Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

Sklepowe promocje: jak nie dać się ponieść podczas wyprzedaży

Fot. Production Perig - Fotolia.comPosezonowe wyprzedaże trwają w najlepsze, a sklepowe witryny kuszą obniżkami. Dla domowych budżetów dodatkowe zakupy mogą być jednak zbyt dużym obciążeniem po świątecznych wydatkach, na które, jak podaje Deloitte, średnio planowaliśmy wydać 882 zł. Jak mądrze i bezpiecznie korzystać z promocji, by nie zaczynać 2018 r. z dziurą w domowych finansach?

więcej »

Zadłużeni emeryci. Ale zadowoleni z przejścia na emeryturę

Fot. piotr290 - Fotolia.comPonad 6,1 mld zł wynoszą zaległości 302 tys. emerytów – wynika z danych BIG InfoMonitor oraz BIK. Polacy nie bacząc na spadek dochodów przechodzą na emeryturę, gdy tylko pojawi się taka możliwość. Jak pokazują badania przeprowadzone dla BIG InfoMonitor, później przeważnie nie żałują podjętej decyzji. Z obniżonego od 1 października 2017 r. wieku emerytalnego postanowiło skorzystać więcej osób niż oczekiwano.

więcej »

Bankowość elektroniczna jest bezpieczna? Nie jesteśmy pewni

Fot. whitelook - Fotolia.comAż 74 proc. Polaków uważa, że bezpieczeństwo bankowych systemów uwierzytelniania wymaga poprawy. Ok. 80 proc. przyznaje, że obawia się, że ich dane wpadną w niepowołane ręce. Jednocześnie 2 na 3 badanych stwierdziło, że posiada niewystarczającą wiedzę na temat wykorzystywania wrażliwych danych, udostępnianych różnym instytucjom – podaje Opinium Research. Jednak sytuacja klientów już za kilka miesięcy ulegnie zmianie, za sprawą przepisów o ochronie danych osobowych (RODO).

więcej »

W tym roku darmowe konto w każdym banku

Fot. rsooll - Fotolia.comOd 8 sierpnia wejdą w życie przepisy zobowiązujące wszystkie banki i SKOK-i do oferowania tzw. rachunku podstawowego. Za korzystanie z takiego konta oraz za wydaną do niego kartę nie będzie można naliczać opłat. Dodatkowo, za darmo będzie można wykonać co miesiąc 5 wypłat z bankomatów, nawet z tych, które nie należą do danego banku. Często darmowe będą również przelewy.

więcej »

GUS o emeryckich gospodarstwach domowych

Fot. Meelantche - Fotolia.comW 2016 r. w Polsce było około 13,5 mln prywatnych gospodarstw domowych z czego ok. 35% stanowiły gospodarstwa emerytów i rencistów, a w grupie tej ok. 82% to gospodarstwa emerytów, w których składzie mogły się znajdować zarówno osoby w wieku 60 lat i więcej, jak i młodsze – wynika z badania Głównego Urzędu Statystycznego. Przynajmniej jedną osobę starszą w wieku 60 lat lub więcej miało w swoim składzie prawie co drugie gospodarstwo domowe w Polsce, a co czwarte gospodarstwo składało się wyłącznie z osób starszych.

więcej »

Świąteczne rachunki. O ile mogą wzrosnąć?

Fot. ghazii - Fotolia.comW Święta liczba domowników wzrasta średnio o 3-4 osób, w okresie 24-27 grudnia. Większa liczba domowników oznacza wyższe zużycie mediów takich jak woda, prąd czy gaz. Dla gospodarstw domowych organizujących święta, koszty rachunków za media wzrosną średnio o prawie 100 złotych - wynika z analiz platformy MAM.

więcej »

Jak pieniądze wpływają na szczęście: co innego cieszy bogatszych, co innego biedniejszych

Fot. contrastwerkstatt - Fotolia.comNaukowcy mówią, że większe możliwości finansowe niekoniecznie przynoszą szczęście, ale z mogą poprawić standard życia i zapewnić dłuższe życie, głównie dzięki lepszej opiece medycznej. Z badań wynika też, że bogatsi doznają poczucia szczęścia w związku z nieco innymi doświadczeniami niż mniej zamożni.

więcej »

Pożyczka na świąteczne wydatki: co musisz wiedzieć?

Fot. Alex White - Fotolia.comZbliża się Boże Narodzenie, a wraz z nim zwiększone wydatki. Dla części osób sfinansowanie wszystkich potrzeb z bieżących dochodów lub oszczędności będzie zapewne niemożliwe. Choć Polacy w większości deklarują, że nie zamierzają zadłużać się na święta, to rzeczywistość nie jest aż tak różowa. W ostatnich latach kwota kredytów konsumpcyjnych udzielonych w grudniu była aż o ok. 25% wyższa niż w następującym po nim styczniu. Jak bezproblemowo przejść przez proces starania się o dodatkowy zastrzyk gotówki?

więcej »

Kupno mieszkania: na co warto zwrócić uwagę

Fot. ah_fotobox - Fotolia.comZakup mieszkania to decyzja, którą podejmujemy zwykle na wiele lat i nierzadko wydajemy na ten cel całe nasze oszczędności. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto się dokładnie zastanowić. Kupując mieszkanie w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na cenę, lokalizację oraz wielkość lokalu. Oczywiście są to prawdopodobnie najważniejsze czynniki, które definiują, czy mieszkanie spełnia nasze oczekiwania. Często jednak zapominamy o mniej oczywistych, ale również bardzo ważnych aspektach.

więcej »

Boże Narodzenie ’17: to mogą być najdroższe święta od lat

Fot. Radoslaw Maciejewski - Fotolia.comW grudniu ceny żywności w Polsce będą o 4,5 proc. wyższe niż przed rokiem. Tempo wzrostu cen tych produktów będzie zatem najszybsze od 2011 r., kiedy to w grudniu ceny żywności były o 4,7 proc. wyższe niż rok wcześniej – prognozują analitycy Departamentu Analiz Ekonomicznych, Sektorowych i Rynków Rolnych Banku BGŻ BNP Paribas.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]


Polecamy eGospodarka.pl Poradnik-zdrowia.pl Pola Nadziei Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X