Strona głównaFinansePZU ubezpiecza kredyty hipoteczne

PZU ubezpiecza kredyty hipoteczne

PZU i PKO BP współpracują w zakresie ubezpieczania kredytów i pożyczek hipotecznych. Ubezpieczenia te są produktami specyficznymi, funkcjonującymi jedynie na polskim rynku ubezpieczeniowym. Ochrona jest tymczasowa, nie obejmuje całego okresu kredytowania, a jedynie okres oczekiwania na prawomocny wpis hipoteki na rzecz banku do księgi wieczystej nieruchomości lub okres do momentu spłaty kredytowanego wkładu finansowego.
Ubezpieczenie kredytów hipotecznych udzielanych osobom fizycznym do momentu ustanowienia hipoteki zabezpiecza klientów banku przed brakiem spłaty kredytu hipotecznego (mieszkaniowego) przez kredytobiorcę w okresie do momentu ustanowienia hipoteki na rzecz banku. Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się z dniem uruchomienia kredytu w całości lub pierwszej transzy, wygasa z dniem uprawomocnienia się wpisu hipoteki do księgi wieczystej nieruchomości, która stanowi zabezpieczenie spłaty udzielonego kredytu. Dzięki takiemu rozwiązaniu kredytobiorcy zaoszczędzono konieczności przedstawiania poręczycieli kredytu lub innych zabezpieczeń przejściowych.

Ubezpieczenie kredytów hipotecznych udzielanych osobom fizycznym w zakresie odpowiadającym kredytowanemu wkładowi finansowemu zabezpiecza klienta banku przed niewypłacalnością w zakresie brakującego wkładu własnego kredytobiorcy kredytu hipotecznego. Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się z dniem uruchomienia kredytu w całości lub pierwszej transzy, wygasa z dniem spłaty kredytowego wkładu finansowego. Kredytobiorca ponosi jedynie koszt zabezpieczenia kredytu przez Bank w postaci ubezpieczenia.

Ubezpieczenie kredytów hipotecznych udzielanych osobom fizycznym do momentu ustanowienia hipoteki oraz ubezpieczenie kredytów hipotecznych udzielanych osobom fizycznym w zakresie odpowiadającym kredytowanemu wkładowi finansowemu ułatwiają dostęp do kredytów hipotecznych i umożliwiają nabycie mieszkania lub budowę domu osobom, które nie spełniają wymagań banków w zakresie zabezpieczenia pomostowego oraz wymaganym przez bank wkładem własnym w inwestycję.

Grzegorz Gacki / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Akademia Pełni Życia
  • Umierać po ludzku
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy