Strona główna Zdrowie Leki Wiadomości

6 zasad tanich wakacji. Jak mniej płacić za granicą?

Fot. macgyverhh - Fotolia.comTo w jaki sposób płacimy ma wpływ na nasze wakacyjne wydatki. Przykład? Żeby nie narazić się na niekorzystne kursy przewalutowania, zwykle warto płacić w lokalnej walucie. Oferowane w bankomatach i terminalach kursy przewalutowań są zazwyczaj gorsze od tych które uzyskamy wybierając opcje „płać w walucie lokalnej”. O czym jeszcze warto pamiętać, żeby nie przepłacać na wakacjach?

więcej »

17 dłużników-rekordzistów ma... 122 mln złotych długu

Fot. Piotr Pawinski - Fotolia.com45,3 mln złotych – taką niebagatelną kwotę ma do oddania najbardziej zadłużony konsument notowany w Krajowym Rejestrze Długów. 40-latka na listę nierzetelnych płatników wpisał jeden z sądów. Niestety nie podał jego adresu zamieszkania. Gdy do jego długu dodamy niespłacone zobowiązania dłużników-rekordzistów z każdego województwa, kwota wzrasta do 122 mln złotych. Wśród liderów zadłużenia przeważają mężczyźni – 13 na 17 konsumentów z najwyższymi długami to panowie. W większości przypadków o odzyskanie pieniędzy od nich starają się fundusze sekurytyzacyjne, które odkupiły długi od pierwotnych wierzycieli.

więcej »

Na taniej ropie oszczędzamy nawet 1400 zł rocznie

Fot. igradesign - Fotolia.comTrzy lata temu ropa Brent kosztowała ok. 110 dol. za baryłkę. Obecnie jest niemal o 60 proc. tańsza. Efekt? Właściciele diesli tylko w zeszłym roku na paliwie zaoszczędzili ponad 1400 złotych, samochodów napędzanych popularną „95” prawie 1,1 tys. zł.

więcej »

Polacy: system opieki społecznej trzeba wykorzystywać

Fot. Piotr - Fotolia.comCo czwarty Polak (26%) deklaruje korzystanie z pomocy finansowej państwa, a 40% badanych jest zdania, że trzeba wykorzystywać system opieki społecznej i pomoc państwa jak tylko się da – tak wynika z badania przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna.

więcej »

Prześwietlamy oferty banków: 3% lokata do 100 tys. zł i konto oszczędnościowe na 2,55% od DB

©  Rido - Fotolia.comSeniorzy mają skłonności do trzymania oszczędności całego życia w jednym banku, pomimo że w innych mogliby więcej zarobić. Banki niestety coraz mocniej utrudniają życie swoim obecnym klientom, rozpieszczając za to nowych. W takiej sytuacji warto rozważyć zmianę banku, ponieważ przeniesienie konta i oszczędności do innego banku może dać nam realne korzyści. Rozpoczynamy serię artykułów, prześwietlających ofertę banków pod kątem oferty dla osób posiadających średnie oszczędności. Takich, jak całkiem liczne grono polskich seniorów. Na pierwszy ogień idzie Deutsche Bank.

więcej »

Urlopowe finanse: unikaj tych kosztownych błędów

Fot. alfexe - Fotolia.comWiele usług bankowych bardzo ułatwia nam życie podczas wyjazdów wakacyjnych. Gdy zabraknie nam waluty kupionej w kantorze zawsze możemy zapłacić kartą lub skorzystać z zagranicznego bankomatu. Niestety, czasami zdarza się też, że przez drobny błąd bankowe usługi mogą generować wysokie koszty.

więcej »

Polacy nie płacą za telefon. Ponad 300 tys. ma długi w telekomach

Fot. udra11 - Fotolia.comRegulacje unijne sprawiły, że za wakacyjne rozmowy w krajach UE po raz pierwszy klienci telekomów zapłacą jak w ojczyźnie. Jest więc szansa, że miłośnicy zagranicznych urlopów i telefonicznych pogaduszek rzadziej będą trafiali do Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Aktualnie w bazie jest blisko 302 tys. dłużników telekomów. Przeciętny dług wynosi 2 357 zł, ale rekordzista ma na minusie rachunki telefoniczne o wartości 189,5 tys. zł. Całość zaległości przekracza 711 mln złotych – wynika z danych BIG InfoMonitor.

więcej »

Zadłużeni emeryci. Na ponad 3 miliardy

Fot. gpointstudio - Fotolia.com3,11 mld złotych wynosi zadłużenie 238 tys. emerytów notowanych w Krajowym Rejestrze Długów. To o prawie 350 mln złotych więcej niż przed rokiem. Średnio każdy z nich ma do oddania wierzycielom 13 tys. złotych, ale rekordzista – 78-letni mieszkaniec województwa śląskiego jest winien bankowi 8,4 mln złotych. Od 1 lipca zmienią się przepisy w egzekucji świadczeń emerytów – komornik będzie musiał zostawić seniorom przynajmniej 75 proc., a nie jak dotąd 50 proc. najniższej emerytury.

więcej »

Gdzie najtaniej kupić walutę na wakacje?

Fot. NorGal - Fotolia.comNajdroższym miejscem do zakupu waluty na wakacje zwykle są banki. Kupując w ich oddziałach np. euro, koszt ukryty w kursie wyniesie ok. 3% wymienianej kwoty. W przypadku kantoru, będzie to prawie 0,6%. Najtańsze są natomiast kantory internetowe. Tam koszt wymiany jest 10-krotnie niższy niż w bankach i o połowę mniejszy niż w zwykłych kantorach - wynosi ok. 0,3%. Jak znaleźć dobry kantor internetowy i jak dokonać w nim transakcji?

więcej »

Ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania. Co robić?

Fot. Daisy Daisy - Fotolia.comBardzo często osoby ubiegające się o wypłatę odszkodowania po odmowie ze strony ubezpieczyciela rezygnują z dalszych starań. Niepotrzebnie. Taka decyzja wcale nie musi oznaczać, że wnioskowane pieniądze nam się nie należą. Podpowiadamy, co zrobić, gdy towarzystwo ubezpieczeniowe odmówi wypłaty odszkodowania.

więcej »

Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]


Polecamy Umierać po ludzku EWST.pl Pola Nadziei Hospicja.pl Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X