Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

Przygotuj domowy budżet do świąt

© pogonici - Fotolia.comŚwięta Bożego Narodzenia są dla niejednej rodziny sporym obciążeniem dla domowego budżetu. W listopadzie, a zwłaszcza w grudniu zwiększają się nasze wydatki, a nie zawsze udaje się je zaplanować i zaoszczędzić większą kwotę. Jak zasilić domowy budżet by po świętach nie borykać się z nadmiernym zadłużeniem podpowiada Expander.

więcej »

Najlepszą "pamięć" do rachunków mają seniorzy

Fot. Bojan - Fotolia.comZalegam z opłacaniem rachunków, bo o nich nie pamiętam – tak najczęściej tłumaczą swoje zaległości w opłatach Polacy. Jeśliby wierzyć tym deklaracjom, to najmniejsze problemy z pamięcią mają… osoby powyżej 60. roku życia.

więcej »

Nęka cię firma windykacyjna? Nie jesteś na straconej pozycji

Fot. bnorbert3 - Fotolia.comJeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Windykatorzy na granicy prawa stosują agresywne działania względem dłużników, by w konsekwencji odzyskać należności. Ciągłe telefony, uporczywe smsy, a nawet groźby są typowym działaniem bezwzględnych firm windykacyjnych, dla których liczy się tylko zysk. Jak reagować w przypadku kontaktu z taką firmą i jak nie dać się zastraszyć?

więcej »

Jak zmniejszyć rachunki? 5 kroków

Fot. zephyr_p - Fotolia.comKoszty życia w Polsce wynoszą średnio 1572 zł miesięcznie, czyli na przestrzeni trzech ostatnich lat wzrosły o 61 proc. Najwięcej za ogrzewanie, gaz, prąd i wodę. Statystyczne gospodarstwo domowe ma do zapłaty co miesiąc aż 12 różnych rachunków. 70 proc. badanych ocenia koszty związane z utrzymaniem jako wysokie lub bardzo wysokie. W praktyce jednak można je obniżyć, np. zmieniając dostawcę gazu lub energii, czy wprowadzając na co dzień niektóre „eko nawyki”. Dzięki temu, można zaoszczędzić nawet do kilku tysięcy zł. rocznie.

więcej »

7 na 10 Polaków uważa, że koszty życia w naszym kraju są za wysokie

Fot. Stanislau_V - Fotolia.comCo miesiąc wydajemy na utrzymanie średnio 1572 zł, podczas gdy trzy lata temu było to 976 zł, czyli o ponad 60 proc. mniej – wynika z najnowszego raportu Krajowego Rejestru Długów. Przeszło 70 proc. badanych uważa, że koszty życia w Polsce są wysokie lub bardzo wysokie. Jesteśmy niezadowoleni z rosnących wydatków oraz z tego, ile pieniędzy zostaje nam w portfelu pod koniec miesiąca po zapłaceniu rachunków i zrobieniu najpotrzebniejszych zakupów. Niemała grupa jest przez to zmuszona do sięgania po zewnętrzne źródła finansowania, takie jak kredyty czy pożyczki, by załatać dziurę w domowej kasie. Zobowiązania spłaca już 4 na 10 Polaków. Rośnie także liczba osób, które nie radzą sobie z bieżącym regulowaniem należności.

więcej »

Zmiana dostawcy prądu czy gazu: Polacy nie wiedzą, że mogą oszczędzać

Fot. Markus Bormann - Fotolia.comWolny rynek dostawców mediów w Polsce pozwala na wybór dowolnego dostawcy przez konsumenta. Nie wszystkie oczywiście media dają taką możliwość, ale te najbardziej popularne i obciążające domowy budżet na szczęście tak. Jednak aż 84% Polaków nigdy nie zmieniło dostawcy prądu, a 86% – gazu, choć średnie rachunki za nie wynoszą odpowiednio 125 zł i 60 zł. Co zatem, mimo ponoszenia tak wysokich kosztów, najczęściej stoi na przeszkodzie do dokonania zmiany i uzyskania lepszych warunków?

więcej »

Dziedziczenie długów w US i ZUS

Fot. Richard Villalon - Fotolia.comTo, czy krewni dziedziczą długi zmarłego, zależy od wielu czynników. Dziedziczenie możliwe jest na podstawie przepisów określonych w rozdziale 15 ordynacji podatkowej „Odpowiedzialność podatkowa osób trzecich”. Nie oznacza to, że automatycznie w skład spadku wchodzą prawa i obowiązki podatkowe zmarłego, który np. prowadził działalność gospodarczą.

więcej »

Czynsz: ostatni w kolejce płatności

Fot. marcinm111 - Fotolia.comW hierarchii spłacalności zobowiązań czynsz często spada na koniec listy i to zarówno u przedsiębiorców, jak i konsumentów. Średnia kwota niezapłaconego czynszu to dla firm prawie 53,5 tys. zł, a dla osób fizycznych 12,3 tys. złotych - wynika z danych BIG InfoMonitor.

więcej »

Ubezpieczeniowy słowniczek. Najważniejsze pojęcia z polisy

Fot. Paolese - Fotolia.comZ badań wynika, że przy zawieraniu ubezpieczenia wciąż nie poświęcamy należytej uwagi podpisywanym dokumentom. Warto jednak zapoznać się z kluczowymi pojęciami, które definiują polisę i jej zakres ochrony.

więcej »

Do 2021 roku na lokacie nie zarobimy

Fot. onairjiw - Fotolia.comLokaty bankowe dają za mały zysk, aby pokonać inflację. Z problemem tym masowo stykali się już Polacy, którzy za swoje oszczędności otwierali lokaty w 2016 roku. Jeśli bieżące prognozy okażą się trafne, to nie ma nadziei na poprawę losu deponenta nawet do 2021 roku – wynika z analizy Open Finance.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]


Polecamy Hospicja.pl Internetowe Stowarzyszenie Seniorów eGospodarka.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Oferty pracy