Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

Problem ze spłatą kredytu hipotecznego. Co zrobić?

Fot. artbeauty - Fotolia.comPrzejściowe problemy z zatrudnieniem, zdarzenia losowe czy nieprzewidziane większe wydatki mogą skutecznie utrudnić regularną spłatę kredytu hipotecznego. Prawdziwe kłopoty pojawiają się jednak wtedy, gdy taka sytuacja utrzymuje się przez kolejne miesiące. Co wtedy robić?

więcej »

Jak wziąć pożyczkę przez Internet?

Fot. jaaff - Fotolia.comPożyczka przez Internet to gwarancja wygody i prostoty. Dzięki niej, pieniądze możemy otrzymać na konto nawet w kilkanaście minut od czasu złożenia wniosku. Jakie kroki trzeba podjąć, aby faktycznie w Internecie w łatwy i bezpieczny sposób uzyskać najlepszą „chwilówkę”?

więcej »

Jak nie przepłacić za wakacje?

Fot. Gina Sanders - Fotolia.comBeztroskie wakacje i letnie podróże sprzyjają wydawaniu pieniędzy lekką ręką. Gotówka może ulotnić się nawet wtedy, gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy i np. na zagranicznym wyjeździe płacimy kartą z niekorzystnym przewalutowaniem. Jak tego uniknąć i nie narazić się na zbyt duże koszty podczas urlopu? Jak w prosty sposób uniknąć finansowych pułapek i zbędnych, wakacyjnych wydatków?

więcej »

Zdolność kredytowa - czym jest, jak ją poprawić?

Fot. Patryk Kosmider - Fotolia.comNieodłącznym aspektem procesu wnioskowania o pożyczkę jest dokładna ocena zdolności spłaty należności. Jeżeli jest ona wystarczająca, bez problemu można otrzymać pieniądze na warunkach, które wcześniej ustaliliśmy. Jednak co w przypadku, gdy zdolność kredytowa okazuje się być zbyt niska? W jaki sposób można poprawić swoją wiarygodność finansową w oczach banków i instytucji pozabankowych?

więcej »

6 pytań które pomogą wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne

Fot. http://www.wakacje.senior.pl/173,0,Jak-wynajmowac-samochod-za-granica,21997.htmlPrzed zakupem ubezpieczenia turystycznego warto zadać sobie kilka podstawowych, ale niezmiernie istotnych pytań, które pozwolą na wybranie polisy skrojonej na miarę naszych potrzeb. Nie zapomnijmy także o dokładnym zapoznaniu się z treścią Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU), dzięki temu będziemy mieć pewność, że wakacje będą udane i w pełni bezpieczne.

więcej »

Komu w Polsce żyje się lepiej, a komu gorzej? Zaglądamy do kieszeni Polaków

Fot. niyazz - Fotolia.comCo czwarty Polak jest w trudnej sytuacji finansowej, a co dziesiątemu nie wystarcza na bieżące potrzeby. Równocześnie ¼ z nas deklaruje, że dochody wystarczają na wszystko i nie musimy ograniczać wydatków.

więcej »

Koszty windykacji: banki zmniejszają wygórowane opłaty

Fot. jaaff - Fotolia.comUOKiK sprawdził zasady pobierania opłat windykacyjnych przez firmy finansowe. Wszyscy przedsiębiorcy powinni pamiętać, że opłaty te muszą odpowiadać kosztom, które faktycznie ponoszą za np. wysłanie listu. Po interwencji urzędu, firmy finansowe zrezygnowały z pobierania opłat windykacyjnych lub znacznie je obniżyły.

więcej »

Zaufanie w związku to podstawa... ale nie w zakresie finansów

Fot. zinkevych - Fotolia.comFinanse w związkach od wieków są kością niezgody pomiędzy partnerami. Ponad 70% konfliktów to właśnie te o pieniądze. Obok problemów z dziećmi, seksem czy teściami są główną przyczyną rozwodów. Czy Polacy w swoich relacjach darzą się wzajemnym zaufaniem również w obszarze finansowym? Czy może jednak mają finansowe sekrety i ukrywają przed partnerem swoje wydatki? A może odkładają zaskórniaki, o których nie mówią głośno przy kolacji?

więcej »

Polacy przeznaczają coraz więcej pieniędzy na wakacyjne urlopy

Fot. alfexe - Fotolia.comLato zagościło już na dobre, więc najwyższa pora, by rozpocząć prawdziwy sezon wakacyjny. 47% Polaków przeznaczy w tym roku ponad 3891 zł na rodzinny urlop. Wyniki ankiety pokazują, że w porównaniu z ubiegłym rokiem domowy budżet Polaków przeznaczony na wakacje uległ znaczącej zmianie.

więcej »

Kupujesz mieszkanie? Sprawdź wiarygodność dewelopera

Fot. Fabio Balbi - Fotolia.comObecnie panuje znakomita koniunktura na mieszkaniowym rynku pierwotnym. Deweloperzy biją kolejne rekordy w budowie i sprzedaży swoich inwestycji. W tej całej gorączce nie należy jednak zapominać o sprawdzeniu wiarygodności dewelopera przed zakupem domu czy mieszkania.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]


Polecamy Hospicja.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Kobiety.net.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X