Strona główna Finanse Artykuły

Domowy budżet - oszczędzamy na wiosnę

© dundersztyc - Fotolia.comZbliżające się wakacje powodują, że częściej dbamy o własny wygląd i kondycję. Wielu z nas rozpoczyna właśnie przygotowania do sezonu letniego – podejmuje walkę ze zbędnymi kilogramami i wybiera regularny wysiłek fizyczny. Warto, aby tego typu działania obejmowały również porządki w domowym budżecie, który jest często nadwyrężony po zimie. Skuteczność oszczędzania zapewnić może kilka prostych zasad – podpowiadają eksperci firmy Expander.

więcej »

Zakupy internetowe kontra zakupy tradycyjne

© Maksym Yemelyanov - Fotolia.comPolski rynek sklepów internetowych, na tle innych państw europejskich, rozwija się niezwykle szybko. Dynamiczny wzrost liczby kupujących oraz obrotów nie dotyczy jednak wszystkich sektorów e-handlu. Jak wynika z sondażu firmy PayU, po produkty spożywcze, ogrodnicze, chemię gospodarczą czy nawet kosmetyki wciąż chętniej wybieramy się do marketu.

więcej »

Zdrowa dieta tylko dla bogatych?

© Tatjana Balzer - Fotolia.comEksperci alarmują, że dieta zachodnich społeczeństw jest nieadekwatna do naszych potrzeb i sprzyja rozwojowi rozmaitych chorób. Podkreślają, że nie jemy dostatecznie dużej ilości warzyw i owoców i apelują o lepszą edukację dietetyczną. Tymczasem to nie tylko niskie kompetencje co do sposobu odżywiania się mają wpływ na taki status quo - polecane produkty często są po prostu zbyt drogie.

więcej »

Bankowość internetowa nie tylko dla młodych

© aspirant2 - Fotolia.comBanki na dobre zagościły w sieci. Obsługiwać konto czy robić przelewy można już niemal z każdego miejsca na ziemi, wystarczy jedynie komputer lub telefon z dostępem do Internetu. Okazuje się jednak, że korzystanie z bankowości on-line nie należy już jedynie do młodych. Osoby ze starszego pokolenia coraz częściej przekonuje do niej łatwość obsługi, oszczędność czasu i niższe koszty.

więcej »

Napięty budżet. Jak płacić rachunki?

© anna - Fotolia.comZ roku na rok lista rachunków do zapłacenia się wydłuża. Płacenie rachunków nie należy do najprzyjemniejszych – zajmuje dużo czasu i wymaga od nas systematyczności, dokładności i konsekwencji. Nie można jednak o nich zapominać, bo mogą spotkać nas poważne konsekwencje: wyłączony prąd, zablokowanie połączeń wychodzących, czy wpis do Krajowego Rejestru Długów. Co zrobić żeby pamiętać o regularnych płatnościach?

więcej »

Kredyt konsolidacyjny niekoniecznie opłacalny

© lichtmeister - Fotolia.comSpłacamy z mężem kilka kredytów – jeden hipoteczny i dwa gotówkowe za sprzęt AGD. Opłacanie kilku rat jest dość uciążliwe, a ich łączna suma mocno obciąża nasz domowy budżet. Słyszałam, że w naszej sytuacji opłacalna może być konsolidacja kredytu, która pozwoli zmniejszyć spłacane raty. Na czym dokładnie to polega? I czy faktycznie możemy na tym zyskać?

więcej »

Jak rozsądnie zarządzać domowym budżetem w kryzysie?

© Artur Marciniec - Fotolia.comAnalitycy przewidują, że w Nowym Roku czeka nas pogłębienie stagnacji gospodarczej. Musimy więc nauczyć się racjonalnego gospodarowania budżetem domowym, by kryzys nie zawitał do naszych portfeli. Okazuje się jednak, że nie potrzeba wielkich wyrzeczeń, by na koniec miesiąca konto nie ziało pustką.

więcej »

Polacy i kryzys - budżet gospodarstw domowych

© Robert Kneschke - Fotolia.comPonad połowa Polaków w ciągu ostatniego miesiąca nie zaoszczędziła ani złotówki. Dla wielu gospodarstw domowych to powód do dużego zmartwienia - w przypadku nagłego pogorszenia ich sytuacji materialnej łatwo mogą popaść w długi. Najnowsze badanie wykonane przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie Grupy KRUK pokazuje, w jaki sposób Polacy zarządzają domowym budżetem i wydatkami.

więcej »

Świąteczne zakupy Polaków 2012 - raczej oszczędne i przez internet

© Kzenon - Fotolia.comW tym roku uważniej będziemy wydawać pieniądze na świąteczne zakupy. Wybierzemy tańsze, bardziej użyteczne prezenty w sklepach oferujących niższe ceny. Chętniej niż reszta Europejczyków kupimy upominki przez Internet.

więcej »

Czy seniorowi potrzebne jest konto?

© Fotowerk - Fotolia.comJestem 65-letnią emerytką. O jakiegoś czasu córka namawia mnie, abym założyła sobie konto dla seniora. Z tego co mi mówiła, mogę zyskać sporo profitów, jak ubezpieczenie medyczne, czy pomoc specjalisty w razie jakieś usterki w domu. Zastanawiam się jednak, jakie są warunki prowadzenia takiego konta. Czy posiadanie rachunku wiąże się z dużymi opłatami? I czy jest to naprawdę opłacalne?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Poradnik-zdrowia.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X