Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

Czy możemy zwrócić prezent gwiazdkowy?

Fot. nikoendres - Fotolia.comPrezenty gwiazdkowe to nieodłączny element świąt. Lubimy dostawać oraz dawać podarki, co pokazują coroczne dane dotyczące bożonarodzeniowych wydatków Polaków. Jednak może zdarzyć się, że upominek nie trafi w gusta osoby obdarowanej. Pamiętajmy, że polskie prawo w niektórych wypadkach pozwala nam na zwrot nietrafionego prezentu do sklepu. Kiedy możemy skorzystać z tej możliwości?

więcej »

Jak wietrzyć zimą, by nie zbankrutować na ogrzewaniu?

Fot. magdal3na - Fotolia.comSezon grzewczy to dla właścicieli domów i mieszkań jeden z najtrudniejszych okresów w roku. Widmo rosnących kosztów eksploatacyjnych, zachwianie komfortu termicznego czy obawa przed uciążliwym przeziębieniem sprawiają, że regularne wietrzenie odsuwamy na boczny tor. A to właśnie wtedy, gdy kaloryfery pracują ze zdwojoną mocą, powinniśmy szczególnie zadbać o prawidłową wentylację w pomieszczeniach. Dlaczego to tak ważne?

więcej »

Oszczędzamy nieefektywnie. Na lokatach tracimy

Fot. Jakub Krechowicz - Fotolia.comW 2016 roku po raz pierwszy od 5 lat istotnie zwiększyła się stopa oszczędności polskich gospodarstw domowych, osiągając poziom 3,6 proc. To dobra wiadomość, choć na tle średniej dla Unii Europejskiej (11 proc.) nadal wypadamy blado. Wzrost ten przypadł na moment trudny dla oszczędnych. Spadek realnego oprocentowania depozytów, będący konsekwencją niskich stóp procentowych i rosnącej inflacji skutkował obniżeniem wartości otwieranych lokat terminowych przez cały 2017 rok.

więcej »

Jawność majątków? Ale tylko wobec polityków czy urzędników

Fot. arsdigital - Fotolia.comWiększość dorosłych Polaków (65%) jest przeciwna, aby sąsiedzi czy inne osoby z otoczenia miały możliwość sprawdzenia ich majątku. Jednocześnie 57% osób popiera pomysł, by stan swojego posiadania ujawniali wszyscy urzędnicy, pracownicy administracyjni oraz osoby pełniące funkcje publiczne w państwie – tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna.

więcej »

Zalety płatności online

Fot. sdecoret - Fotolia.comCoraz chętniej kupujemy przez internet, ale wciąż wahamy się przed dokonywaniem w e-sklepach płatności online. Tymczasem taka operacja ma wiele zalet.

więcej »

7 rad jak w Święta nie wpaść w kłopoty finansowe

Fot. Alina G - Fotolia.comJeśli potrzebujesz zastrzyku gotówki, aby sfinansować świąteczne zakupy, musisz to dobrze zaplanować, aby dług kosztował Cię możliwie mało. Przedstawiamy siedem rad dla osób chcących zaciągnąć kredyt gotówkowy.

więcej »

Black Friday i wyprzedaże: jak nie dać się zakupowej gorączce?

Fot. krissikunterbunt - Fotolia.com24 listopada wypada wyprzedażowy Black Firday, w grudniu czeka nas przedświąteczna gorączka zakupów, a po świętach znów wyprzedaże. Polacy kochają promocje, ale czasami przynoszą im one więcej szkody niż korzyści. Na co uważać, aby nie skończyć z „zakupowym kacem”?

więcej »

Coraz mniej bankomatów. Rzadziej potrzebujemy gotówki

Fot. guruXOX - Fotolia.comW drugim kwartale 2017 roku z polskich ulic zniknęły 223 bankomaty – wynika z danych NBP. To o tyle zastanawiające zjawisko, że od wielu lat ich liczba rosła. Przestało ich przybywać zapewne dlatego, że coraz rzadziej z nich korzystamy - już od 2014 r. spada liczby dokonywanych z nich wypłat. Jednocześnie, gwałtownie rośnie liczba sklepów akceptujących płatności kartami i dokonywanych kartami transakcji. Bankomaty będą więc cieszyły się coraz mniejszą popularnością i będzie ich zapewne coraz mniej.

więcej »

Kosztowne Święta. Drożyzna dotknie seniorów

Fot. Peter Maszlen - Fotolia.comW ciągu ostatniego roku ceny żywności wzrosły o blisko 6 proc. To największa podwyżka od 6 lat – podaje Główny Urząd Statystyczny. Na sklepowych półkach najbardziej podrożały warzywa, masło i jajka. Przed świętami Bożego Narodzenia ceny żywności nadal będą rosnąć, a najdotkliwiej odczują to emeryci, renciści i najmniej zarabiający.

więcej »

Nie płacisz rachunków? Już po miesiącu trafisz do rejestru dłużników

Fot. Victor Koldunov - Fotolia.comZamiast 60 dni opóźnienia wystarczy 30 dni zwłoki w spłacie rachunku czy faktury, aby trafić do rejestru dłużników – to jedna z najważniejszych zmian ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, która właśnie weszła w życie. Nowe przepisy ograniczają możliwości wpisywania do rejestrów długów starszych niż 10 lat. Jeśli jednak wpis będzie nieprawidłowy, dłużnik może zgłosić sprzeciw zarówno do wierzyciela jak i Biura Informacji Gospodarczej.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]


Polecamy eGospodarka.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych EWST.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X