Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

Komu w Polsce żyje się lepiej, a komu gorzej? Zaglądamy do kieszeni Polaków

Fot. niyazz - Fotolia.comCo czwarty Polak jest w trudnej sytuacji finansowej, a co dziesiątemu nie wystarcza na bieżące potrzeby. Równocześnie ¼ z nas deklaruje, że dochody wystarczają na wszystko i nie musimy ograniczać wydatków.

więcej »

Koszty windykacji: banki zmniejszają wygórowane opłaty

Fot. jaaff - Fotolia.comUOKiK sprawdził zasady pobierania opłat windykacyjnych przez firmy finansowe. Wszyscy przedsiębiorcy powinni pamiętać, że opłaty te muszą odpowiadać kosztom, które faktycznie ponoszą za np. wysłanie listu. Po interwencji urzędu, firmy finansowe zrezygnowały z pobierania opłat windykacyjnych lub znacznie je obniżyły.

więcej »

Zaufanie w związku to podstawa... ale nie w zakresie finansów

Fot. zinkevych - Fotolia.comFinanse w związkach od wieków są kością niezgody pomiędzy partnerami. Ponad 70% konfliktów to właśnie te o pieniądze. Obok problemów z dziećmi, seksem czy teściami są główną przyczyną rozwodów. Czy Polacy w swoich relacjach darzą się wzajemnym zaufaniem również w obszarze finansowym? Czy może jednak mają finansowe sekrety i ukrywają przed partnerem swoje wydatki? A może odkładają zaskórniaki, o których nie mówią głośno przy kolacji?

więcej »

Polacy przeznaczają coraz więcej pieniędzy na wakacyjne urlopy

Fot. alfexe - Fotolia.comLato zagościło już na dobre, więc najwyższa pora, by rozpocząć prawdziwy sezon wakacyjny. 47% Polaków przeznaczy w tym roku ponad 3891 zł na rodzinny urlop. Wyniki ankiety pokazują, że w porównaniu z ubiegłym rokiem domowy budżet Polaków przeznaczony na wakacje uległ znaczącej zmianie.

więcej »

Kupujesz mieszkanie? Sprawdź wiarygodność dewelopera

Fot. Fabio Balbi - Fotolia.comObecnie panuje znakomita koniunktura na mieszkaniowym rynku pierwotnym. Deweloperzy biją kolejne rekordy w budowie i sprzedaży swoich inwestycji. W tej całej gorączce nie należy jednak zapominać o sprawdzeniu wiarygodności dewelopera przed zakupem domu czy mieszkania.

więcej »

Pożyczka na wakacje - na co zwrócić uwagę przy jej zaciąganiu?

Fot. Piotr Adamowicz - Fotolia.comZ ostatniego raportu „Sytuacja na rynku consumer finance” z 2018 r. wynika, że 12,5 proc. Polaków finansuje wakacyjne wyjazdy pożyczką. Wycieczka, a szczególnie ta zagraniczna, to koszt nawet kilku tysięcy zł – tego lata, według Travelplanet.pl, wydamy na nie średnio 2385 zł za osobę. Jednocześnie przeciętne wynagrodzenie w I kw. 2018 r. wyniosło 4622,84 zł brutto. To oznacza, że trzeba liczyć się z wydatkiem, który pochłonie ponad połowę miesięcznych dochodów. Jak wybrać najlepszą ofertę, by utrzymać domowy budżet w dobrej kondycji?

więcej »

Jak przygotować mieszkanie do wynajmu

Fot. Photographee.eu - Fotolia.comPosiadanie mieszkania pod wynajem nadal jest uważane za opłacalną inwestycję. Dlatego też warto zadbać o swój lokal, aby był atrakcyjny dla potencjalnych zainteresowanych.

więcej »

Polacy najczęściej nie płacą grzywien oraz kosztów sądowych

© zimmytws - Fotolia.comW Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor jest już prawie 116 tys. dłużników wymiaru sprawiedliwości. W ciągu ostatniego roku liczba dłużników Temidy wzrosła dwukrotnie, a ich łączna zaległość zwiększyła się ze 104 mln zł do ponad 309 mln zł. Najwyższa nieopłacona grzywna wynosi 7 mln zł, a wartość niezwróconego majątku pochodzącego z przestępstwa przekracza 45 mln zł.

więcej »

Bogaty jak... emeryt?

Fot. ratmaner - Fotolia.comEmeryci mają źle? Takie jest powszechne postrzeganie. Ale czy są biedniejsi niż przeciętny Polak? Przeczą temu dane GUS. Wynika z nich, że do ich dochodu rozporządzalnego 1,63 tys. zł inne grupy społeczne w Polsce dopiero aspirują. Najszybciej rosną dochody rolników.

więcej »

Nie płacisz rachunków na czas? Oto z jakimi konsekwencjami musisz się liczyć

Fot. kasto - Fotolia.comUpomnienie mailem, przypomnienie o płatności smsem, w końcu pisemne wezwanie wysłane pocztą z groźbą egzekucji komorniczej. Coraz więcej Polaków nie radzi sobie z płaceniem zobowiązań i musi się liczyć z otrzymaniem wezwania do spłaty zaległości. Jeśli zaległości przekraczają kilka miesięcy, konsekwencje mogą być bardziej bolesne.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]


Polecamy Kobiety.net.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Pola Nadziei Hospicja.pl Oferty pracy