Strona głównaFinanseWiększy majątek sprzyja długowieczności

Większy majątek sprzyja długowieczności

Sprawdzono związek między zamożnością i długowiecznością. Pod uwagę wzięto wartość majątku osób w średnim wieku, a ich zdrowie monitorowano przez niemal ćwierć wieku. Okazało się, że ci, którzy mają większe bogactwo w wieku średnim, żyją dłużej.
Większy majątek sprzyja długowieczności [fot. pasja1000 from Pixabay]
Do analiz wzięto dane ponad 2,5 tys. par rodzeństwa, w tym bliźniąt. Okazało się, że osoba o wyższym ma znacznie większe szanse na niż biedniejszy brat czy siostra.
Powiązanie wewnątrzrodzinne dostarcza mocnych dowodów na to, że istnieje związek między gromadzeniem bogactwa i oczekiwaną długością życia. Zestawienie losów rodzeństwa gwarantuje podobieństwo doświadczeń życiowych i czynników biologicznych - mówi Eric Finegood z Northwestern University.
Z badań wykluczono osoby z i chorobami serca, bo takie problemy zdrowotne mogą wpływać na możliwość gromadzenia Jednak nawet w podgrupie zdrowych osób, wewnątrzrodzinny związek między większym majątkiem i długowiecznością pozostał.

- Zdecydowanie zbyt wiele amerykańskich rodzin żyje od wypłaty do wypłaty z niewielkimi lub zerowymi oszczędnościami finansowymi, z których można by skorzystać w razie potrzeby. W badanym okresie nierówności majątkowe gwałtownie wzrosły. Nasze wyniki sugerują, że gromadzenie bogactwa jest ważne dla zdrowia, nawet po uwzględnieniu miejsca, w którym się zaczyna życie. Zatem z punktu widzenia zdrowia publicznego potrzebna są polityka, która wspiera i chroni zdolność jednostek do osiągnięcia bezpieczeństwa finansowego - mówi prof. Greg Miller, współautor badań.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • eGospodarka.pl
  • EWST.pl
  • Hospicja.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy