Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

Pieniądze jednak wpływają na nasze poczucie szczęścia?

fot. pasja1000 from PixabayPieniądze istotnie wpływają na poczucie szczęścia, mówią uczeni z University of Pennsylvania. Im więcej zarabiasz, tym szczęśliwszy/a się czujesz...

więcej »

Czy wiek może przekreślić szansę na uzyskanie kredytu na zakup mieszkania?

Czy wiek może przekreślić szansę na uzyskanie kredytu na zakup mieszkania?Wiek przyszłego kredytobiorcy w momencie zaciągania kredytu hipotecznego jest jednym z czynników wpływających na decyzję banku. Jakie ma znaczenie to, ile lat ma przyszły kredytobiorca? Czy banki narzucają maksymalny wiek, do którego można pomyślnie ubiegać się o kredyt?

więcej »

Pieniądze dają szczęście. Jeśli masz ich więcej niż twoi sąsiedzi...

fot. moerschy from PixabayPieniądze mogą uszczęśliwiać ludzi, ale wtedy, gdy poprawiają ich pozycję społeczną.

więcej »

Bieda przyspiesza starzenie się

fot.  Paweł Szmajduch z PixabayStatus ekonomiczny ma przemożny wpływ na nasze codzienne życia, a także stan organizmu. Duńczycy pokazali, że zaburzenia różnych funkcji zwiększają się pod wpływem nie tylko takich czynników, jak sama w sobie obecność chorób, czy genetyka, ale i stan posiadania. Konieczność radzenia sobie z problemami finansowymi w ciągu życia może przyspieszyć nadejście starości.

więcej »

Gotówka zniknie z Europy?

Fot. Pixabay.comWedług nowego badania, połowa europejskich przedsiębiorców wierzy, że ich kraj stanie się społeczeństwem bezgotówkowym w ciągu 10 lat. Jak pokazuje Europejski Raport Płatności 2019, który zostanie opublikowany wkrótce przez firmę Intrum – lidera na rynku zarządzania wierzytelnościami, 1/4 właścicieli biznesów w Europie jest przekonana, że gotówka wyjdzie z obiegu w ich krajach w ciągu 5 następnych lat, a kolejne 25 proc., że stanie się to w ciągu 10 lat.

więcej »

Ryzyko powodzi. Kiedy chroni ubezpieczenie?

Fot. Wildcat - Fotolia.comW związku z ryzykiem powodzi IMGW wydał ostrzeżenia wszystkich stopni, w tym najwyższego, trzeciego, dla jedenastu powiatów na południu kraju. Przed finansowymi skutkami niszczącego działania wody właściciele nieruchomości mogą chronić swój majątek ubezpieczeniem. Do zakupu polisy na wypadek powodzi trzeba podejść ostrożnie, bo zakres ochrony znacząco różni się u poszczególnych ubezpieczycieli.

więcej »

Jeździsz samochodem? Możesz oszczędzić wiele, robiąc niewiele

Fot. Kurhan - Fotolia.comJednoczesne oszczędzanie i dbanie o środowisko przez kierowców nigdy wcześniej nie było tak proste. Eco-driving oraz nowa jakość i rodzaj aut poruszających się po drogach to perspektywa zdrowszej i bogatszej przyszłości. Dzięki temu domowy budżet może być rocznie wyższy nawet o kilka tysięcy złotych.

więcej »

Nowy rekord: 16 mln PIT-ów złożonych przez Internet

Fot. Pio Si - Fotolia.comRozliczenie PIT za 2018 r. zostało zakończone. Około 16 mln rocznych deklaracji podatkowych za 2018 r. to nowy rekord dokumentów przesłanych przez internet. Fiskus w tym roku po raz pierwszy uruchomił usługę Twój e-PIT, w ramach której przygotował dla podatników wypełnione zeznanie podatkowe.

więcej »

Karty zbliżeniowe coraz częściej w portfelach Polaków

Fot. yaroslav1986 - Fotolia.comNa koniec 2018 r. znajdowało się na rynku polskim 41,2 mln kart płatniczych, to jest o 817 tys. kart więcej niż we wrześniu 2018 roku - podał Narodowy Bank Polski. Faktem wartym podkreślenia jest stale rosnąca liczba kart płatniczych w Polsce. Większość kart to karty zbliżeniowe.

więcej »

Długi czynszowe Polaków

Fot. whitelook - Fotolia.comRekordzistka z Dolnego Śląska ma ponad pół miliona złotych długu z tytułu opóźnień w opłatach za czynsz – pokazują dane BIG InfoMonitor. Kupiłaby za tę kwotę całkiem spore mieszkanie i to w Warszawie. W ciągu roku, zaległości czynszowe osób i firm wzrosły o 18,6 mln zł i wyniosły na koniec marca br. ponad 154,4 mln zł. A to tylko czubek góry lodowej. Średnio na jednego dłużnika przypada już 17 tys. zł zaległości. Choć statystycznie nieregulowanie zobowiązań jest domeną panów, to kobiety częściej zalegają z czynszem. Najwięcej niesolidnych lokatorów wpisanych do Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor zamieszkuje województwo kujawsko-pomorskie i mazowieckie.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Akademia Pełni Życia Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Aktywni 50+ Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy