Strona główna Finanse Artykuły

Jak rozsądnie zarządzać domowym budżetem w kryzysie?

© Artur Marciniec - Fotolia.comAnalitycy przewidują, że w Nowym Roku czeka nas pogłębienie stagnacji gospodarczej. Musimy więc nauczyć się racjonalnego gospodarowania budżetem domowym, by kryzys nie zawitał do naszych portfeli. Okazuje się jednak, że nie potrzeba wielkich wyrzeczeń, by na koniec miesiąca konto nie ziało pustką.

więcej »

Polacy i kryzys - budżet gospodarstw domowych

© Robert Kneschke - Fotolia.comPonad połowa Polaków w ciągu ostatniego miesiąca nie zaoszczędziła ani złotówki. Dla wielu gospodarstw domowych to powód do dużego zmartwienia - w przypadku nagłego pogorszenia ich sytuacji materialnej łatwo mogą popaść w długi. Najnowsze badanie wykonane przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie Grupy KRUK pokazuje, w jaki sposób Polacy zarządzają domowym budżetem i wydatkami.

więcej »

Świąteczne zakupy Polaków 2012 - raczej oszczędne i przez internet

© Kzenon - Fotolia.comW tym roku uważniej będziemy wydawać pieniądze na świąteczne zakupy. Wybierzemy tańsze, bardziej użyteczne prezenty w sklepach oferujących niższe ceny. Chętniej niż reszta Europejczyków kupimy upominki przez Internet.

więcej »

Czy seniorowi potrzebne jest konto?

© Fotowerk - Fotolia.comJestem 65-letnią emerytką. O jakiegoś czasu córka namawia mnie, abym założyła sobie konto dla seniora. Z tego co mi mówiła, mogę zyskać sporo profitów, jak ubezpieczenie medyczne, czy pomoc specjalisty w razie jakieś usterki w domu. Zastanawiam się jednak, jakie są warunki prowadzenia takiego konta. Czy posiadanie rachunku wiąże się z dużymi opłatami? I czy jest to naprawdę opłacalne?

więcej »

Przyszłość odwróconej hipoteki w Polsce

©  Lisa F. Young - Fotolia.comPolscy seniorzy coraz częściej poszukują rozwiązań, które mogą podnieść standard ich życia. Chcąc w tym celu skorzystać z tzw. odwróconej hipoteki, podobnie jak od lat robią to osoby starsze w wielu rozwiniętych krajach, mogą już teraz podpisać umowę z jednym z funduszy hipotecznych. W związku ze stałym rozwojem tego sektora potrzebne jest jednak wprowadzenie ustawy o odwróconej hipotece, która zobowiąże wszystkie firmy działające w tym sektorze do stosowania standardów podobnych do tych wdrożonych wcześniej przez największe firmy w branży.

więcej »

Odwrócona hipoteka: czy się opłaca?

© Monkey Business - Fotolia.comMam bardzo niską emeryturę i niewielkie oszczędności, które są pożerane przez codzienne wydatki. Zaczęłam zastanawiać się nad odwróconą hipoteką, ponieważ posiadam mieszkanie, które nie jest obciążone kredytem. Czy takie rozwiązanie się opłaca i na co powinnam zwrócić uwagę decydując się na nie?

więcej »

Domowe finanse w kryzysie

© Julija Sapic - Fotolia.comPrzemyślane zarządzanie budżetem domowym oraz oszczędzanie, to w czasach spowolnionej koniunktury konieczność. By na koniec miesiąca w portfelu zostawało więcej pieniędzy trzeba zacząć od regularnego odkładania małych kwot, kontrolowania domowego budżetu oraz od zmniejszenia zbędnych wydatków – w tym mogą pomóc karty lojalnościowe, rabaty i zakupy grupowe.

więcej »

UOKiK: akwizytorzy oszukują

© Monkey Business - Fotolia.comOfiarami nieuczciwych firm sprzedających za pomocą akwizytorów, również podczas atrakcyjnych, często bezpłatnych wycieczek, dość często padają seniorzy. Sprawę postanowił zbadać Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, kontrolując 34 firmy sprzedające towary za pomocą akwizytorów. Nieuczciwe praktyki stosowali niemal wszyscy. Uniemożliwianie konsumentom odstąpienia od umowy, trudna do odczytania przez seniorów czcionka, nieprecyzyjne koszty windykacyjne – to niektóre z praktyk akwizytorów zakwestionowanych przez UOKiK.

więcej »

Bierzesz pożyczkę? Uważaj na haczyki

© Rachwalska Irena - Fotolia.comJakie informacje powinien otrzymać konsument przed podpisaniem umowy z kredytodawcą? Na co zwrócić uwagę analizując oferty produktów finansowych dostępnych na rynku? UOKiK przypomina o prawach i obowiązkach oraz odpowiada na najczęściej zadawane pytania.

więcej »

Jaki kredyt na wycieczkę?

© john lee - Fotolia.comChcemy z żoną wybrać się na wycieczkę zagraniczną pod koniec tego roku, na którą chcielibyśmy zaciągnąć pożyczkę. Z początku myśleliśmy o kredycie gotówkowym, ale nasz znajomy wziął tzw. kredyt odnawialny i bardzo nam go polecał. Na czym on polega? I który kredyt byłby dla nas bardziej korzystny jeśli chcielibyśmy pożyczyć 6 tys. złotych?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20]


Polecamy Kobiety.net.pl Pola Nadziei Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy