Strona główna Finanse Artykuły

Bankowość internetowa nie tylko dla młodych

© aspirant2 - Fotolia.comBanki na dobre zagościły w sieci. Obsługiwać konto czy robić przelewy można już niemal z każdego miejsca na ziemi, wystarczy jedynie komputer lub telefon z dostępem do Internetu. Okazuje się jednak, że korzystanie z bankowości on-line nie należy już jedynie do młodych. Osoby ze starszego pokolenia coraz częściej przekonuje do niej łatwość obsługi, oszczędność czasu i niższe koszty.

więcej »

Napięty budżet. Jak płacić rachunki?

© anna - Fotolia.comZ roku na rok lista rachunków do zapłacenia się wydłuża. Płacenie rachunków nie należy do najprzyjemniejszych – zajmuje dużo czasu i wymaga od nas systematyczności, dokładności i konsekwencji. Nie można jednak o nich zapominać, bo mogą spotkać nas poważne konsekwencje: wyłączony prąd, zablokowanie połączeń wychodzących, czy wpis do Krajowego Rejestru Długów. Co zrobić żeby pamiętać o regularnych płatnościach?

więcej »

Kredyt konsolidacyjny niekoniecznie opłacalny

© lichtmeister - Fotolia.comSpłacamy z mężem kilka kredytów – jeden hipoteczny i dwa gotówkowe za sprzęt AGD. Opłacanie kilku rat jest dość uciążliwe, a ich łączna suma mocno obciąża nasz domowy budżet. Słyszałam, że w naszej sytuacji opłacalna może być konsolidacja kredytu, która pozwoli zmniejszyć spłacane raty. Na czym dokładnie to polega? I czy faktycznie możemy na tym zyskać?

więcej »

Jak rozsądnie zarządzać domowym budżetem w kryzysie?

© Artur Marciniec - Fotolia.comAnalitycy przewidują, że w Nowym Roku czeka nas pogłębienie stagnacji gospodarczej. Musimy więc nauczyć się racjonalnego gospodarowania budżetem domowym, by kryzys nie zawitał do naszych portfeli. Okazuje się jednak, że nie potrzeba wielkich wyrzeczeń, by na koniec miesiąca konto nie ziało pustką.

więcej »

Polacy i kryzys - budżet gospodarstw domowych

© Robert Kneschke - Fotolia.comPonad połowa Polaków w ciągu ostatniego miesiąca nie zaoszczędziła ani złotówki. Dla wielu gospodarstw domowych to powód do dużego zmartwienia - w przypadku nagłego pogorszenia ich sytuacji materialnej łatwo mogą popaść w długi. Najnowsze badanie wykonane przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie Grupy KRUK pokazuje, w jaki sposób Polacy zarządzają domowym budżetem i wydatkami.

więcej »

Świąteczne zakupy Polaków 2012 - raczej oszczędne i przez internet

© Kzenon - Fotolia.comW tym roku uważniej będziemy wydawać pieniądze na świąteczne zakupy. Wybierzemy tańsze, bardziej użyteczne prezenty w sklepach oferujących niższe ceny. Chętniej niż reszta Europejczyków kupimy upominki przez Internet.

więcej »

Czy seniorowi potrzebne jest konto?

© Fotowerk - Fotolia.comJestem 65-letnią emerytką. O jakiegoś czasu córka namawia mnie, abym założyła sobie konto dla seniora. Z tego co mi mówiła, mogę zyskać sporo profitów, jak ubezpieczenie medyczne, czy pomoc specjalisty w razie jakieś usterki w domu. Zastanawiam się jednak, jakie są warunki prowadzenia takiego konta. Czy posiadanie rachunku wiąże się z dużymi opłatami? I czy jest to naprawdę opłacalne?

więcej »

Przyszłość odwróconej hipoteki w Polsce

©  Lisa F. Young - Fotolia.comPolscy seniorzy coraz częściej poszukują rozwiązań, które mogą podnieść standard ich życia. Chcąc w tym celu skorzystać z tzw. odwróconej hipoteki, podobnie jak od lat robią to osoby starsze w wielu rozwiniętych krajach, mogą już teraz podpisać umowę z jednym z funduszy hipotecznych. W związku ze stałym rozwojem tego sektora potrzebne jest jednak wprowadzenie ustawy o odwróconej hipotece, która zobowiąże wszystkie firmy działające w tym sektorze do stosowania standardów podobnych do tych wdrożonych wcześniej przez największe firmy w branży.

więcej »

Odwrócona hipoteka: czy się opłaca?

© Monkey Business - Fotolia.comMam bardzo niską emeryturę i niewielkie oszczędności, które są pożerane przez codzienne wydatki. Zaczęłam zastanawiać się nad odwróconą hipoteką, ponieważ posiadam mieszkanie, które nie jest obciążone kredytem. Czy takie rozwiązanie się opłaca i na co powinnam zwrócić uwagę decydując się na nie?

więcej »

Domowe finanse w kryzysie

© Julija Sapic - Fotolia.comPrzemyślane zarządzanie budżetem domowym oraz oszczędzanie, to w czasach spowolnionej koniunktury konieczność. By na koniec miesiąca w portfelu zostawało więcej pieniędzy trzeba zacząć od regularnego odkładania małych kwot, kontrolowania domowego budżetu oraz od zmniejszenia zbędnych wydatków – w tym mogą pomóc karty lojalnościowe, rabaty i zakupy grupowe.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Kobiety.net.pl EWST.pl Umierać po ludzku Oferty pracy