Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

Kredyty: portret frankowicza

Fot. Rochu_2008 - Fotolia.comSystematycznie maleje kwota do spłaty z tytułu kredytów mieszkaniowych, zaciągniętych w szwajcarskiej walucie. Na koniec grudnia 2017 r. było to 109,58 mld zł, czyli o 27 mld (19,8%) mniej niż w grudniu 2016 r. Na spadek kwoty zadłużenia - w wysokości 15 mld zł - wpływ miało obniżenie wartości kursu franka w trakcie 2017 r. Pozostałe 12 mld zł ubyło w wyniku spłaty zobowiązań przez frankowiczów.

więcej »

Jak rozsądnie korzystać z karty kredytowej

Fot. sumire8 - Fotolia.comKarta kredytowa może stanowić wygodne i elastyczne wsparcie dla domowego budżetu w postaci dodatkowych funduszy. Nie każdy jednak wie, jak z niej odpowiednio korzystać. Wystarczą bowiem impulsywne zakupy czy przeoczenie terminu spłaty, by słono odczuć skutki w portfelu, a nawet zrobić pierwszy krok na drodze do spirali zadłużenia. Jak się przed tym uchronić wykorzystując dodatkowe środki z karty?

więcej »

PIT 2018: ulgi, wzrost kwoty wolnej od podatku, pomoc w rozliczeniu

Fot. Pio Si - Fotolia.comDo 30 kwietnia mamy obowiązek złożyć PIT. W tym roku nie rozliczy nas już pracodawca. Musimy rozliczyć się samodzielnie, ale mamy za to różne możliwości, w tym drogę elektroniczną. Jak co roku w akcję bezpłatnej pomocy przy rozliczaniu PIT-u włączone są centra handlowe, w tym roku akcja zaplanowana jest na 6-7 kwietnia.

więcej »

Rząd „przytnie” sprzedaż na pokazach. Koniec oszukiwania seniorów?

Fot. pathdoc - Fotolia.comSprzedaż na pokazach może być już niebawem mocno ograniczona. Rząd postanowił postawić tamę firmom handlowym nakłaniającym seniorów do zakupu drogich zestawów garnków, koców czy urządzeń paramedycznych, z reguły sprzedawanych po drastycznie zawyżonych cenach lub pozbawionych właściwości opisywanych w czasie sprzedaży.

więcej »

Oszczędne ogrzewanie

©  Andrey Popov - Fotolia.comNikt z nas nie wyobraża sobie przetrwania zimy bez ogrzewania w domu. Kiedy na dworze panuje mróz marzymy o tym, żeby wrócić do ciepłego domu. Jeżeli nasz system ogrzewania działa na prąd, zauważamy znaczny wzrost rachunków w okresie zimowym. Co zrobić, by maksymalnie obniżyć rachunki? Czy ogrzewanie na prąd to rozsądne rozwiązanie?

więcej »

Wielka ucieczka od lokat. Większość pieniędzy trzymamy na kontach

Fot. Pio Si - Fotolia.comWartość oszczędności zgromadzanych przez Polaków w bankach na początku roku wyniosła 672 mld zł. To zaledwie 2,8% więcej niż przed rokiem. Dla porównania w 2008 r. kiedy również mieliśmy szybki wzrost płac i niskie bezrobocie, przyrastały one o ponad 20% rocznie. Warto też zauważyć, że choć z miesiąca na miesiąc rośnie kwota jaką trzymamy na kontach, to szybko topnieje na lokatach. Na nieoprocentowanych rachunkach trzymamy już blisko 60% oszczędności.

więcej »

Czy płatności mobilne wyprą gotówkę?

Fot. Production Perig - Fotolia.comJak wynika z badania #finanseprzyszłosci, przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Banku Millennium, ponad 90 proc. Polaków uważa, że za 10 lat bankowe aplikacje mobilne staną się centrum usług nie tylko bankowych. Posłużą one m.in. do zakupu biletów, funduszy inwestycyjnych i ubezpieczeń, ale także do płacenia za parking, sprzęt AGD, ubrania czy zamawiania jedzenia. Według przewidywań ekspertów rynku bankowego, aplikacje przyszłości będzie wyróżniała właśnie wielofunkcyjność.

więcej »

Banki: karty za zero złotych niekoniecznie bezpłatne. Interweniował UOKiK

Fot. adrian_ilie825 - Fotolia.comUOKiK sprawdził, czy karty bankowe za 0 zł rzeczywiście nic nie kosztują. Okazało się, że karty były darmowe dopiero, gdy operacja została zaksięgowana przez bank, mimo że konsument dokonał płatności w wymaganej ilości lub wartości. Urząd sprawdził 18 banków.

więcej »

Kobiety mają długi w firmach pożyczkowych, a mężczyźni w bankach

Fot. ekaterina729 - Fotolia.comSą młode, mieszkają na wsi lub w małym miasteczku na Śląsku bądź Mazowszu i mają blisko 4,5 tys. złotych do oddania. Chociaż na listach dłużników kobiety zaczynają przeważać po 65. roku życia, to w przypadku długów w firmach pożyczkowych, już w młodym wieku zaczynają dorównywać mężczyznom. Jest ich tyle samo, co panów, ale ich długi są większe. W przeciwieństwie do banków – tu nadal wyraźnie dominuje płeć brzydka – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów.

więcej »

Złe nawyki niczym wyrzucanie pieniędzy w błoto

Fot. Pio Si - Fotolia.comGra w Lotto kojarzy się zwykle z możliwością wygrania ogromnych kwot. Niewiele mówi się natomiast o tym, jak dużo Polacy przegrywają w ten sposób i jak trudno jest trafić „szóstkę”. Przedstawiamy cztery najczęstsze nawyki finansowe, które mogą wygenerować dotkliwe straty.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Hospicja.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Pola Nadziei Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X