów nawet od 20% do 50% w porównaniu do średniej wysokości świadczenia emerytalnego - wynika z raportu przygotowanego przez ekspertów Związku Banków Polskich. Na zdecydowanie wyższe raty kapitałowe mogą liczyć mężczyźni. Najbardziej efektywnym zabezpieczeniem odwróconej hipoteki są domy jednorodzinne, w przypadku mieszkań wszystko zależy od ich lokalizacj.

więcej »

Jakie informacje trafiają do BIK-u?

© Alex Hinds - Fotolia.comMyślę o zaciągnięciu kredytu. Wiem, że banki sprawdzają potencjalnego kredytobiorcę w BIK, aby mieć informację na temat kredytów, które w przeszłości zaciągał, spóźnień się z ich spłatą itp. Jestem ciekawa, czy są tam również informacje o opóźnieniach w opłatach za bieżące rachunki jak np. abonament za telefon czy Internet i jaki to ma wpływ na zdolność kredytową według BIK-u.

więcej »

Potrzebna gotówka: kredyt czy pożyczka?

© hesa2 - Fotolia.comDokonując większych zakupów czasami musimy wydać więcej pieniędzy niż mamy odłożonych oszczędności. Wtedy można skorzystać z oferty banku lub innej instytucji świadczącej usługi finansowe. W rozeznaniu się w gąszczu różnego rodzaju kredytów i pożyczek pomagają eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego.

więcej »

Odwrócony kredyt hipoteczny: dla wszystkich czyli dla nikogo?

© jörn buchheim - Fotolia.comPrace nad ustawą o odwróconym kredycie hipotecznym trwają, dobiegając powoli do końca. Ukończenie ustawy i przekazanie jej do Sejmu planowane jest już na wiosnę tego roku. Ustawa ta niestety może stać się pustym zapisem, bowiem jej projekt wzbudza wiele zastrzeżeń sektora bankowo-finansowego.

więcej »

Seniorzy: finansowi outsiderzy

© Frog 974 - Fotolia.comSumienność, odpowiedzialność, a przede wszystkim emerytura stanowiąca stałe źródło dochodu – to czynniki sprawiające, że seniorzy są postrzegani przez banki jako atrakcyjna grupa klientów. Większość osób w starszym wieku nie korzysta jednak z usług instytucji finansowych i przez to tworzą kategorię ludzi finansowo wykluczonych.

więcej »

Rok 2012: bez fajerwerków, oszczędności dotkną wszystkich kieszeni

© Eisenhans - Fotolia.comJaki będzie 2012 rok i co przyniesie Polakom? Z jednej strony na pewno spowolnienie gospodarcze, ale z drugiej, jak zapewniają Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego – recesja do naszego kraju nie zawita. Zdaniem ekspertów, przeciętny Kowalski jednak będzie musiał w nowym roku zacisnąć pasa i racjonalnie wydawać swoje pieniądze.

więcej »

Wkrótce koniec lokat "antybelkowych"?

© Jacek Michiej - Fotolia.com23 grudnia Senat przyjął nową ustawę okołobudżetową z poprawkami. Jeśli zostanie ona podpisana przez Prezydenta, będzie to równoznaczne z zatwierdzeniem końca lokat antypodatkowych i omijania tzw. „podatku Belki”.

więcej »

Paliwa, ubranka dla dzieci, węgiel... jakie podwyżki w 2012?

© Minerva Studio - Fotolia.comPodwyżka składki rentowej opłacanej przez pracodawcę, akcyzy na olej napędowy i papierosy, podwyżka VAT na ubranka - takie zmiany już na pewno czekają nas w przyszłym roku. Konsekwencją tych zmian mogą być inne podwyżki - podaje Tax Care.

więcej »

Strony : [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21]


Polecamy Pola Nadziei Akademia Pełni Życia Kosciol.pl EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X