Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

500+ dla ponad połowy dzieci

© Adam Machocki - Fotolia.comWsparciem z rządowego programu „Rodzina 500 plus” do końca grudnia 2016 roku objęto już ponad 3,8 mln dzieci do 18 lat – podało ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej. Do 2,78 mln rodzin trafiło ponad 17 mld zł. W całej Polsce programem „Rodzina 500 plus” jest objętych 55 proc. wszystkich dzieci do 18 lat.

więcej »

Kto najczęściej ogłasza upadłość konsumencką?

© Gajus - Fotolia.comCoraz więcej Polaków bankrutuje. W rok aż o 85 proc. wzrosła liczba ogłoszonych upadłości konsumenckich w sądach gospodarczych. Najczęściej decydują się na to kobiety, osoby w wieku od 40 do 49 lat. Najwięcej upadłości było w województwie mazowieckim.

więcej »

Własny biznes: prawnik się przydaje

© wsf-f - Fotolia.comProwadzenie własnej działalności powiązane jest z zatrudnianiem pracowników, realizacją inwestycji czy zawieraniem umów z kontrahentami. Z kolei obowiązujące normy prawne mają znaczący wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Dlatego każda firma, bez względu na jej wielkość, powinna rozważyć współpracę z prawnikiem. Specjalista z wykształceniem prawniczym pomoże nie tylko w sporządzeniu umowy, która odpowiednio zabezpieczy firmę przed nieuczciwymi kontrahentami, ale również zwróci uwagę na takie szczegóły, które dla osoby bez doświadczenia mogą wydać się błahe.

więcej »

Nieopłacalne lokaty. Oprocentowanie niemal zerowe

© theaphotography - Fotolia.com, BankWedług GUS w Polsce powróciła inflacja. NBP przewiduje, że w przyszłym roku ceny wzrosną o 1,3%. Oprocentowanie lokat jest tak niskie, że po uwzględnieniu inflacji i podatku, realne zyski oszczędzających zbliżają się do zera, a w przyszłym roku oszczędzanie może wręcz przynosić straty. Przy inflacji na poziomie 1,3%, aby nie tracić będzie należało szukać lokat z oprocentowaniem wyższym niż 1,61%.

więcej »

Prawa konsumentów: łatwiejsza mediacja miedzy klientami i sprzedawcami

© takasu - Fotolia.com10 stycznia 2017 roku w życie wejdą nowe przepisy, które uproszczą i przyspieszą rozstrzyganie sporów pomiędzy klientem a sprzedawcą. Ustawa narzuci na przedsiębiorców wymóg informowania konsumentów o możliwości polubownego i pozasądowego rozstrzygnięcia konfliktu. Mediacjami zajmą specjalnie powołane w tym celu organy przy UOKiK. Nowe prawo jest korzystne nie tylko dla konsumentów, lecz także dla biznesu, bo pozwoli uniknąć kosztownych postępowań w sądzie i strat wizerunkowych.

więcej »

Niemal co piąty pracownik w Polsce otrzyma premię roczną

Premia, © Adam Machocki - Fotolia.comDla wielu pracowników koniec roku, pomimo dodatkowych obowiązków, to jednak wyczekiwany okres, w którym otrzymają dodatkowe wynagrodzenie od pracodawcy. W Polsce prawie co piąty pracownik otrzyma premię roczną – wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez portal PensjoMetr.pl, należący do serwisu MonsterPolska.

więcej »

Świąteczne wydatki. Jak uniknąć tarapatów finansowych?

Święta, © irontrybex - Fotolia.comZakupowa gorączka przed Świętami może nadszarpnąć kondycję finansową niejednej rodziny, tym bardziej, że w tym roku wydatki Polaków na świąteczną konsumpcję wzrosną. Pieniądze wydamy na prezenty, jedzenie i spotkania z najbliższymi. Czasami wspomagamy się szybką pożyczką, jednak wtedy ryzykujemy wejście w nowy rok z długami.

więcej »

Musisz wziąć kredyt na Święta? Wybierz rozsądnie

Pieniądze święta, © Alina G - Fotolia.comPolacy przed Świętami Bożego Narodzenia często się dodatkowo zadłużają, chcąc zapewnić odpowiednio uroczystą ich oprawę czy choćby zakupić prezenty gwiazdkowe. Jednak w ferworze świętecznej gorączki łatwo wpaść w finansowe tarapaty, a decydując się na kredyt warto zachować rozsądek.

więcej »

Niezrozumiała umowa kredytowa? Słownik podstawowych pojęć

Pieniądze, © Pio Si - Fotolia.comCzytanie umów, które się podpisuje, popłaca. Jednak Polacy bardzo niechętnie czytają umowy kredytowe. Dlaczego? Bo są długie, skomplikowane i zawierają niezrozumiałe terminy. Podpisanie umowy bez czytania jej, może niestety ściągnąć na głowy takich nieostrożnych osób poważne problemy finansowe.

więcej »

Święta drenują portfele Polaków. Gospodarstwo domowe w Polsce wyda w tym roku przeciętnie 1642 zł

Święta, © stokkete - Fotolia.comŚwięta wiążą się ze znacznymi wydatkami. W przeliczeniu na gospodarstwo domowe Polacy wydadzą w tym roku średnio 1642,94 zł. Tak wynika z międzynarodowego badania przeprowadzonego przez RetailMeNot, centrum zakupów online.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Pola Nadziei Hospicja.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X