Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

Black Friday i wyprzedaże: jak nie dać się zakupowej gorączce?

Fot. krissikunterbunt - Fotolia.com24 listopada wypada wyprzedażowy Black Firday, w grudniu czeka nas przedświąteczna gorączka zakupów, a po świętach znów wyprzedaże. Polacy kochają promocje, ale czasami przynoszą im one więcej szkody niż korzyści. Na co uważać, aby nie skończyć z „zakupowym kacem”?

więcej »

Coraz mniej bankomatów. Rzadziej potrzebujemy gotówki

Fot. guruXOX - Fotolia.comW drugim kwartale 2017 roku z polskich ulic zniknęły 223 bankomaty – wynika z danych NBP. To o tyle zastanawiające zjawisko, że od wielu lat ich liczba rosła. Przestało ich przybywać zapewne dlatego, że coraz rzadziej z nich korzystamy - już od 2014 r. spada liczby dokonywanych z nich wypłat. Jednocześnie, gwałtownie rośnie liczba sklepów akceptujących płatności kartami i dokonywanych kartami transakcji. Bankomaty będą więc cieszyły się coraz mniejszą popularnością i będzie ich zapewne coraz mniej.

więcej »

Kosztowne Święta. Drożyzna dotknie seniorów

Fot. Peter Maszlen - Fotolia.comW ciągu ostatniego roku ceny żywności wzrosły o blisko 6 proc. To największa podwyżka od 6 lat – podaje Główny Urząd Statystyczny. Na sklepowych półkach najbardziej podrożały warzywa, masło i jajka. Przed świętami Bożego Narodzenia ceny żywności nadal będą rosnąć, a najdotkliwiej odczują to emeryci, renciści i najmniej zarabiający.

więcej »

Nie płacisz rachunków? Już po miesiącu trafisz do rejestru dłużników

Fot. Victor Koldunov - Fotolia.comZamiast 60 dni opóźnienia wystarczy 30 dni zwłoki w spłacie rachunku czy faktury, aby trafić do rejestru dłużników – to jedna z najważniejszych zmian ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, która właśnie weszła w życie. Nowe przepisy ograniczają możliwości wpisywania do rejestrów długów starszych niż 10 lat. Jeśli jednak wpis będzie nieprawidłowy, dłużnik może zgłosić sprzeciw zarówno do wierzyciela jak i Biura Informacji Gospodarczej.

więcej »

Coraz częściej kupujemy odpowiedzialnie

Fot. WavebreakmediaMicro - Fotolia.comWiększość Polaków uważa się za odpowiedzialnych konsumentów – wynika z badania przeprowadzonego przez Maison & Partners w ramach projektu „Nienieodpowiedzialni.pl”. Odpowiedzialność pojmujemy jednak bardziej jako świadome zakupy. Znacznie mniej osób zwraca uwagę na etyczne postępowanie producentów. Zdaniem ekspertów przyszłość należy do konsumentów, którzy dokonują świadomych wyborów i w ten sposób zmieniają rzeczywistość. Duża rolę do odegrania ma też branża finansowa.

więcej »

Jak sprzedawcy informują o cenach? Nie jest źle

Fot. Curioso Photography - Fotolia.comInspekcja Handlowa na zlecenie UOKiK skontrolowała, jak sprzedawcy informują o cenach. Inspektorzy sprawdzili prawie 64 tysiące partii produktów. Zastrzeżenia wzbudziło tylko 6,4 proc. produktów. Większość sprzedawców poprawnie informuje o tym, ile kosztują ich produkty.

więcej »

Co grozi jeśli zgodzimy się na poręczenie kredytu dla dziecka lub wnuka?

Fot. JPC-PROD - Fotolia.comCzasami zdarza się tak, że syn lub córka, albo wnuk lub wnuczka proszą o pomoc w uzyskaniu kredytu. Obiecują sami spłacać raty, ale żeby uzyskać pieniądze muszą dopisać nas do swojego kredytu. Inaczej bank im go nie udzieli. O czym powinniśmy pamiętać przystępując wspólnie do zobowiązania finansowego i jakie może to mieć konsekwencje?

więcej »

Ceny żywności ostro w górę. Emeryci i renciści tracą najwięcej

Fot. terovesalainen - Fotolia.comRosnące ceny żywności w sklepach dotykają wszystkich konsumentów, ale najbardziej tej części społeczeństwa, która nie korzysta z ostatniego silnego wzrostu wynagrodzeń czy też transferów socjalnych z programu Rodzina 500 plus.

więcej »

Recepta na rozrzutność? Nie ukrywaj wydatków przed bliskimi

Fot. Soranat - Fotolia.comCzy Polacy są rozrzutni? Co trzeci z nas przyznaje, że zdarzyło mu się wydać dużą kwotę i później żałować. Jesteśmy jednak na dobrej drodze – świadomość problemu to połowa sukcesu. Przy okazji obchodzonego 31 października Światowego Dnia Rozrzutności warto zastanowić się nad tym, czym jest rozrzutność i jak radzić sobie z impulsywnymi zakupami.

więcej »

Kupujesz dom? Na to warto zwrócić uwagę

Fot. Chlorophylle - Fotolia.comKupując dom należy wziąć pod uwagę dużo więcej czynników niż przy zakupie mieszkania. Warto więc odpowiednio przygotować się do tego procesu. Podpowiadamy na co szczególnie warto zwrócić uwagę.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]


Polecamy Internetowe Stowarzyszenie Seniorów Aktywni 50+ Kobiety.net.pl Poradnik-zdrowia.pl Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X