Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

Testament ratuje życie

fot. UNICEFStare zdjęcia pomagają odkryć prawdę o przeszłości naszych bliskich. A czasami jest ona zaskakująca. Dowiadujemy się, jak małe gesty mogą zmienić życie całej rodziny. Przeczytajcie niezwykłą historię.

więcej »

Decyzje o zakupie - jak je podejmujemy?

fot. photosforyou from PixabayKupujący często zmieniają zdanie przy dokonywaniu wyborów, które wiążą się ze sprzecznymi celami.

więcej »

Konsumpcjonizm wywołuje objawy depresji i osamotnienie

fot. PixabayPieniądze szczęścia nie dają, dotyczy to także wszelkich wartości materialnych: badania pokazują, że ludzie, którzy przywiązują dużą wagę do bogactwa, statusu materialnego i innych tego rodzaju rzeczy, są bardziej przygnębieni, niespokojni i mniej towarzyscy niż pozostali.

więcej »

Na jaki rodzaj wsparcia finansowego można liczyć na emeryturze?

fot. kamil krawczyk - fotolia.comKredyty i pożyczki to produkty powszechnie znane. Korzystają z nich niemal wszyscy, choć oczywiście w różnym zakresie. Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że najczęściej zaciągają je osoby w średnim wieku (35-44 lat). To ta grupa stanowi 25% osób mających różnego rodzaju zobowiązania. Jak na tym tle wypadają seniorzy? Z jakich produktów finansowych mogą korzystać, aby podreperować domowy budżet?

więcej »

Niski status społeczny „zachęca” do kupowania ponad miarę

Fot. vege - Fotolia.comPoczucie bezsilności może wywoływać silne pragnienie zakupu czegoś bardzo drogiego.

więcej »

Nawet krótkotrwały smutek zachęca do nieracjonalnych zakupów

fot. Steve Buissinne from PixabayTo, jaki masz nastrój, wpływa na twoje zachowania zakupowe, bez względu na to, czy jesteś tego świadomy, czy nie. W nowym badaniu odkryto, że ludzie odczuwający smutek i są skoncentrowani na sobie wydają więcej pieniędzy na zakup tych samych produktów niż osoby pozostające w neutralnym stanie emocjonalnym.

więcej »

Większy majątek sprzyja długowieczności

fot. pasja1000 from PixabaySprawdzono związek między zamożnością i długowiecznością. Pod uwagę wzięto wartość majątku osób w średnim wieku, a ich zdrowie monitorowano przez niemal ćwierć wieku. Okazało się, że ci, którzy mają większe bogactwo w wieku średnim, żyją dłużej.

więcej »

Zdrowie i dobre samopoczucie na starość: na ile liczą się pieniądze

Fot. kasto - Fotolia.comWpływ bogactwa i klasy społecznej na dobrobyt ludzi w starszym wieku jest znacznie większy, niż się często zakłada. Okazuje się, że różnica w stanie zdrowia i samopoczuciu ludzi między różnymi grupami społecznymi w seniorskim wieku jest ogromna.

więcej »

Gdy mąż uważa że żona wydaje za dużo, małżeństwo jest zagrożone

fot. Michal Jarmoluk from PixabayKiedy mąż uważa, że jego żona wydaje zbyt dużo pieniędzy, pojawiają się problemy i finansowe, i małżeńskie. Niezależnie od tego, czy "rozrzutność" żony jest prawdziwa, czy nie.

więcej »

Pieniądze jednak wpływają na nasze poczucie szczęścia?

fot. pasja1000 from PixabayPieniądze istotnie wpływają na poczucie szczęścia, mówią uczeni z University of Pennsylvania. Im więcej zarabiasz, tym szczęśliwszy/a się czujesz...

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Hospicja.pl eGospodarka.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy