Strona głównaFinanseBankowość internetowa nie tylko dla młodych

Bankowość internetowa nie tylko dla młodych

Banki na dobre zagościły w sieci. Obsługiwać konto czy robić przelewy można już niemal z każdego miejsca na ziemi, wystarczy jedynie komputer lub telefon z dostępem do Internetu. Okazuje się jednak, że korzystanie z bankowości on-line nie należy już jedynie do młodych. Osoby ze starszego pokolenia coraz częściej przekonuje do niej łatwość obsługi, oszczędność czasu i niższe koszty.
Mobilna bankowość pokolenia Y

© aspirant2 - Fotolia.comUsługi finansowe na dobre zagościły już w wirtualnej przestrzeni Internetu. Dostęp do rachunków osobistych lub dokonywanie przelewów z każdego miejsca na świecie dla większości z nas jest już czymś oczywistym. – Za pośrednictwem Internetu czy telefonu mamy obecnie wiele możliwości od zakładania lokat czy zaciągania kredytów po inwestowanie – twierdzi Łukasz Kosiński z Credit House Polska. – Rozwiązania online dają użytkownikowi wiele możliwości: pozwalają m.in. na stosunkowo sprawne załatwienie wszelkich formalności, bez konieczności wizyty w oddziale banku przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Dlatego tego typu rozwiązania zrzeszają coraz więcej zwolenników.

Jak podaje Gemius, po finansowe narzędzia online najchętniej sięgają ludzie młodzi, pomiędzy 25 a 34 rokiem życia, czyli tzw. pokolenie Y. – To do nich kierowana jest większość dostępnych przez Internet produktów finansowych – twierdzi Małgorzata Konopka z Idea Expert. – Są to ludzie aktywni, którzy do sieci przenoszą większość swojego życia. Szybko potrafią odnaleźć się w gąszczu informacji, posiadają także podstawowe zdolności informatyczne. Poprzez konta internetowe płacą najczęściej za produkty i usługi zakupione w e-sklepach. Bardzo ważna jest także dla nich możliwość sprawdzenia stanu konta przez telefon czy płatności mobilne. Bankowość internetową traktują jako coś naturalnego – mogą bowiem w każdym czasie i miejscu zarządzać swoimi finansami.

Starsi też się logują

Według Gemiusa, ludzie młodzi przejawiają najmniej obaw związanych z obsługą banków internetowych. – Znacznie częściej, finansowe narzędzia online wzbudzają obawę osób starszych, które na co dzień rzadko obcują z nowymi technologiami – twierdzi Małgorzata Konopka. – Nieufność ta powodowana jest w dużym stopniu przez informacje o kradzieżach danych oraz brak umiejętności informatycznych. Nie można także zapomnieć, że ludzie starsi rzadziej posiadają własnego laptopa czy smartfona. Bieżący dostęp do Internetu jest więc dla nich utrudniony.

W ostatnich czasach można jednak zaobserwować rosnące zainteresowanie internetową wśród osób, które do tej pory jej unikały. Coraz więcej z nich zaciąga kredyty przez Internet czy wybiera inne dostępne w ten sposób produkty finansowe.

Uwaga na e-kredyty w

Poza ofertami kredytów bankowych w sieci dostępny jest także szeroki wachlarz kredytów udzielanych przez firmy niebędące bankami, czyli tzw. kredytów pozabankowych. Mała ilość formalności, rezygnacja z konieczności przedstawiania zaświadczeń o zarobkach oraz brak weryfikacji historii kredytowej sprawiają, że cieszą się one stałym zainteresowaniem wśród kredytobiorców. – Należy tu jednak wyraźnie zaznaczyć, że firmy oferujące tego typu usługi nie są bankami – twierdzi Łukasz Kosiński. – Z tego powodu nie działają na podstawie Prawa Bankowego oraz nie obowiązują ich regulacje Komisji Nadzoru Finansowego. Poziom bezpieczeństwa oferowanych przez nie usług wydaje się więc być dużo niższy.

Jak prognozują Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego w najbliższym czasie coraz więcej osób przenosić będzie swoje finanse „do sieci”. Bankowość online charakteryzuje się bowiem kilkoma niezaprzeczalnymi zaletami:

4 główne zalety internetowej bankowości:
Dostępność – klient ma dostęp do swojego konta bankowego niemal z każdego miejsca na świecie, o każdej porze dnia i nocy
Szybkość – wystarczy zalogować się na stronę banku, w którym posiada się rachunek. Nie trzeba stać w długich kolejkach do okienek czy czekać na odpowiedź doradcy
Bezpieczeństwo – struktura internetowego systemu bankowego gwarantuje jego bezpieczeństwo i stabilność. Tylko my posiadamy nasze hasła i loginy
Oszczędność – bankowość internetowa to także oszczędność pieniędzy. Oferty kierowane tym kanałem są często bardziej atrakcyjne od tych tradycyjnych

Tagi: bank, internet

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Pola Nadziei
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy