Strona główna Finanse Artykuły

Płacenie kartą w Internecie: miniprzewodnik

© Sergejs Rahunoks - Fotolia.comCzterech na dziesięciu kupujących w sieci skorzystało w ciągu ostatniego roku z płatności kartą online – wynika z danych PayU, instytucji płatniczej obsługującej płatności kartami. W porównaniu do najbardziej popularnej metody płatności w Internecie, czyli szybkiego e-przelewu, plastikowy pieniądz nie cieszy się jednak względami kupujących. Wiele osób nie wie np., że transakcje kartowe, jako jedyne, chroni mechanizm chargeback, a za e-zakupy można zapłacić również zwykłą kartą debetową, nie tylko kredytową.

więcej »

Parabanki masowo łamią prawo

© Bogdan Wankowicz - Fotolia.comWszystkie spośród trzydziestu skontrolowanych przez UOKiK parabanków naruszały prawa konsumentów. Parabanki stosują nieuczciwe opłaty, podają nieprawdę co do wysokości oprocentowania pożyczek, nie wywiązują się z wymaganych prawem obowiązków informacyjnych.

więcej »

Bezpieczny wyjazd zagraniczny. Złodzieje nie mają wakacji

©  Schlierner - Fotolia.comDo zagranicznej podróży warto dobrze się przygotować. W trakcie wyjazdu będą czekały na nas bowiem nie tylko przyjemności, ale również pewne zagrożenia jak np. kieszonkowcy. Eksperci radzą, aby nie trzymać całej gotówki w jednym miejscu. Nie warto także nosić przy sobie jej dużej ilości. Jeśli nie wybieramy się w miejsca, w których nie ma bankomatów to najlepiej zabrać tyle, ile jest nam potrzebne na podstawowe potrzeby oraz wyposażyć się w kartę płatniczą.

więcej »

Gdy często zapominasz o opłaceniu rachunków

© Peter - Fotolia.comW natłoku codziennych spraw łatwo zapomnieć o jednej z wielu płatności. Brak opłacenia rachunku w terminie może jednak skutkować przykrymi konsekwencjami. Aby tego uniknąć wystarczy skorzystać ze zlecenia stałego czy polecenia zapłaty. Pozwoli to również zaoszczędzić czas i pieniądze.

więcej »

Domowy budżet - oszczędzamy na wiosnę

© dundersztyc - Fotolia.comZbliżające się wakacje powodują, że częściej dbamy o własny wygląd i kondycję. Wielu z nas rozpoczyna właśnie przygotowania do sezonu letniego – podejmuje walkę ze zbędnymi kilogramami i wybiera regularny wysiłek fizyczny. Warto, aby tego typu działania obejmowały również porządki w domowym budżecie, który jest często nadwyrężony po zimie. Skuteczność oszczędzania zapewnić może kilka prostych zasad – podpowiadają eksperci firmy Expander.

więcej »

Zakupy internetowe kontra zakupy tradycyjne

© Maksym Yemelyanov - Fotolia.comPolski rynek sklepów internetowych, na tle innych państw europejskich, rozwija się niezwykle szybko. Dynamiczny wzrost liczby kupujących oraz obrotów nie dotyczy jednak wszystkich sektorów e-handlu. Jak wynika z sondażu firmy PayU, po produkty spożywcze, ogrodnicze, chemię gospodarczą czy nawet kosmetyki wciąż chętniej wybieramy się do marketu.

więcej »

Zdrowa dieta tylko dla bogatych?

© Tatjana Balzer - Fotolia.comEksperci alarmują, że dieta zachodnich społeczeństw jest nieadekwatna do naszych potrzeb i sprzyja rozwojowi rozmaitych chorób. Podkreślają, że nie jemy dostatecznie dużej ilości warzyw i owoców i apelują o lepszą edukację dietetyczną. Tymczasem to nie tylko niskie kompetencje co do sposobu odżywiania się mają wpływ na taki status quo - polecane produkty często są po prostu zbyt drogie.

więcej »

Bankowość internetowa nie tylko dla młodych

© aspirant2 - Fotolia.comBanki na dobre zagościły w sieci. Obsługiwać konto czy robić przelewy można już niemal z każdego miejsca na ziemi, wystarczy jedynie komputer lub telefon z dostępem do Internetu. Okazuje się jednak, że korzystanie z bankowości on-line nie należy już jedynie do młodych. Osoby ze starszego pokolenia coraz częściej przekonuje do niej łatwość obsługi, oszczędność czasu i niższe koszty.

więcej »

Napięty budżet. Jak płacić rachunki?

© anna - Fotolia.comZ roku na rok lista rachunków do zapłacenia się wydłuża. Płacenie rachunków nie należy do najprzyjemniejszych – zajmuje dużo czasu i wymaga od nas systematyczności, dokładności i konsekwencji. Nie można jednak o nich zapominać, bo mogą spotkać nas poważne konsekwencje: wyłączony prąd, zablokowanie połączeń wychodzących, czy wpis do Krajowego Rejestru Długów. Co zrobić żeby pamiętać o regularnych płatnościach?

więcej »

Kredyt konsolidacyjny niekoniecznie opłacalny

© lichtmeister - Fotolia.comSpłacamy z mężem kilka kredytów – jeden hipoteczny i dwa gotówkowe za sprzęt AGD. Opłacanie kilku rat jest dość uciążliwe, a ich łączna suma mocno obciąża nasz domowy budżet. Słyszałam, że w naszej sytuacji opłacalna może być konsolidacja kredytu, która pozwoli zmniejszyć spłacane raty. Na czym dokładnie to polega? I czy faktycznie możemy na tym zyskać?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Hospicja.pl Kobiety.net.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Pola Nadziei Oferty pracy