Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

Wspólne finanse to trwalsze małżeństwo

fot. bernardbodo - Fotolia.comBeatlesi śpiewali: „Pieniądze nie kupią miłości", ale okazuje się, że pary małżeńskie, które wspólnie zarządzają swoimi finansami, mogą przerwać dłużej.

więcej »

Status ekonomiczny kobiet ma wpływ na ryzyko zespołu słabości

fot. Steve Buissinne from PixabayPieniądze mogą nie gwarantować szczęścia, ale mogą sprzyjać lepszemu zdrowiu fizycznemu w starszym wieku, mówią eksperci z University of Queensland.

więcej »

Ekonomiczny Nobel 2022 za badania nad bankami i kryzysami finansowymi

Fot. Pixabay.comNagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii otrzymali w 2022 roku: Ben S. Bernanke, Douglas W. Diamond oraz Philip H. Dybvig. Wyróżniono ich „za badania nad bankami i kryzysami finansowymi".

więcej »

Jakie powinno być konto dla seniora?

fot. pexels.comJeszcze kilka lat temu w niejednej bankowej ofercie można było znaleźć specjalne konto dla seniora. Obecnie instytucje finansowe odchodzą już od tego typu nazewnictwa, jednak nie oznacza to, że nie oferują udogodnień stworzonych z myślą o osobach starszych, ale nie tylko o nich. Liczy się bowiem indywidualne podejście - nie każdy podstawowy rachunek płatniczy będzie odpowiadał każdemu. Wszystko zależy od preferencji i przyzwyczajeń danej osoby. Podpowiadamy zatem, na co warto zwrócić uwagę przede wszystkim.

więcej »

Testament - kiedy i jak go sporządzić

fot. UNICEFZastanawiałeś się już, czy warto sporządzić testament? Jeśli nie, to teraz jest właściwa chwila. Dlaczego? Dlatego, że tylko poprzez testament możesz wyrazić swoją wolę, a z tego przywileju nie warto rezygnować.

więcej »

Testament ratuje życie

fot. UNICEFStare zdjęcia pomagają odkryć prawdę o przeszłości naszych bliskich. A czasami jest ona zaskakująca. Dowiadujemy się, jak małe gesty mogą zmienić życie całej rodziny. Przeczytajcie niezwykłą historię.

więcej »

Decyzje o zakupie - jak je podejmujemy?

fot. photosforyou from PixabayKupujący często zmieniają zdanie przy dokonywaniu wyborów, które wiążą się ze sprzecznymi celami.

więcej »

Konsumpcjonizm wywołuje objawy depresji i osamotnienie

fot. PixabayPieniądze szczęścia nie dają, dotyczy to także wszelkich wartości materialnych: badania pokazują, że ludzie, którzy przywiązują dużą wagę do bogactwa, statusu materialnego i innych tego rodzaju rzeczy, są bardziej przygnębieni, niespokojni i mniej towarzyscy niż pozostali.

więcej »

Na jaki rodzaj wsparcia finansowego można liczyć na emeryturze?

fot. kamil krawczyk - fotolia.comKredyty i pożyczki to produkty powszechnie znane. Korzystają z nich niemal wszyscy, choć oczywiście w różnym zakresie. Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że najczęściej zaciągają je osoby w średnim wieku (35-44 lat). To ta grupa stanowi 25% osób mających różnego rodzaju zobowiązania. Jak na tym tle wypadają seniorzy? Z jakich produktów finansowych mogą korzystać, aby podreperować domowy budżet?

więcej »

Niski status społeczny „zachęca” do kupowania ponad miarę

Fot. vege - Fotolia.comPoczucie bezsilności może wywoływać silne pragnienie zakupu czegoś bardzo drogiego.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Pola Nadziei Hospicja.pl EWST.pl Kosciol.pl Oferty pracy