Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

Pieniądze dają szczęście. Jeśli masz ich więcej niż twoi sąsiedzi...

fot. moerschy from PixabayPieniądze mogą uszczęśliwiać ludzi, ale wtedy, gdy poprawiają ich pozycję społeczną.

więcej »

Bieda przyspiesza starzenie się

fot.  Paweł Szmajduch z PixabayStatus ekonomiczny ma przemożny wpływ na nasze codzienne życia, a także stan organizmu. Duńczycy pokazali, że zaburzenia różnych funkcji zwiększają się pod wpływem nie tylko takich czynników, jak sama w sobie obecność chorób, czy genetyka, ale i stan posiadania. Konieczność radzenia sobie z problemami finansowymi w ciągu życia może przyspieszyć nadejście starości.

więcej »

Gotówka zniknie z Europy?

Fot. Pixabay.comWedług nowego badania, połowa europejskich przedsiębiorców wierzy, że ich kraj stanie się społeczeństwem bezgotówkowym w ciągu 10 lat. Jak pokazuje Europejski Raport Płatności 2019, który zostanie opublikowany wkrótce przez firmę Intrum – lidera na rynku zarządzania wierzytelnościami, 1/4 właścicieli biznesów w Europie jest przekonana, że gotówka wyjdzie z obiegu w ich krajach w ciągu 5 następnych lat, a kolejne 25 proc., że stanie się to w ciągu 10 lat.

więcej »

Ryzyko powodzi. Kiedy chroni ubezpieczenie?

Fot. Wildcat - Fotolia.comW związku z ryzykiem powodzi IMGW wydał ostrzeżenia wszystkich stopni, w tym najwyższego, trzeciego, dla jedenastu powiatów na południu kraju. Przed finansowymi skutkami niszczącego działania wody właściciele nieruchomości mogą chronić swój majątek ubezpieczeniem. Do zakupu polisy na wypadek powodzi trzeba podejść ostrożnie, bo zakres ochrony znacząco różni się u poszczególnych ubezpieczycieli.

więcej »

Jeździsz samochodem? Możesz oszczędzić wiele, robiąc niewiele

Fot. Kurhan - Fotolia.comJednoczesne oszczędzanie i dbanie o środowisko przez kierowców nigdy wcześniej nie było tak proste. Eco-driving oraz nowa jakość i rodzaj aut poruszających się po drogach to perspektywa zdrowszej i bogatszej przyszłości. Dzięki temu domowy budżet może być rocznie wyższy nawet o kilka tysięcy złotych.

więcej »

Nowy rekord: 16 mln PIT-ów złożonych przez Internet

Fot. Pio Si - Fotolia.comRozliczenie PIT za 2018 r. zostało zakończone. Około 16 mln rocznych deklaracji podatkowych za 2018 r. to nowy rekord dokumentów przesłanych przez internet. Fiskus w tym roku po raz pierwszy uruchomił usługę Twój e-PIT, w ramach której przygotował dla podatników wypełnione zeznanie podatkowe.

więcej »

Karty zbliżeniowe coraz częściej w portfelach Polaków

Fot. yaroslav1986 - Fotolia.comNa koniec 2018 r. znajdowało się na rynku polskim 41,2 mln kart płatniczych, to jest o 817 tys. kart więcej niż we wrześniu 2018 roku - podał Narodowy Bank Polski. Faktem wartym podkreślenia jest stale rosnąca liczba kart płatniczych w Polsce. Większość kart to karty zbliżeniowe.

więcej »

Długi czynszowe Polaków

Fot. whitelook - Fotolia.comRekordzistka z Dolnego Śląska ma ponad pół miliona złotych długu z tytułu opóźnień w opłatach za czynsz – pokazują dane BIG InfoMonitor. Kupiłaby za tę kwotę całkiem spore mieszkanie i to w Warszawie. W ciągu roku, zaległości czynszowe osób i firm wzrosły o 18,6 mln zł i wyniosły na koniec marca br. ponad 154,4 mln zł. A to tylko czubek góry lodowej. Średnio na jednego dłużnika przypada już 17 tys. zł zaległości. Choć statystycznie nieregulowanie zobowiązań jest domeną panów, to kobiety częściej zalegają z czynszem. Najwięcej niesolidnych lokatorów wpisanych do Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor zamieszkuje województwo kujawsko-pomorskie i mazowieckie.

więcej »

Kredyt konsolidacyjny - sposób na uniknięcie spirali długów?

Fot. Karolina Chaberek - Fotolia.comJuż blisko 30 proc. Polaków ma problemy z terminową spłatą zaciągniętych zobowiązań finansowych. Ponad 1/3 dłużników próbuje poradzić sobie z tym problemem, przesuwając w czasie termin zapłaty m.in. kolejnych rat kredytów i pożyczek. Na koniec 2018 r. łączna wartość naszych zaległych długów wyniosła 74 mld zł, czyli wzrosła blisko o 7 proc. w stosunku do 2017 r. W ciągu roku liczba dłużników zwiększyła się prawie o 100 tys. W wielu przypadkach tych kłopotów finansowych dałoby się uniknąć, gdy na czas został wdrożony odpowiedzi „plan awaryjny”, który pozwoliłby uniknąć spirali zadłużenia. Może być nim konsolidacja długów. Na czym polega to rozwiązanie i co należy wiedzieć, starając się o kredyt konsolidacyjny?

więcej »

Długi polskich seniorów. Sami odpowiadają za własne kłopoty finansowe?

Fot. kasto - Fotolia.com7,8 mld zł – tyle wynosi łączny przeterminowany dług polskich seniorów. Co więcej, w ostatnich 6 latach zadłużenie polskich emerytów wzrosło pięciokrotnie, do poziomu 5,6 mld zł, a liczba dłużników z tej grupuje wiekowej zwiększyła się o 100 tys. W przyszłości te liczby mogą być jeszcze wyższe. Koszty życia w ciągu 3 ostatnich lat wzrosły o 60 proc. Biorąc pod uwagę świadczenia, które rosną wolniej niż ceny, po opłaceniu wszystkich zobowiązań, emerytom zostaje średnio niecałe 600 zł na życie każdego miesiąca. To skłania do zaciągania kredytów i pożyczek.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy eGospodarka.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Poradnik-zdrowia.pl Hospicja.pl Oferty pracy