Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

Jak pieniądze wpływają na szczęście: co innego cieszy bogatszych, co innego biedniejszych

Fot. contrastwerkstatt - Fotolia.comNaukowcy mówią, że większe możliwości finansowe niekoniecznie przynoszą szczęście, ale z mogą poprawić standard życia i zapewnić dłuższe życie, głównie dzięki lepszej opiece medycznej. Z badań wynika też, że bogatsi doznają poczucia szczęścia w związku z nieco innymi doświadczeniami niż mniej zamożni.

więcej »

Pożyczka na świąteczne wydatki: co musisz wiedzieć?

Fot. Alex White - Fotolia.comZbliża się Boże Narodzenie, a wraz z nim zwiększone wydatki. Dla części osób sfinansowanie wszystkich potrzeb z bieżących dochodów lub oszczędności będzie zapewne niemożliwe. Choć Polacy w większości deklarują, że nie zamierzają zadłużać się na święta, to rzeczywistość nie jest aż tak różowa. W ostatnich latach kwota kredytów konsumpcyjnych udzielonych w grudniu była aż o ok. 25% wyższa niż w następującym po nim styczniu. Jak bezproblemowo przejść przez proces starania się o dodatkowy zastrzyk gotówki?

więcej »

Kupno mieszkania: na co warto zwrócić uwagę

Fot. ah_fotobox - Fotolia.comZakup mieszkania to decyzja, którą podejmujemy zwykle na wiele lat i nierzadko wydajemy na ten cel całe nasze oszczędności. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto się dokładnie zastanowić. Kupując mieszkanie w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na cenę, lokalizację oraz wielkość lokalu. Oczywiście są to prawdopodobnie najważniejsze czynniki, które definiują, czy mieszkanie spełnia nasze oczekiwania. Często jednak zapominamy o mniej oczywistych, ale również bardzo ważnych aspektach.

więcej »

Boże Narodzenie ’17: to mogą być najdroższe święta od lat

Fot. Radoslaw Maciejewski - Fotolia.comW grudniu ceny żywności w Polsce będą o 4,5 proc. wyższe niż przed rokiem. Tempo wzrostu cen tych produktów będzie zatem najszybsze od 2011 r., kiedy to w grudniu ceny żywności były o 4,7 proc. wyższe niż rok wcześniej – prognozują analitycy Departamentu Analiz Ekonomicznych, Sektorowych i Rynków Rolnych Banku BGŻ BNP Paribas.

więcej »

Czy możemy zwrócić prezent gwiazdkowy?

Fot. nikoendres - Fotolia.comPrezenty gwiazdkowe to nieodłączny element świąt. Lubimy dostawać oraz dawać podarki, co pokazują coroczne dane dotyczące bożonarodzeniowych wydatków Polaków. Jednak może zdarzyć się, że upominek nie trafi w gusta osoby obdarowanej. Pamiętajmy, że polskie prawo w niektórych wypadkach pozwala nam na zwrot nietrafionego prezentu do sklepu. Kiedy możemy skorzystać z tej możliwości?

więcej »

Jak wietrzyć zimą, by nie zbankrutować na ogrzewaniu?

Fot. magdal3na - Fotolia.comSezon grzewczy to dla właścicieli domów i mieszkań jeden z najtrudniejszych okresów w roku. Widmo rosnących kosztów eksploatacyjnych, zachwianie komfortu termicznego czy obawa przed uciążliwym przeziębieniem sprawiają, że regularne wietrzenie odsuwamy na boczny tor. A to właśnie wtedy, gdy kaloryfery pracują ze zdwojoną mocą, powinniśmy szczególnie zadbać o prawidłową wentylację w pomieszczeniach. Dlaczego to tak ważne?

więcej »

Oszczędzamy nieefektywnie. Na lokatach tracimy

Fot. Jakub Krechowicz - Fotolia.comW 2016 roku po raz pierwszy od 5 lat istotnie zwiększyła się stopa oszczędności polskich gospodarstw domowych, osiągając poziom 3,6 proc. To dobra wiadomość, choć na tle średniej dla Unii Europejskiej (11 proc.) nadal wypadamy blado. Wzrost ten przypadł na moment trudny dla oszczędnych. Spadek realnego oprocentowania depozytów, będący konsekwencją niskich stóp procentowych i rosnącej inflacji skutkował obniżeniem wartości otwieranych lokat terminowych przez cały 2017 rok.

więcej »

Jawność majątków? Ale tylko wobec polityków czy urzędników

Fot. arsdigital - Fotolia.comWiększość dorosłych Polaków (65%) jest przeciwna, aby sąsiedzi czy inne osoby z otoczenia miały możliwość sprawdzenia ich majątku. Jednocześnie 57% osób popiera pomysł, by stan swojego posiadania ujawniali wszyscy urzędnicy, pracownicy administracyjni oraz osoby pełniące funkcje publiczne w państwie – tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna.

więcej »

Zalety płatności online

Fot. sdecoret - Fotolia.comCoraz chętniej kupujemy przez internet, ale wciąż wahamy się przed dokonywaniem w e-sklepach płatności online. Tymczasem taka operacja ma wiele zalet.

więcej »

7 rad jak w Święta nie wpaść w kłopoty finansowe

Fot. Alina G - Fotolia.comJeśli potrzebujesz zastrzyku gotówki, aby sfinansować świąteczne zakupy, musisz to dobrze zaplanować, aby dług kosztował Cię możliwie mało. Przedstawiamy siedem rad dla osób chcących zaciągnąć kredyt gotówkowy.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku eGospodarka.pl Aktywni 50+ Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Oferty pracy