Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

Polacy nadprzeciętnie zadłużeni? Wcale nie!

Fot. FOTO SALE - Fotolia.comMoże się wydawać, że Polacy toną w długach. Okazuje się jednak, że na tle innych mieszkańców Europy jesteśmy oszczędni. Wyjątkiem jest czas świąt i moment, w którym rozważamy zakup auta.

więcej »

Ponad połowa Polaków rozlicza PIT przez Internet

Fot. whitelook - Fotolia.comJuż ponad połowa Polaków złoży swoje zeznanie podatkowe PIT za 2017 rok przez Internet. Jest to wzrost o 6 punktów procentowych w porównaniu z rokiem poprzednim. Z elektronicznego wniosku o przygotowanie zeznania rocznego przez fiskusa (PIT-WZ) zamierza skorzystać zaledwie 5% podatników. Rośnie liczba osób, które przekazują 1 procent swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego – w tym roku OPP wsparło lub zamierza wesprzeć 82% respondentów. Ponad połowa podatników rozlicza się ze współmałżonkiem – wynika z najnowszego raportu KPMG.

więcej »

Co siódmy emeryt regularnie pomaga finansowo rodzinie

Fot. vivoo - Fotolia.comDwóch na pięciu emerytów pomaga finansowo swoim bliskim. Ze względu na wyższe emerytury częściej swoimi pieniędzmi dzielą się mężczyźni. Średnia kwota miesięcznej, zazwyczaj bezzwrotnej pomocy, wynosi 430 zł – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BIG InfoMonitor. Co piątemu emerytowi zdarzyło się też coś kupić rodzinie na raty, a trzech na stu seniorów pożycza pieniądze, aby dać je dzieciom lub wnukom.

więcej »

Zgubiłeś portfel lub dokumenty? Twoje finanse mogą być zagrożone

Fot. iweta0077 - Fotolia.comZgubienie portfela wiąże się z wieloma poważnymi konsekwencjami. W ten sposób tracimy przecież nie tylko cenną gotówkę, ale także karty płatnicze i dokumenty, które mogą posłużyć do popełnienia przestępstwa. Takie sytuacje wcale nie należą do rzadkości. Co zrobić, gdy zginie nam portfel i jak zabezpieczyć się przed wzięciem pożyczki na nasze nazwisko?

więcej »

Na co przeznaczymy zwrot podatku? Na wypoczynek

Fot. whitelook - Fotolia.comBlisko ¾ Polaków nie ma problemów z rozliczeniem podatku za 2017 rok, a co drugi ankietowany złożył już roczną deklarację PIT i czeka na swoją nadpłatę. W zależności od przysługujących ulg i odliczeń zwrot podatku dla rodziny z czwórką dzieci może wynieść nawet ponad 7 tys. złotych. Pieniądze wydamy na krótki wypoczynek lub będzie to dodatkowy zastrzyk gotówki na codzienne wydatki.

więcej »

Kredyty: portret frankowicza

Fot. Rochu_2008 - Fotolia.comSystematycznie maleje kwota do spłaty z tytułu kredytów mieszkaniowych, zaciągniętych w szwajcarskiej walucie. Na koniec grudnia 2017 r. było to 109,58 mld zł, czyli o 27 mld (19,8%) mniej niż w grudniu 2016 r. Na spadek kwoty zadłużenia - w wysokości 15 mld zł - wpływ miało obniżenie wartości kursu franka w trakcie 2017 r. Pozostałe 12 mld zł ubyło w wyniku spłaty zobowiązań przez frankowiczów.

więcej »

Jak rozsądnie korzystać z karty kredytowej

Fot. sumire8 - Fotolia.comKarta kredytowa może stanowić wygodne i elastyczne wsparcie dla domowego budżetu w postaci dodatkowych funduszy. Nie każdy jednak wie, jak z niej odpowiednio korzystać. Wystarczą bowiem impulsywne zakupy czy przeoczenie terminu spłaty, by słono odczuć skutki w portfelu, a nawet zrobić pierwszy krok na drodze do spirali zadłużenia. Jak się przed tym uchronić wykorzystując dodatkowe środki z karty?

więcej »

PIT 2018: ulgi, wzrost kwoty wolnej od podatku, pomoc w rozliczeniu

Fot. Pio Si - Fotolia.comDo 30 kwietnia mamy obowiązek złożyć PIT. W tym roku nie rozliczy nas już pracodawca. Musimy rozliczyć się samodzielnie, ale mamy za to różne możliwości, w tym drogę elektroniczną. Jak co roku w akcję bezpłatnej pomocy przy rozliczaniu PIT-u włączone są centra handlowe, w tym roku akcja zaplanowana jest na 6-7 kwietnia.

więcej »

Rząd „przytnie” sprzedaż na pokazach. Koniec oszukiwania seniorów?

Fot. pathdoc - Fotolia.comSprzedaż na pokazach może być już niebawem mocno ograniczona. Rząd postanowił postawić tamę firmom handlowym nakłaniającym seniorów do zakupu drogich zestawów garnków, koców czy urządzeń paramedycznych, z reguły sprzedawanych po drastycznie zawyżonych cenach lub pozbawionych właściwości opisywanych w czasie sprzedaży.

więcej »

Oszczędne ogrzewanie

©  Andrey Popov - Fotolia.comNikt z nas nie wyobraża sobie przetrwania zimy bez ogrzewania w domu. Kiedy na dworze panuje mróz marzymy o tym, żeby wrócić do ciepłego domu. Jeżeli nasz system ogrzewania działa na prąd, zauważamy znaczny wzrost rachunków w okresie zimowym. Co zrobić, by maksymalnie obniżyć rachunki? Czy ogrzewanie na prąd to rozsądne rozwiązanie?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy EWST.pl Aktywni 50+ Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Pola Nadziei Oferty pracy