Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

Wielka ucieczka od lokat. Większość pieniędzy trzymamy na kontach

Fot. Pio Si - Fotolia.comWartość oszczędności zgromadzanych przez Polaków w bankach na początku roku wyniosła 672 mld zł. To zaledwie 2,8% więcej niż przed rokiem. Dla porównania w 2008 r. kiedy również mieliśmy szybki wzrost płac i niskie bezrobocie, przyrastały one o ponad 20% rocznie. Warto też zauważyć, że choć z miesiąca na miesiąc rośnie kwota jaką trzymamy na kontach, to szybko topnieje na lokatach. Na nieoprocentowanych rachunkach trzymamy już blisko 60% oszczędności.

więcej »

Czy płatności mobilne wyprą gotówkę?

Fot. Production Perig - Fotolia.comJak wynika z badania #finanseprzyszłosci, przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Banku Millennium, ponad 90 proc. Polaków uważa, że za 10 lat bankowe aplikacje mobilne staną się centrum usług nie tylko bankowych. Posłużą one m.in. do zakupu biletów, funduszy inwestycyjnych i ubezpieczeń, ale także do płacenia za parking, sprzęt AGD, ubrania czy zamawiania jedzenia. Według przewidywań ekspertów rynku bankowego, aplikacje przyszłości będzie wyróżniała właśnie wielofunkcyjność.

więcej »

Banki: karty za zero złotych niekoniecznie bezpłatne. Interweniował UOKiK

Fot. adrian_ilie825 - Fotolia.comUOKiK sprawdził, czy karty bankowe za 0 zł rzeczywiście nic nie kosztują. Okazało się, że karty były darmowe dopiero, gdy operacja została zaksięgowana przez bank, mimo że konsument dokonał płatności w wymaganej ilości lub wartości. Urząd sprawdził 18 banków.

więcej »

Kobiety mają długi w firmach pożyczkowych, a mężczyźni w bankach

Fot. ekaterina729 - Fotolia.comSą młode, mieszkają na wsi lub w małym miasteczku na Śląsku bądź Mazowszu i mają blisko 4,5 tys. złotych do oddania. Chociaż na listach dłużników kobiety zaczynają przeważać po 65. roku życia, to w przypadku długów w firmach pożyczkowych, już w młodym wieku zaczynają dorównywać mężczyznom. Jest ich tyle samo, co panów, ale ich długi są większe. W przeciwieństwie do banków – tu nadal wyraźnie dominuje płeć brzydka – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów.

więcej »

Złe nawyki niczym wyrzucanie pieniędzy w błoto

Fot. Pio Si - Fotolia.comGra w Lotto kojarzy się zwykle z możliwością wygrania ogromnych kwot. Niewiele mówi się natomiast o tym, jak dużo Polacy przegrywają w ten sposób i jak trudno jest trafić „szóstkę”. Przedstawiamy cztery najczęstsze nawyki finansowe, które mogą wygenerować dotkliwe straty.

więcej »

Przydatne usługi bankowe, z których rzadko korzystamy

Fot. alswart - Fotolia.comNiektóre usługi bankowe mogą znacząco ułatwić nam życie lub przynieść spore oszczędności, ale nie cieszą się jeszcze zbyt dużą popularnością. Przedstawiamy cztery z nich, którymi zdecydowanie warto się zainteresować.

więcej »

Bezpieczna podróż zagraniczna: pomyśl o ubezpieczeniu

Fot. Jakub Jirsák - Fotolia.comZima w pełni, więc ruszył sezon wyjazdów zagranicznych. Aby w spokoju cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem, warto zawczasu zadbać o odpowiednią ochronę oraz pomoc w razie niespodziewanych sytuacji i wykupić polisę zapewniającą kompleksowe zabezpieczenie podczas podróży zagranicznej. A koszty leczenia mogą osiągnąć dość poważną kwotę.

więcej »

O co zapytać, zanim weźmiemy kredyt?

Fot. Karolina Chaberek - Fotolia.comBiorąc kredyt, nie warto myśleć tylko o wysokości miesięcznej raty. Trzeba zapytać o koszty szybszej lub późniejszej spłaty całego kredytu, lub o zmianę warunków umowy czy możliwość wakacji kredytowych.

więcej »

Likwidacja szkody komunikacyjnej: pięć głównych kroków

Fot. smspsy - Fotolia.comDrobna stłuczka czy poważniejszy wypadek mogą przydarzyć się nawet najlepszemu kierowcy. Jest to sytuacja stresująca, podczas której nie zawsze można myśleć trzeźwo, dlatego dobrze zawczasu się do niej przygotować tak, aby na pewno o niczym nie zapomnieć. Jak się okazuje, właśnie od tego, jakie kroki podejmiemy tuż po kolizji, może zależeć uzyskanie odszkodowania. O czym zatem należy pamiętać, by wypłata należnych nam środków przebiegła bez problemów?

więcej »

Masło w Polsce droższe niż w Finlandii

Fot. akf - Fotolia.comKończy się maślane szaleństwo cenowe, jednak w polskich sklepach ceny topnieją bardzo powoli. Za masło płacimy dziś mniej więcej tyle samo co Holendrzy i o blisko 45 proc. więcej niż Finowie. Dlaczego?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18]


Polecamy Hospicja.pl Kosciol.pl Aktywni 50+ Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy