Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

Co grozi jeśli zgodzimy się na poręczenie kredytu dla dziecka lub wnuka?

Fot. JPC-PROD - Fotolia.comCzasami zdarza się tak, że syn lub córka, albo wnuk lub wnuczka proszą o pomoc w uzyskaniu kredytu. Obiecują sami spłacać raty, ale żeby uzyskać pieniądze muszą dopisać nas do swojego kredytu. Inaczej bank im go nie udzieli. O czym powinniśmy pamiętać przystępując wspólnie do zobowiązania finansowego i jakie może to mieć konsekwencje?

więcej »

Ceny żywności ostro w górę. Emeryci i renciści tracą najwięcej

Fot. terovesalainen - Fotolia.comRosnące ceny żywności w sklepach dotykają wszystkich konsumentów, ale najbardziej tej części społeczeństwa, która nie korzysta z ostatniego silnego wzrostu wynagrodzeń czy też transferów socjalnych z programu Rodzina 500 plus.

więcej »

Recepta na rozrzutność? Nie ukrywaj wydatków przed bliskimi

Fot. Soranat - Fotolia.comCzy Polacy są rozrzutni? Co trzeci z nas przyznaje, że zdarzyło mu się wydać dużą kwotę i później żałować. Jesteśmy jednak na dobrej drodze – świadomość problemu to połowa sukcesu. Przy okazji obchodzonego 31 października Światowego Dnia Rozrzutności warto zastanowić się nad tym, czym jest rozrzutność i jak radzić sobie z impulsywnymi zakupami.

więcej »

Kupujesz dom? Na to warto zwrócić uwagę

Fot. Chlorophylle - Fotolia.comKupując dom należy wziąć pod uwagę dużo więcej czynników niż przy zakupie mieszkania. Warto więc odpowiednio przygotować się do tego procesu. Podpowiadamy na co szczególnie warto zwrócić uwagę.

więcej »

Oszczędzanie: obligacje zamiast lokaty?

Fot. nnudoo - Fotolia.comPosiadanie jakichkolwiek oszczędności deklaruje 3/4 Polaków. Większość z nich nie wie jednak, jak dobrze zainwestować swoje wolne środki. Zdecydowana większość robiłaby to częściej, gdyby znała odpowiedni sposób. Lokaty i rachunki oszczędnościowe, jako tradycyjne formy pomnażania gotówki, rzadko przynoszą duże zyski. Alternatywą może być inwestowanie w obligacje korporacyjne, ale wiedza na temat tych form inwestowania nie jest powszechna.

więcej »

Uwaga! Przez nieostrożne korzystanie z telefonu można stracić pieniądze

Fot. Mikko Lemola - Fotolia.comSmartfony w coraz większym stopniu zastępują nasze portfele. Dlatego trzeba je dobrze chronić, gdyż są przepustką do naszych pieniędzy. Za ich pomocą można bowiem ukraść nawet większą kwotę niż ta, jaką zwykle nosimy w portfelu. Telefon może posłużyć przestępcom do kradzieży wszystkich naszych oszczędności. mBank ostrzegał niedawno przed wirusem, który atakuje nasze smartfony i wyłudza informacje potrzebne do kradzieży pieniędzy z konta

więcej »

Warszawiacy i bydgoszczanie nie płacą czynszu

Fot. dederer - Fotolia.comW ciągu roku, zaległości osób oraz firm względem spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, a także gminnych zarządców lokali wzrosły o ponad 24 mln zł. Najwyższe łączne wartości długów lokatorskich są na Mazowszu oraz w województwie kujawsko-pomorskim. Rekordzista to firma z Warszawy, która ma do oddania 3,8 mln zł zaległego czynszu, wśród osób prywatnych rekordzistką jest 37-latka z Podlasia z długiem przekraczającym 928 tysięcy złotych – wynika z danych zgromadzonych w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor.

więcej »

Jak ograniczyć marnowanie żywności?

Fot. Andrey Popov - Fotolia.comW ciągu roku w naszym kraju marnują się aż 52 kg żywności na osobę. Polska jest w czołówce krajów europejskich, w których wyrzuca się najwięcej jedzenia. Co roku marnujemy około 9 mln ton żywności, z czego 2 mln ton wyrzucane jest przez gospodarstwa domowe – wynika z danych Banków Żywności. Jak unikać marnowania jedzenia?

więcej »

Niższe rachunki za ogrzewanie: siedem sposobów na oszczędności

Fot. avirid - Fotolia.comOkoło 2,5 tys. zł wydaje w ciągu roku na ogrzewanie rodzina mieszkająca w bloku z wielkiej płyty, którego nie poddano termomodernizacji. Trudno, by na własną rękę ociepliła blok, ale istnieją inne sposoby na obniżenie rachunków i nie wymagają wcale wielkich nakładów.

więcej »

Polisy OC: nie ma dnia bez skargi

Fot. apfelweile - Fotolia.comStosowanie różnego rodzaju potrąceń amortyzacyjnych, przyjmowanie części alternatywnych czy zaniżanie kosztów roboczogodzin przy naprawie samochodu – kierowcy naprawiający swoje auta z polisy OC komunikacyjnego sprawcy wypadku wciąż skarżą się na niesłusznie zaniżone odszkodowania. Średnio co 30 minut do Rzecznika Finansowego wpływa jedna taka skarga.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Kobiety.net.pl Poradnik-zdrowia.pl EWST.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X