Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

Wysokie odsetki na lokacie: pięć sposobów jak je uzyskać

© suthisak - Fotolia.comPrzez większość 2016 r. Polacy wycofywali pieniądze z lokat bankowych – wypłacili nieco ponad 9 mld zł. Według NBP listopad i grudzień przyniosły jednak odwrócenie tego trendu i napływ 2 mld zł nowych środków. Co ciekawe, zainteresowanie lokatami wzrosło w momencie, gdy ich oprocentowanie po raz kolejny spadało. Jakie triki można zastosować, aby uzyskać możliwie najlepsze oprocentowanie na lokacie? Podpowiadamy pięć rozwiązań.

więcej »

Urząd Skarbowy wypełni i rozliczy twój PIT. Ułatwienia dla podatników

© whitelook - Fotolia.comJuż wkrótce podatnicy nie będą musieli samodzielnie wypełniać deklaracji PIT-37. Teraz to fiskus sporządzi zeznanie za podatnika, a on będzie mógł je skontrolować – zakłada projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym przygotowany w Ministerstwie Finansów. Ze zmian może skorzystać nawet 13 milionów osób już w rozliczeniach składanych za 2016 rok.

więcej »

ABC pożyczkobiorcy. Jak bezpiecznie się zadłużyć?

© Voyagerix - Fotolia.comAby zaciągnięty kredyt nie przyniósł więcej szkody niż pożytku, przed podpisaniem umowy pożyczkowej należy odpowiednio przeanalizować nie tylko treść samego dokumentu, ale także podmiot, który chce nam udzielić kredytu. Jedynie odpowiedzialne podejście ze strony pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy może pozwolić na bezpieczne zaciągnięcie długu.

więcej »

W ciągu dwóch lat Polacy zbankrutowali na miliard złotych

© Paolese - Fotolia.comNiemal 1 miliard złotych, tylko w bankach wyniosły zobowiązania osób, które ogłosiły upadłość konsumencką w latach 2015 i 2016 r. Przeciętny dług kredytowy osoby bankrutującej w 2016 r. prawie 181 tys. zł, a w 2015 r. 232 tys. zł – wynika z danych BIK oraz BIG InfoMonitor. Co czwarta bankrutująca osoba nie miała kredytów wcale.

więcej »

Na koncie czy w pościeli: gdzie trzymać pieniądze?

©  Rido - Fotolia.comWedług badania opinii publicznej za najbezpieczniejszy sposób lokowania pieniędzy Polacy uznają inwestycje w nieruchomości i ziemię. Jak dowodzi dalej Fundacja Kronenberga, w ciągu ostatnich 5 lat prawie dwukrotnie wzrosła liczba osób odkładających gotówkę w domu. Czy takie rozwiązanie nie wiąże się z dużym ryzykiem? Jaki jest powód takiego zjawiska i co z niego wynika?

więcej »

UOKiK ostrzega: uwaga na pożyczki od firmy European Financial

© Tomasz Zajda - Fotolia.comFirma pożyczkowa European Financial Corp. nie oddaje klientom pobranych opłat administracyjnych, gdy nie dochodzi do zawarcia umowy – ostrzega UOKiK. Koszty wynoszą od 1500 zł do 10 000 zł. To już trzecie ostrzeżenie wydane przez Urząd.

więcej »

Kosztowne płacenie kartą za granicą

© rh2010 - Fotolia.comKarciane płatności zagraniczne banki na ogół reallizują według nie najkorzystniejszych przeliczników. Receptą na zachłanność bankowców może być wymiana gotówki jeszcze przed wyjazdem, w kantorze tradycyjnym lub internetowym. Niestety za niektóre usługi za granicą można płacić jedynie kartą kredytową. Z jakimi kosztami musimy się liczyć za transakcje bezgotówkowe w poszczególnych bankach?

więcej »

Polacy nie są w stanie oszczędzać

© graja - Fotolia.comZe statystyk GUS wynika, że co trzecie gospodarstwo domowe źle ocenia stan swoich finansów, a ponad 40 proc. nie ma możliwości pokrycia niespodziewanych wydatków z własnej kieszeni. Z drugiej strony dane pokazują, że sytuacja materialna polskich gospodarstw z roku na rok się poprawia, a 65 proc. ma możliwość regularnego oszczędzania. Eksperci wskazują, że pierwszym krokiem do kontroli domowego budżetu powinna być szczegółowa analiza wpływów i wydatków oraz kontrola nad nimi. Ułatwiają to innowacyjne rozwiązania specjalnie do tego celu projektowane przez banki.

więcej »

Odpowiedni styl jazdy oszczędza paliwo

© Minerva Studio - Fotolia.comNawet 1,5 litra mniej paliwa na dystansie 100 kilometrów może spalać samochód, kiedy kierowca jeździ zgodnie z ideą ecodrivingu. Przede wszystkim chodzi o unikanie gwałtownego przyspieszania i hamowania, tak by jazda była jak najbardziej płynna. Nie musimy też jeździć bardzo wolno i unikać włączania radia czy klimatyzacji.

więcej »

Seniorzy popadają w zadłużenie. Mają problemy z kredytami

© Kurhan - Fotolia.comRośnie udział seniorów wśród dłużników. Obecnie co czternasta osoba z rejestru ma ukończone 65 lat – wynika z danych Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. To jednak wciąż niewiele biorąc pod uwagę, że wśród pełnoletnich Polaków 65 rok życia ukończył niemal co piąty. Głównym problemem popadających w kłopoty są kredyty, rachunki za energię oraz opłaty na czynsz. Przeciętny dług w ciągu roku niemal się podwoił i wynosi obecnie 13,8 tys. zł.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Pola Nadziei EWST.pl Hospicja.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X