Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

Wsie i małe miasteczka nie płacą rachunków telefonicznych

© bartsadowski - Fotolia.comW Krajowym Rejestrze Długów widnieje ponad 354 tys. osób, które mają blisko 488 tys. niezapłaconych rachunków telefonicznych. Ich łączna wartość, to ponad 822 mln zł. Największe zaległości mają mieszkańcy małych miasteczek i wsi.

więcej »

Ile na świecie jest złota? Część kruszczu tylko "na papierze"

© Scanrail - Fotolia.com160 tys. ton złota już wydobyła ludzkość – szacuje agencja Reutera. Niektórzy twierdzą, że to za mało i złota już wydobyliśmy 2,5 mln ton. Skąd te rozbieżności? Część złota może mieć postać tylko tzw. „papierową”.

więcej »

Wcześniejsza spłata pożyczki: czy zawsze się opłaca?

© Piotr Adamowicz - Fotolia.comSzybkie pożyczki to możliwość pożyczenia określonej sumy pieniędzy na krótki okres. Najczęściej wynosi on 30 dni, aczkolwiek są firmy, które oferują także dłuższy okres spłaty – 35, 45 czy 60 dni. Dla nowych klientów pożyczki bardzo często są darmowe. Jeśli przekroczy się termin spłaty zadłużenia są dwa rozwiązania – albo karne odsetki, albo wykupienie przedłużenia terminu spłaty. A co w sytuacji, kiedy klient chce spłacić zadłużenie szybciej?

więcej »

Kredyt dla wnuczka, kłopoty dla dziadków

© Kurhan - Fotolia.comNa pomoc babci i dziadka zawsze można liczyć. Również przy wzięciu pożyczki na telewizor czy abonamentu na telefon. O tym co dzieje się, gdy wnuczek przestaje płacić takie zobowiązanie, wiedzą najczęściej już tylko ci seniorzy, do których nieoczekiwanie zgłasza się firma windykacyjna.

więcej »

Sprzedaż mieszkania z obciążoną hipoteką

© Fantasista - Fotolia.comGdy nieruchomość została kupiona na kredyt i zachodzi potrzeba jej sprzedaży, niekoniecznie trzeba wcześniej spłacić zobowiązanie w całości z własnych środków. W rzeczywistości istnieją też inne warianty transakcji.

więcej »

Seniorze, pilnuj swoich pieniędzy. Uważaj na oszustów!

© edbockstock - Fotolia.comMimo licznych akcji informacyjnych i apeli policji, wciąż dochodzi do oszustw finansowych, których ofiarami padają osoby starsze. Przez metodę „na wnuczka” czy „na policjanta”, niektórzy seniorzy tracą oszczędności swojego życia. Jak uchronić się przed zakusami oszustów?

więcej »

UOKiK ostrzega przed kolejną firmą pożyczkową

© piotrszczepanek - Fotolia.comUwaga na Europejską Grupę Finansową Council – ostrzega Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ta firma, działająca pod marką Personal Finanse, proponuje konsumentom kredyty, których warunki nie odpowiadają ich potrzebom i możliwościom spłaty, a skorzystanie z jej usług może się wiązać z obowiązkiem zapłaty wysokiego wynagrodzenia. To kolejne ostrzeżenie konsumenckie wydane przez UOKiK.

więcej »

ZUS: zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami dostaniesz od ręki

© Alliance - Fotolia.comBierzesz kredyt? Startujesz w przetargu? A może starasz się o unijny grant? ZUS wystawi ci zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami od ręki, wystarczy jedna wizyta na sali obsługi klienta i ważny dokument w kieszeni. Jest tylko warunek - na twoim zusowskim koncie nie może być zaległości.

więcej »

Negatywnej historii kredytowej łatwo nie wyczyścisz

© Photographee.eu - Fotolia.comNadzieje na uzyskanie "pomocy", polegającej na pozbyciu się negatywnych wpisów w BIK-u mogą jedynie rozczarować, a co gorsza - wyczyścić portfel. Eksperci Biura Informacji Kredytowej ostrzegają, aby nie dawać się zwodzić marketingowym sloganom a także reklamom pod hasłem „czyszczenia BIK”. Wszelkie ogłoszenia zapewniające o możliwości usuwania negatywnych informacji z BIK „na żądanie” nie mają podstaw prawnych. Kwestie rejestrowania i przechowywania danych o historii kredytowej klientów banków rozstrzyga jednoznacznie Prawo bankowe - nie można wyczyścić danych znajdujących się w BIK.

więcej »

Wielomilionowa kara dla Orange. Bezprawnie przedłużali umowy

© NAN - Fotolia.comOrange Polska bezprawnie przedłużał umowy o świadczenie usług stacjonarnych o wiele miesięcy bez wyraźnej zgody konsumentów – uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Operator został ukarany na kwotę niemal 30 mln zł. Będzie musiał również zwrócić swoim klientom niesłusznie pobrane pieniądze.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Kobiety.net.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych EWST.pl Akademia Pełni Życia Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X