Strona głównaFinanse4 sposoby na tańsze wakacje

4 sposoby na tańsze wakacje

Wyjazd wakacyjny z oszczędności lub pieniędzy otrzymanych w prezencie będzie w stanie sfinansować jedynie co piąty Polak. Są też takie osoby, które zaciągną kredyt, by móc wyjechać na urlop swoich marzeń. Czy to konieczne? Często zdarza się, że w taki sposób możemy wpaść w kłopoty finansowe. Oto kilka sposobów, aby obniżyć koszty wakacyjnej podróży, nie tracąc przy tym radości z wyjazdu poza miejsce zamieszkania.
4 sposoby na tańsze wakacje [© Gina Sanders - Fotolia.com] – Warto swoje zaplanować ze sporym wyprzedzeniem i finansować je, na ile możemy, z oszczędności. To na jakie wakacje pojedziemy, jaki standard wybierzemy, czy to będzie zorganizowany wyjazd, czy całkowicie prywatny powinno zależeć od tego jak dużo uda nam się zaoszczędzić środków – mówi Edyta Szymczak z Grupy KRUK.

Oto 4 sposoby, aby obniżyć koszty wakacyjnej podróży:
 1. Unikaj szczytu urlopowego
  Miesiące wakacyjne to okres największego ruchu turystycznego i żniwa dla tych wszystkich, którzy z turystyki żyją cały rok. Wtedy właśnie ceny są najwyższe. Warto zatem rozważyć wyjazd w innym terminie. W Polsce ładną pogodę mamy często już od maja do końca września, a nawet połowy października. Na południu Europy sezon ten trwa jeszcze dłużej. Jeśli nie zależy nam na upalnej pogodzie, a na zwiedzaniu, warto rozważyć wyjazd poza sezonem. Ceny będą z pewnością niższe. Przy okazji unikniemy tłumów.

 2. Na ostatnią chwilę
  Bardzo dobrym pomysłem, który pozwoli nam obniżyć koszty wyjazdu, jest . Możemy zaoszczędzić wtedy nawet ponad 50 proc. pierwotnej ceny wycieczki. A jeśli już o wyjazdach zorganizowanych mowa, to warto zastanowić się, czy koniecznie musimy wybierać opcję all inclusive. Przemyślmy, czy nocleg plus dwa posiłki w ciągu dnia nie byłyby dla nas wystarczające, bo dzięki temu możemy zaoszczędzimy sporą sumę.

 3. Tanie podróżowanie
  Wiele osób najczęściej wybiera jako środek transportu na wakacje – głównie z uwagi na wygodę. Jednak może się okazać, że samochód nie będzie nam potrzebny, a sam dojazd do miejsca wypoczynku będzie tańszy, kiedy zdecydujemy się na inny środek lokomocji. Przed wyjazdem warto sprawdzić ceny biletów tanich linii autobusowych lub lotniczych. Planując podróż z wyprzedzeniem, bilety możemy kupić już za kilka czy kilkanaście złotych.
  Innym sposobem na zmniejszenie kosztów podróży jest skorzystanie z carpoolingu, czyli systemu, który kojarzy osoby podróżujące w tym samym kierunku. Wystarczy zainstalować aplikację w telefonie, zarejestrować się i zgłosić, gdzie chcemy jechać. Po otrzymaniu ofert przejazdu wybieramy tę, która nam najbardziej odpowiada. Koszt podróży to najczęściej zapłata za część wartości zużytego paliwa.

 4. Pod gwiazdami
  Wygodne łóżko, duży pokój, łazienka za ścianą – niektórzy bez tego nie wyobrażają sobie wyjazdu. Jednak, jeśli drzemie w tobie duch przygody, warto rozważyć nocleg pod namiotem. Wbrew pozorom w porównaniu z kwaterą noclegową w pensjonacie czy hotelu ma on kilka zalet. Po pierwsze, jeśli nie mamy namiotu, z pewnością łatwo go pożyczymy od rodziny czy znajomych. Po drugie, koszty noclegu w porównaniu z wynajęciem pokoju będą diametralnie niższe. Po trzecie, każdą noc możemy spędzić na innym campingu czy polu namiotowym. Sieć campingów obejmuje całą Europę, dlatego to rozwiązanie na podróż nie tylko po Polsce.
newsrm.tv

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Kosciol.pl
 • Kobiety.net.pl
 • Umierać po ludzku
 • Poradnik-zdrowia.pl
 • Oferty pracy