Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

ZUS: zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami dostaniesz od ręki

© Alliance - Fotolia.comBierzesz kredyt? Startujesz w przetargu? A może starasz się o unijny grant? ZUS wystawi ci zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami od ręki, wystarczy jedna wizyta na sali obsługi klienta i ważny dokument w kieszeni. Jest tylko warunek - na twoim zusowskim koncie nie może być zaległości.

więcej »

Negatywnej historii kredytowej łatwo nie wyczyścisz

© Photographee.eu - Fotolia.comNadzieje na uzyskanie "pomocy", polegającej na pozbyciu się negatywnych wpisów w BIK-u mogą jedynie rozczarować, a co gorsza - wyczyścić portfel. Eksperci Biura Informacji Kredytowej ostrzegają, aby nie dawać się zwodzić marketingowym sloganom a także reklamom pod hasłem „czyszczenia BIK”. Wszelkie ogłoszenia zapewniające o możliwości usuwania negatywnych informacji z BIK „na żądanie” nie mają podstaw prawnych. Kwestie rejestrowania i przechowywania danych o historii kredytowej klientów banków rozstrzyga jednoznacznie Prawo bankowe - nie można wyczyścić danych znajdujących się w BIK.

więcej »

Wielomilionowa kara dla Orange. Bezprawnie przedłużali umowy

© NAN - Fotolia.comOrange Polska bezprawnie przedłużał umowy o świadczenie usług stacjonarnych o wiele miesięcy bez wyraźnej zgody konsumentów – uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Operator został ukarany na kwotę niemal 30 mln zł. Będzie musiał również zwrócić swoim klientom niesłusznie pobrane pieniądze.

więcej »

Wysokie odsetki na lokacie: pięć sposobów jak je uzyskać

© suthisak - Fotolia.comPrzez większość 2016 r. Polacy wycofywali pieniądze z lokat bankowych – wypłacili nieco ponad 9 mld zł. Według NBP listopad i grudzień przyniosły jednak odwrócenie tego trendu i napływ 2 mld zł nowych środków. Co ciekawe, zainteresowanie lokatami wzrosło w momencie, gdy ich oprocentowanie po raz kolejny spadało. Jakie triki można zastosować, aby uzyskać możliwie najlepsze oprocentowanie na lokacie? Podpowiadamy pięć rozwiązań.

więcej »

Urząd Skarbowy wypełni i rozliczy twój PIT. Ułatwienia dla podatników

© whitelook - Fotolia.comJuż wkrótce podatnicy nie będą musieli samodzielnie wypełniać deklaracji PIT-37. Teraz to fiskus sporządzi zeznanie za podatnika, a on będzie mógł je skontrolować – zakłada projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym przygotowany w Ministerstwie Finansów. Ze zmian może skorzystać nawet 13 milionów osób już w rozliczeniach składanych za 2016 rok.

więcej »

ABC pożyczkobiorcy. Jak bezpiecznie się zadłużyć?

© Voyagerix - Fotolia.comAby zaciągnięty kredyt nie przyniósł więcej szkody niż pożytku, przed podpisaniem umowy pożyczkowej należy odpowiednio przeanalizować nie tylko treść samego dokumentu, ale także podmiot, który chce nam udzielić kredytu. Jedynie odpowiedzialne podejście ze strony pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy może pozwolić na bezpieczne zaciągnięcie długu.

więcej »

W ciągu dwóch lat Polacy zbankrutowali na miliard złotych

© Paolese - Fotolia.comNiemal 1 miliard złotych, tylko w bankach wyniosły zobowiązania osób, które ogłosiły upadłość konsumencką w latach 2015 i 2016 r. Przeciętny dług kredytowy osoby bankrutującej w 2016 r. prawie 181 tys. zł, a w 2015 r. 232 tys. zł – wynika z danych BIK oraz BIG InfoMonitor. Co czwarta bankrutująca osoba nie miała kredytów wcale.

więcej »

Na koncie czy w pościeli: gdzie trzymać pieniądze?

©  Rido - Fotolia.comWedług badania opinii publicznej za najbezpieczniejszy sposób lokowania pieniędzy Polacy uznają inwestycje w nieruchomości i ziemię. Jak dowodzi dalej Fundacja Kronenberga, w ciągu ostatnich 5 lat prawie dwukrotnie wzrosła liczba osób odkładających gotówkę w domu. Czy takie rozwiązanie nie wiąże się z dużym ryzykiem? Jaki jest powód takiego zjawiska i co z niego wynika?

więcej »

UOKiK ostrzega: uwaga na pożyczki od firmy European Financial

© Tomasz Zajda - Fotolia.comFirma pożyczkowa European Financial Corp. nie oddaje klientom pobranych opłat administracyjnych, gdy nie dochodzi do zawarcia umowy – ostrzega UOKiK. Koszty wynoszą od 1500 zł do 10 000 zł. To już trzecie ostrzeżenie wydane przez Urząd.

więcej »

Kosztowne płacenie kartą za granicą

© rh2010 - Fotolia.comKarciane płatności zagraniczne banki na ogół reallizują według nie najkorzystniejszych przeliczników. Receptą na zachłanność bankowców może być wymiana gotówki jeszcze przed wyjazdem, w kantorze tradycyjnym lub internetowym. Niestety za niektóre usługi za granicą można płacić jedynie kartą kredytową. Z jakimi kosztami musimy się liczyć za transakcje bezgotówkowe w poszczególnych bankach?

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy SenioRowerowy Weekend Hospicja.pl Sluchowisko.net Kosciol.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X