Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

Bankowość elektroniczna jest bezpieczna? Nie jesteśmy pewni

Fot. whitelook - Fotolia.comAż 74 proc. Polaków uważa, że bezpieczeństwo bankowych systemów uwierzytelniania wymaga poprawy. Ok. 80 proc. przyznaje, że obawia się, że ich dane wpadną w niepowołane ręce. Jednocześnie 2 na 3 badanych stwierdziło, że posiada niewystarczającą wiedzę na temat wykorzystywania wrażliwych danych, udostępnianych różnym instytucjom – podaje Opinium Research. Jednak sytuacja klientów już za kilka miesięcy ulegnie zmianie, za sprawą przepisów o ochronie danych osobowych (RODO).

więcej »

W tym roku darmowe konto w każdym banku

Fot. rsooll - Fotolia.comOd 8 sierpnia wejdą w życie przepisy zobowiązujące wszystkie banki i SKOK-i do oferowania tzw. rachunku podstawowego. Za korzystanie z takiego konta oraz za wydaną do niego kartę nie będzie można naliczać opłat. Dodatkowo, za darmo będzie można wykonać co miesiąc 5 wypłat z bankomatów, nawet z tych, które nie należą do danego banku. Często darmowe będą również przelewy.

więcej »

GUS o emeryckich gospodarstwach domowych

Fot. Meelantche - Fotolia.comW 2016 r. w Polsce było około 13,5 mln prywatnych gospodarstw domowych z czego ok. 35% stanowiły gospodarstwa emerytów i rencistów, a w grupie tej ok. 82% to gospodarstwa emerytów, w których składzie mogły się znajdować zarówno osoby w wieku 60 lat i więcej, jak i młodsze – wynika z badania Głównego Urzędu Statystycznego. Przynajmniej jedną osobę starszą w wieku 60 lat lub więcej miało w swoim składzie prawie co drugie gospodarstwo domowe w Polsce, a co czwarte gospodarstwo składało się wyłącznie z osób starszych.

więcej »

Świąteczne rachunki. O ile mogą wzrosnąć?

Fot. ghazii - Fotolia.comW Święta liczba domowników wzrasta średnio o 3-4 osób, w okresie 24-27 grudnia. Większa liczba domowników oznacza wyższe zużycie mediów takich jak woda, prąd czy gaz. Dla gospodarstw domowych organizujących święta, koszty rachunków za media wzrosną średnio o prawie 100 złotych - wynika z analiz platformy MAM.

więcej »

Jak pieniądze wpływają na szczęście: co innego cieszy bogatszych, co innego biedniejszych

Fot. contrastwerkstatt - Fotolia.comNaukowcy mówią, że większe możliwości finansowe niekoniecznie przynoszą szczęście, ale z mogą poprawić standard życia i zapewnić dłuższe życie, głównie dzięki lepszej opiece medycznej. Z badań wynika też, że bogatsi doznają poczucia szczęścia w związku z nieco innymi doświadczeniami niż mniej zamożni.

więcej »

Pożyczka na świąteczne wydatki: co musisz wiedzieć?

Fot. Alex White - Fotolia.comZbliża się Boże Narodzenie, a wraz z nim zwiększone wydatki. Dla części osób sfinansowanie wszystkich potrzeb z bieżących dochodów lub oszczędności będzie zapewne niemożliwe. Choć Polacy w większości deklarują, że nie zamierzają zadłużać się na święta, to rzeczywistość nie jest aż tak różowa. W ostatnich latach kwota kredytów konsumpcyjnych udzielonych w grudniu była aż o ok. 25% wyższa niż w następującym po nim styczniu. Jak bezproblemowo przejść przez proces starania się o dodatkowy zastrzyk gotówki?

więcej »

Kupno mieszkania: na co warto zwrócić uwagę

Fot. ah_fotobox - Fotolia.comZakup mieszkania to decyzja, którą podejmujemy zwykle na wiele lat i nierzadko wydajemy na ten cel całe nasze oszczędności. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto się dokładnie zastanowić. Kupując mieszkanie w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na cenę, lokalizację oraz wielkość lokalu. Oczywiście są to prawdopodobnie najważniejsze czynniki, które definiują, czy mieszkanie spełnia nasze oczekiwania. Często jednak zapominamy o mniej oczywistych, ale również bardzo ważnych aspektach.

więcej »

Boże Narodzenie ’17: to mogą być najdroższe święta od lat

Fot. Radoslaw Maciejewski - Fotolia.comW grudniu ceny żywności w Polsce będą o 4,5 proc. wyższe niż przed rokiem. Tempo wzrostu cen tych produktów będzie zatem najszybsze od 2011 r., kiedy to w grudniu ceny żywności były o 4,7 proc. wyższe niż rok wcześniej – prognozują analitycy Departamentu Analiz Ekonomicznych, Sektorowych i Rynków Rolnych Banku BGŻ BNP Paribas.

więcej »

Czy możemy zwrócić prezent gwiazdkowy?

Fot. nikoendres - Fotolia.comPrezenty gwiazdkowe to nieodłączny element świąt. Lubimy dostawać oraz dawać podarki, co pokazują coroczne dane dotyczące bożonarodzeniowych wydatków Polaków. Jednak może zdarzyć się, że upominek nie trafi w gusta osoby obdarowanej. Pamiętajmy, że polskie prawo w niektórych wypadkach pozwala nam na zwrot nietrafionego prezentu do sklepu. Kiedy możemy skorzystać z tej możliwości?

więcej »

Jak wietrzyć zimą, by nie zbankrutować na ogrzewaniu?

Fot. magdal3na - Fotolia.comSezon grzewczy to dla właścicieli domów i mieszkań jeden z najtrudniejszych okresów w roku. Widmo rosnących kosztów eksploatacyjnych, zachwianie komfortu termicznego czy obawa przed uciążliwym przeziębieniem sprawiają, że regularne wietrzenie odsuwamy na boczny tor. A to właśnie wtedy, gdy kaloryfery pracują ze zdwojoną mocą, powinniśmy szczególnie zadbać o prawidłową wentylację w pomieszczeniach. Dlaczego to tak ważne?

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy Hospicja.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kobiety.net.pl Umierać po ludzku Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X