Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

Na co Polacy pożyczają pieniądze?

Fot. Piotr Adamowicz - Fotolia.comRemont mieszkania i zakup samochodu – na to niezmiennie najczęściej zadłużają się Polacy. W ciągu dwóch lat najbardziej, bo o 140 proc., wzrosła wśród badanych potrzeba kredytowania wydatków sezonowych, np. zakupu wyprawki szkolnej. Ponad dwukrotnie zwiększyła się także skłonność do pożyczania pieniędzy na potrzeby związane ze zdrowiem, a także organizacje świąt i uroczystości – wynika z badań przeprowadzonych przez Ipsos dla Wonga.com w latach 2015-2017. W ciągu ostatnich 24 miesięcy zmalała natomiast skłonność Polaków do zadłużania się, aby spłacić wcześniejsze zobowiązanie finansowe.

więcej »

Tylko co szósty Polak oszczędza na emeryturę

Fot, bilderstoeckchen - Fotolia.comNa tle innych państw Polacy oszczędzają niewiele. Tylko ok. 16 proc. odkłada środki z myślą o przyszłej emeryturze. Zła sytuacja demograficzna i wielomiliardowy deficyt w ZUS zmuszają młodsze pokolenia do zadbania o emerytury na własną rękę. Temu ma również służyć rządowy Program Budowy Kapitału, który wystartuje w przyszłym roku. Alternatywną formą mogą być ubezpieczenia oszczędnościowo-ochronne, które cieszą się w Europie dużą popularnością.

więcej »

Alimenty będą skuteczniej ściągane?

© whitelook - Fotolia.comSkuteczność ściągalności alimentów jest obecnie w Polsce niska. Podpisana przez Prezydenta RP nowelizacja Kodeksu karnego oraz ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów ma uzdrowić tę sytuację. Zmiany w prawie mają umożliwić skuteczne egzekwowanie obowiązku alimentacyjnego.

więcej »

Jak wypłacić gotówkę, gdy nie działa bankomat?

Fot. Syda Productions - Fotolia.comCzasami zdarza się, że bankomat, z którego zwykle korzystamy, ulega awarii. Gdy tak się stanie, niekoniecznie musimy szukać innego. Czasami bliżej znajdziemy sklep, który może wypłacić nam pieniądze za pomocą usługi Cash Back. Staje się ona bowiem coraz bardziej popularna. W ubiegłym roku wartość takich wypłat wzrosła ponad dwukrotnie i wyniosła 351 mln zł.

więcej »

Co zrobić kiedy spóźnimy się z PIT-em?

Fot. whitelook - Fotolia.comWtorek 2 maja był ostatnim terminem na złożenie zeznania „PIT” za 2016 rok. Co zrobić w momencie, gdy nie dopełniliśmy obowiązku i nie złożyliśmy deklaracji? Przede wszystkim nie wpadać w panikę. Konsekwencji można uniknąć.

więcej »

Sprawca wypadku nie ma OC. Jak uzyskać odszkodowanie?

Fot. Kadmy - Fotolia.comOsoba, która uczestniczyła w zdarzeniu z nieubezpieczonym kierowcą ma pełne prawo do uzyskania odszkodowania. W takiej sytuacji wypłatą świadczeń zajmie się Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który w ubiegłym roku wypłacił świadczenia wysokości 155 mln zł dla 5 300 osób. Większość spraw (80 proc.) obejmowało zdarzenia spowodowane przez kierowców bez OC. Podpowiadamy, jak uzyskać należne odszkodowanie.

więcej »

Rozliczenie roczne PIT. Ostatni dzwonek na złożenie deklaracji

Fot. SylaK - Fotolia.comZ roku na rok Polacy przekonują się do rozliczania PIT-u przez internet. Ministerstwo Finansów udostępniło usługę wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego PFR – w tym roku PIT-37 i PIT-38 za rok 2016. Niezmiennie nadal można składać PIT-y drogą elektroniczną do systemu e-Deklaracje.

więcej »

Pieniądze dają szczęście. Ale tylko do pewnej kwoty

©  vege - Fotolia.comMówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale ich niedostatek może wprawić w prawdziwe przygnębienie i zgryzotę. Postanowiono więc zbadać, jaka kwota jest potrzebna, by poczuć się szczęśliwym i na ile pieniądze wpływają na nasz dobrostan. Okazuje się, że potrzeba nam niemało, bo 45 tysięcy funtów (około 235,8 tysięcy złotych).

więcej »

Odcisk palca zamiast numeru PIN. Nowa karta płatnicza

© maxsim - Fotolia.comFirma Mastercard zaprezentowała biometryczną kartę płatniczą nowej generacji, która łączy w sobie mikroprocesor i technologię rozpoznawania odcisku palca. Karta umozliwia weryfikację tożsamości jej posiadacza w czasie zakupów w sklepach stacjonarnych.

więcej »

Wyłudzony zasiłek chorobowy trzeba oddać

Fot. whitelook - Fotolia.comPomimo akcji informacyjnych oraz prowadzonych przez ZUS kontroli nie brakuje osób, które z Funduszu Chorobowego próbują zrobić źródło łatwego zarobku. To dosyć ryzykowne postępowanie, które niekiedy kończy się koniecznością zwrotu otrzymanego z ZUS „chorobowego” i to wraz z odsetkami. Tylko w ubiegłym roku pracownicy ZUS na Dolnym Śląsku wykazali fikcję 431 zawartych umów o pracę z dziwnie wysoką pensją.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Akademia Pełni Życia Hospicja.pl Poradnik-zdrowia.pl Kosciol.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X