Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

Alimenty będą skuteczniej ściągane?

© whitelook - Fotolia.comSkuteczność ściągalności alimentów jest obecnie w Polsce niska. Podpisana przez Prezydenta RP nowelizacja Kodeksu karnego oraz ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów ma uzdrowić tę sytuację. Zmiany w prawie mają umożliwić skuteczne egzekwowanie obowiązku alimentacyjnego.

więcej »

Jak wypłacić gotówkę, gdy nie działa bankomat?

Fot. Syda Productions - Fotolia.comCzasami zdarza się, że bankomat, z którego zwykle korzystamy, ulega awarii. Gdy tak się stanie, niekoniecznie musimy szukać innego. Czasami bliżej znajdziemy sklep, który może wypłacić nam pieniądze za pomocą usługi Cash Back. Staje się ona bowiem coraz bardziej popularna. W ubiegłym roku wartość takich wypłat wzrosła ponad dwukrotnie i wyniosła 351 mln zł.

więcej »

Co zrobić kiedy spóźnimy się z PIT-em?

Fot. whitelook - Fotolia.comWtorek 2 maja był ostatnim terminem na złożenie zeznania „PIT” za 2016 rok. Co zrobić w momencie, gdy nie dopełniliśmy obowiązku i nie złożyliśmy deklaracji? Przede wszystkim nie wpadać w panikę. Konsekwencji można uniknąć.

więcej »

Sprawca wypadku nie ma OC. Jak uzyskać odszkodowanie?

Fot. Kadmy - Fotolia.comOsoba, która uczestniczyła w zdarzeniu z nieubezpieczonym kierowcą ma pełne prawo do uzyskania odszkodowania. W takiej sytuacji wypłatą świadczeń zajmie się Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który w ubiegłym roku wypłacił świadczenia wysokości 155 mln zł dla 5 300 osób. Większość spraw (80 proc.) obejmowało zdarzenia spowodowane przez kierowców bez OC. Podpowiadamy, jak uzyskać należne odszkodowanie.

więcej »

Rozliczenie roczne PIT. Ostatni dzwonek na złożenie deklaracji

Fot. SylaK - Fotolia.comZ roku na rok Polacy przekonują się do rozliczania PIT-u przez internet. Ministerstwo Finansów udostępniło usługę wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego PFR – w tym roku PIT-37 i PIT-38 za rok 2016. Niezmiennie nadal można składać PIT-y drogą elektroniczną do systemu e-Deklaracje.

więcej »

Pieniądze dają szczęście. Ale tylko do pewnej kwoty

©  vege - Fotolia.comMówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale ich niedostatek może wprawić w prawdziwe przygnębienie i zgryzotę. Postanowiono więc zbadać, jaka kwota jest potrzebna, by poczuć się szczęśliwym i na ile pieniądze wpływają na nasz dobrostan. Okazuje się, że potrzeba nam niemało, bo 45 tysięcy funtów (około 235,8 tysięcy złotych).

więcej »

Odcisk palca zamiast numeru PIN. Nowa karta płatnicza

© maxsim - Fotolia.comFirma Mastercard zaprezentowała biometryczną kartę płatniczą nowej generacji, która łączy w sobie mikroprocesor i technologię rozpoznawania odcisku palca. Karta umozliwia weryfikację tożsamości jej posiadacza w czasie zakupów w sklepach stacjonarnych.

więcej »

Wyłudzony zasiłek chorobowy trzeba oddać

Fot. whitelook - Fotolia.comPomimo akcji informacyjnych oraz prowadzonych przez ZUS kontroli nie brakuje osób, które z Funduszu Chorobowego próbują zrobić źródło łatwego zarobku. To dosyć ryzykowne postępowanie, które niekiedy kończy się koniecznością zwrotu otrzymanego z ZUS „chorobowego” i to wraz z odsetkami. Tylko w ubiegłym roku pracownicy ZUS na Dolnym Śląsku wykazali fikcję 431 zawartych umów o pracę z dziwnie wysoką pensją.

więcej »

Polacy zadłużeni na wiele miliardów złotych

Fot. WavebreakmediaMicro - Fotolia.comNa Internetową Giełdę Długów wpisanych jest już blisko 1 mln Polaków, których zadłużenie wynosi ponad 7 mld zł. Z największymi problemami finansowymi borykają się mieszkańcy Mazowsza i Śląska, którzy nie uregulowali świadczeń na blisko 3 mld zł – to aż 40 proc. wszystkich zadłużeń znajdujących się w rejestrze.

więcej »

UOKiK ostrzega przed nieuczciwą firmą telekomunikacyjną

© thodonal - Fotolia.comUrząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów otrzymał ponad 200 skarg na działania Telekomunikacji Cyfrowej Sp. z o.o. w Warszawie - spółki świadczącej usługi telefoniczne w sieci stacjonarnej. UOKiK zdecydował się ostrzec konsumentów, ponieważ praktyki spółki mogą powodować znaczne straty finansowe i niekorzystne skutki dla szerokiego kręgu konsumentów.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Aktywni 50+ Kosciol.pl Uniwersytety Trzeciego Wieku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X