Strona głównaFinanseUbezpieczenie (prawie) od wszystkiego

Ubezpieczenie (prawie) od wszystkiego

Awarie i usterki w domu to codzienność. Zalanie, pożar czy kradzież to szkody do przewidzenia, na wypadek których można się ubezpieczyć. Jak jednak zapewnić sobie ochronę np. przed stratami spowodowanymi fajerwerkiem, który podczas nocy sylwestrowej wpadł na balkon i uszkodził elewację oraz drzwi balkonowe? Dzięki ubezpieczeniu all risk możemy uzyskać odszkodowanie nawet w przypadku tak nietypowych szkód.
Ubezpieczenie (prawie) od wszystkiego [© Robert Kneschke - Fotolia.com] 90 proc. wszystkich szkód zgłaszanych ubezpieczycielom w Polsce to zalania. Rzadziej dochodzi do pożarów. A jeszcze rzadziej występują katastrofy, jak np. powodzie czy tornada. To wszystko jednak szkody typowe, przed którymi można się zabezpieczyć, uwzględniając je w polisie.

Istnieje jednak cały szereg sytuacji powodujących straty w domu czy mieszkaniu, których, zanim nie wystąpią, w żaden sposób nie da się przewidzieć. Ubezpieczyciele podają wiele takich przypadków. Przykładowo, jednemu z klientów PZU dzięcioły wydziobały dziurę w elewacji. Innemu sarna wbiegła do domu i uszkodziła meble. Kolejnemu dziobem porysował drzwi i okna, a dzik uszkodził ogrodzenie. Innym razem w pewnym domu popsuła się instalacja alarmowa, a doszło do tego na skutek przerwy w dostawie prądu.

Każdy z nas wie, że takich zdarzeń w domach czy mieszkaniach nie brakuje. Tymczasem nie tak dawno istniały jedynie produkty ubezpieczeniowe, które zabezpieczały tylko od określonych szkód, czarno na białym zapisanych w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Grupę tę tworzyły najczęściej: pożar, zalanie, kradzież i huragan. Straty spowodowane nietypowymi czynnikami musieliśmy pokrywać z własnej kieszeni.

Dlatego aby zaoferować klientom ochronę także przed tak niestandardowymi szkodami, jak opisane powyżej, ubezpieczyciele zmienili polisy. Zamiast wpisywać do nich wszelkie szkody, na wypadek których zapewnia ochronę, postanowili uwzględniać jedynie, przed jakimi szkodami dana polisa nie chroni. Tym sposobem powstały ubezpieczenia od wszystkich ryzyk. Zabezpieczają na wypadek strat z wszelkich możliwych powodów, z wyjątkiem tych określonych w polisie, tzw. wyłączeń z zakresu ubezpieczenia.

Takie ubezpieczenie gwarantuje nabywcy odszkodowanie w przypadku tradycyjnych szkód oraz chroni go od szkód niecodziennych, np. spowodowanych przez dzikie , a także tych, których nawet nie jesteśmy w stanie przewidzieć. To bardzo wygodna formuła ubezpieczenia, dzięki której mamy zagwarantowany spokój przez cały rok.

Dlatego jeśli chcemy zapewnić sobie komfort i nie martwić się nawet najbardziej nietypowymi szkodami, warto zakupić ubezpieczenie w formule all risk. To najpełniejsza forma ochrony ubezpieczeniowej dla domów i mieszkań, dostępna na naszym rynku. Zabezpieczy nas na wypadek zdarzeń niestandardowych, ale także wszystkich „przewidywalnych” szkód, jakie mogą dotknąć naszego mieszkania czy domu.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 14:54:10, 04-08-2016 ~gość: 81.190.208.xxx

  Warto pamiętać, że oprócz typowego ubezpieczenia mienia i murów, bardzo przydatną polisą jest ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, o którym więcej można poczytać tu https://ubea.pl/Kiedy-warto-miec-ubezpieczenie-OC-w-zyciu-prywatnym%2Cartykul%2C700/
 • 11:23:18, 20-03-2019 alina58

  Wiosna coraz bliżej więc czas pomyśleć o rowerze. Przy okazji pomyślałam o tym żeby ubezpieczyć rower na ten sezon. Zawsze bezpieczniej.
 • 21:16:39, 25-03-2019 Geneva

  Bardzo długi czas spędziłam nad znalezieniem odpowiedniego ubezpieczyciela. Koniec końców wybrałam MetLife - ubezpieczyłam się na życie i czuje się spokojniejsza ponieważ mój zawód nie należy do najbezpieczniejszych http://ccnews.pl/2019/03/04/ubezpiec...cie-w-metlife/.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Akademia Pełni Życia
 • Kosciol.pl
 • eGospodarka.pl
 • Aktywni 50+
 • Oferty pracy