Strona główna Finanse Artykuły

Czy seniorowi potrzebne jest konto?

© Fotowerk - Fotolia.comJestem 65-letnią emerytką. O jakiegoś czasu córka namawia mnie, abym założyła sobie konto dla seniora. Z tego co mi mówiła, mogę zyskać sporo profitów, jak ubezpieczenie medyczne, czy pomoc specjalisty w razie jakieś usterki w domu. Zastanawiam się jednak, jakie są warunki prowadzenia takiego konta. Czy posiadanie rachunku wiąże się z dużymi opłatami? I czy jest to naprawdę opłacalne?

więcej »

Przyszłość odwróconej hipoteki w Polsce

©  Lisa F. Young - Fotolia.comPolscy seniorzy coraz częściej poszukują rozwiązań, które mogą podnieść standard ich życia. Chcąc w tym celu skorzystać z tzw. odwróconej hipoteki, podobnie jak od lat robią to osoby starsze w wielu rozwiniętych krajach, mogą już teraz podpisać umowę z jednym z funduszy hipotecznych. W związku ze stałym rozwojem tego sektora potrzebne jest jednak wprowadzenie ustawy o odwróconej hipotece, która zobowiąże wszystkie firmy działające w tym sektorze do stosowania standardów podobnych do tych wdrożonych wcześniej przez największe firmy w branży.

więcej »

Odwrócona hipoteka: czy się opłaca?

© Monkey Business - Fotolia.comMam bardzo niską emeryturę i niewielkie oszczędności, które są pożerane przez codzienne wydatki. Zaczęłam zastanawiać się nad odwróconą hipoteką, ponieważ posiadam mieszkanie, które nie jest obciążone kredytem. Czy takie rozwiązanie się opłaca i na co powinnam zwrócić uwagę decydując się na nie?

więcej »

Domowe finanse w kryzysie

© Julija Sapic - Fotolia.comPrzemyślane zarządzanie budżetem domowym oraz oszczędzanie, to w czasach spowolnionej koniunktury konieczność. By na koniec miesiąca w portfelu zostawało więcej pieniędzy trzeba zacząć od regularnego odkładania małych kwot, kontrolowania domowego budżetu oraz od zmniejszenia zbędnych wydatków – w tym mogą pomóc karty lojalnościowe, rabaty i zakupy grupowe.

więcej »

UOKiK: akwizytorzy oszukują

© Monkey Business - Fotolia.comOfiarami nieuczciwych firm sprzedających za pomocą akwizytorów, również podczas atrakcyjnych, często bezpłatnych wycieczek, dość często padają seniorzy. Sprawę postanowił zbadać Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, kontrolując 34 firmy sprzedające towary za pomocą akwizytorów. Nieuczciwe praktyki stosowali niemal wszyscy. Uniemożliwianie konsumentom odstąpienia od umowy, trudna do odczytania przez seniorów czcionka, nieprecyzyjne koszty windykacyjne – to niektóre z praktyk akwizytorów zakwestionowanych przez UOKiK.

więcej »

Bierzesz pożyczkę? Uważaj na haczyki

© Rachwalska Irena - Fotolia.comJakie informacje powinien otrzymać konsument przed podpisaniem umowy z kredytodawcą? Na co zwrócić uwagę analizując oferty produktów finansowych dostępnych na rynku? UOKiK przypomina o prawach i obowiązkach oraz odpowiada na najczęściej zadawane pytania.

więcej »

Jaki kredyt na wycieczkę?

© john lee - Fotolia.comChcemy z żoną wybrać się na wycieczkę zagraniczną pod koniec tego roku, na którą chcielibyśmy zaciągnąć pożyczkę. Z początku myśleliśmy o kredycie gotówkowym, ale nasz znajomy wziął tzw. kredyt odnawialny i bardzo nam go polecał. Na czym on polega? I który kredyt byłby dla nas bardziej korzystny jeśli chcielibyśmy pożyczyć 6 tys. złotych?

więcej »

Ostrożnie z kredytem gotówkowym

© Joanna Zielinska - Fotolia.comMimo że banki kuszą atrakcyjnymi promocjami na kredyty gotówkowe i reklamami z korzystnymi warunkami swoich ofert, to decyzję o zaciągnięciu pożyczki warto dobrze przemyśleć. Wcześniej dobrze jest też poznać ewentualne „haczyki”, które czyhają na klientów kredytów gotówkowych.

więcej »

Odwrócona hipoteka: zalety i wady

© brankatekic - Fotolia.comZgodnie z szacunkami GUS jeszcze sprzed podwyższenia wieku emerytalnego w 2035 r. liczba Polaków pobierających emeryturę miała wynieść ponad 9,6 mln, dla porównania w 2010 r. w naszym kraju było 6,4 mln emerytów. Choć przyjęte przez rząd zmiany do pewnego stopnia złagodzą tą sytuację, to jednak stopniowe starzenie się polskiego społeczeństwa jest faktem. Opisany rozwój wypadków spowoduje duże zmiany w polskiej gospodarce, znacznie zwiększy się wartość usług oraz towarów kierowanych do seniorów. Poza tym można spodziewać się, że coraz częściej spotykanym rozwiązaniem będzie tzw. odwrócona hipoteka.

więcej »

Idealne konto dla Seniora - vademecum

© meryll - Fotolia.comWybór konta osobistego to tak na prawdę wybór banku podstawowego, który będzie nam doradzał i pomagał w dysponowaniu naszymi pieniędzmi. Dlatego przy podejmowaniu decyzji o założeniu konta, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademia Pełni Życia eGospodarka.pl Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X