Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

Rozlicz PIT-a w centrum handlowym

© anna - Fotolia.comW piątek i sobotę ( 24 i 25 marca) w galeriach handlowych w całym kraju pracownicy urzędów skarbowych pomogą wypełnić PIT-a i wysłać go elektronicznie. Akcja odbędzie się w 93 centrach w 72 miastach w Polsce. Zeznania podatkowe PIT w formie papierowej nie będą przyjmowane.

więcej »

Wypadek sprzed lat. Jak ubiegać się o odszkodowanie?

© Deyan Georgiev - Fotolia.comOsoby poszkodowane często nie wiedzą, że mogą starać się o odszkodowanie za zdarzenie sprzed lat. Bywa bowiem tak, że skutki wypadku ujawniają się dopiero po latach lub dopiero po czasie dowiadujemy się, jakie świadczenia nam się należą. Właśnie dlatego warto sprawdzić, jak ubiegać się o wypłatę pieniędzy z obowiązkowego ubezpieczenia OC sprawcy wypadku.

więcej »

PIT wypełni urząd, a nie podatnik

© mathom - Fotolia.comSkładanie rocznych zeznań PIT zostało maksymalnie uproszczone. Wystarczy złożyć online wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada. Emeryci i renciści przekażą 1 proc. dla OPP na nowym formularzu PIT-OP, nie muszą wypełniać odrębnego zeznania.

więcej »

Im mniej kupujemy, tym jesteśmy szczęśliwsi

© cat027 - Fotolia.comZaledwie cztery osoby na dziesięć uważają, że pieniądze nadają ich życiu sens, a połowa respondentów jest zdania, że byliby szczęśliwsi, gdyby konsumowali mniej. Takie są wyniki nowego badania „Pieniądze, Pieniądze, Pieniądze: Postawy wobec Kredytów, Konsumpcji i Kryptowalut” przeprowadzonego przez Havas. W czasach, gdy światowa gospodarka zwalnia, a wielu z nas ma mniej zasobów finansowych, zmiana postaw wobec pieniędzy, konsumpcji i długów wskazuje, że tradycyjnie rozumiany kapitalizm szybko może zbankrutować.

więcej »

Najbardziej zadłużone Polki mieszkają w Opolu

© highwaystarz - Fotolia.comCo trzecia osoba trafiająca na listę nierzetelnych płatników to kobieta – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Zadłużenie blisko 810 tys. Polek wynosi 8,4 mld złotych. Na mapie Polski są takie regiony, w których płeć piękna wyjątkowo śmielej zapożycza się, potem nie płaci zobowiązań, a jej średnie zadłużenie znacznie przekracza dług statycznej kobiety.

więcej »

Wsie i małe miasteczka nie płacą rachunków telefonicznych

© bartsadowski - Fotolia.comW Krajowym Rejestrze Długów widnieje ponad 354 tys. osób, które mają blisko 488 tys. niezapłaconych rachunków telefonicznych. Ich łączna wartość, to ponad 822 mln zł. Największe zaległości mają mieszkańcy małych miasteczek i wsi.

więcej »

Ile na świecie jest złota? Część kruszczu tylko "na papierze"

© Scanrail - Fotolia.com160 tys. ton złota już wydobyła ludzkość – szacuje agencja Reutera. Niektórzy twierdzą, że to za mało i złota już wydobyliśmy 2,5 mln ton. Skąd te rozbieżności? Część złota może mieć postać tylko tzw. „papierową”.

więcej »

Wcześniejsza spłata pożyczki: czy zawsze się opłaca?

© Piotr Adamowicz - Fotolia.comSzybkie pożyczki to możliwość pożyczenia określonej sumy pieniędzy na krótki okres. Najczęściej wynosi on 30 dni, aczkolwiek są firmy, które oferują także dłuższy okres spłaty – 35, 45 czy 60 dni. Dla nowych klientów pożyczki bardzo często są darmowe. Jeśli przekroczy się termin spłaty zadłużenia są dwa rozwiązania – albo karne odsetki, albo wykupienie przedłużenia terminu spłaty. A co w sytuacji, kiedy klient chce spłacić zadłużenie szybciej?

więcej »

Kredyt dla wnuczka, kłopoty dla dziadków

© Kurhan - Fotolia.comNa pomoc babci i dziadka zawsze można liczyć. Również przy wzięciu pożyczki na telewizor czy abonamentu na telefon. O tym co dzieje się, gdy wnuczek przestaje płacić takie zobowiązanie, wiedzą najczęściej już tylko ci seniorzy, do których nieoczekiwanie zgłasza się firma windykacyjna.

więcej »

Sprzedaż mieszkania z obciążoną hipoteką

© Fantasista - Fotolia.comGdy nieruchomość została kupiona na kredyt i zachodzi potrzeba jej sprzedaży, niekoniecznie trzeba wcześniej spłacić zobowiązanie w całości z własnych środków. W rzeczywistości istnieją też inne warianty transakcji.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku eGospodarka.pl Umierać po ludzku Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X