Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

Wielkanocne finanse Polaków

© chiraphan - Fotolia.comŚwięta Wielkanocne organizujemy rozsądniej od Świąt Bożego Narodzenia. To wydatek ok. 400 - 500 zł, znacznie mniejszy od bożonarodzeniowego, sięgającego ponad 1100 zł. Mimo to, podczas zakupów musimy trzymać się za portfele, bo ceny od początku roku poszły w górę.

więcej »

Frankowe kredyty hipoteczne: UOKiK ma zastrzeżenia do trzech banków

© Gina Sanders - Fotolia.comUrząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wziął pod lupę wzorce umów dotyczące kredytów i pożyczek hipotecznych w walutach obcych stosowane przez BGŻ BNP Paribas, BZ WBK oraz Bank Millennium. Postępowania zostały wszczęte w lutym i marcu 2017 r. po sygnałach otrzymanych od konsumentów.

więcej »

Mobilny portfel. Czy zawsze bezpieczny?

© Kaspars Grinvalds - Fotolia.comPolacy coraz chętniej sięgają po nowe rozwiązania dokonując codziennych płatności. Jak podaje NBP, częściej już płacimy zbliżeniowo, niż poprzez tradycyjne włożenie karty do terminala. Według Mastercarda, pod względem zbliżeniowego płacenia za codzienne zakupy jesteśmy najlepsi w Europie. Nasza otwartość na nowe formy płatności sprawia, że bez obaw wprowadzane są kolejne nowinki – płatności za pomocą smartfonów. Choć wprowadzają jeszcze większą wygodę w zakresie płatności, sprawiają również, że coraz ważniejsza staje się kwestia bezpieczeństwa naszego smartfona.

więcej »

Więcej organizacji z szansą na 1 procent podatku

Więcej organizacji z szansą na 1 procent podatku45 organizacji, które z obiektywnych przyczyn nie złożyły sprawozdania finansowego, zostało dopisanych do wykazu organizacji pożytku publicznego (OPP) uprawnionych do otrzymania 1%. To wynik ostatnich zmian.

więcej »

Bezpieczna e-bankowość. Jak płacić kartą, robić przelewy i sprawdzać stan konta?

© Rawpixel.com - Fotolia.comKto raz zdecydował się na logowanie do e-banku i przekonał się, że sprawdzenie konta z wykonaniem przelewu zajęły mu dosłownie kilka minut, nie wróci do tradycyjnej placówki i kolejek. Eksperci przypominają jednak, żeby korzystać z bankowości bezpiecznie.

więcej »

Rozlicz PIT-a w centrum handlowym

© anna - Fotolia.comW piątek i sobotę ( 24 i 25 marca) w galeriach handlowych w całym kraju pracownicy urzędów skarbowych pomogą wypełnić PIT-a i wysłać go elektronicznie. Akcja odbędzie się w 93 centrach w 72 miastach w Polsce. Zeznania podatkowe PIT w formie papierowej nie będą przyjmowane.

więcej »

Wypadek sprzed lat. Jak ubiegać się o odszkodowanie?

© Deyan Georgiev - Fotolia.comOsoby poszkodowane często nie wiedzą, że mogą starać się o odszkodowanie za zdarzenie sprzed lat. Bywa bowiem tak, że skutki wypadku ujawniają się dopiero po latach lub dopiero po czasie dowiadujemy się, jakie świadczenia nam się należą. Właśnie dlatego warto sprawdzić, jak ubiegać się o wypłatę pieniędzy z obowiązkowego ubezpieczenia OC sprawcy wypadku.

więcej »

PIT wypełni urząd, a nie podatnik

© mathom - Fotolia.comSkładanie rocznych zeznań PIT zostało maksymalnie uproszczone. Wystarczy złożyć online wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada. Emeryci i renciści przekażą 1 proc. dla OPP na nowym formularzu PIT-OP, nie muszą wypełniać odrębnego zeznania.

więcej »

Im mniej kupujemy, tym jesteśmy szczęśliwsi

© cat027 - Fotolia.comZaledwie cztery osoby na dziesięć uważają, że pieniądze nadają ich życiu sens, a połowa respondentów jest zdania, że byliby szczęśliwsi, gdyby konsumowali mniej. Takie są wyniki nowego badania „Pieniądze, Pieniądze, Pieniądze: Postawy wobec Kredytów, Konsumpcji i Kryptowalut” przeprowadzonego przez Havas. W czasach, gdy światowa gospodarka zwalnia, a wielu z nas ma mniej zasobów finansowych, zmiana postaw wobec pieniędzy, konsumpcji i długów wskazuje, że tradycyjnie rozumiany kapitalizm szybko może zbankrutować.

więcej »

Najbardziej zadłużone Polki mieszkają w Opolu

© highwaystarz - Fotolia.comCo trzecia osoba trafiająca na listę nierzetelnych płatników to kobieta – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. Zadłużenie blisko 810 tys. Polek wynosi 8,4 mld złotych. Na mapie Polski są takie regiony, w których płeć piękna wyjątkowo śmielej zapożycza się, potem nie płaci zobowiązań, a jej średnie zadłużenie znacznie przekracza dług statycznej kobiety.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Umierać po ludzku Hospicja.pl Pola Nadziei EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X