Strona głównaFinanseNowy rekord: 16 mln PIT-ów złożonych przez Internet

Nowy rekord: 16 mln PIT-ów złożonych przez Internet

Rozliczenie PIT za 2018 r. zostało zakończone. Około 16 mln rocznych deklaracji podatkowych za 2018 r. to nowy rekord dokumentów przesłanych przez internet. Fiskus w tym roku po raz pierwszy uruchomił usługę Twój e-PIT, w ramach której przygotował dla podatników wypełnione zeznanie podatkowe.
Nowy rekord: 16 mln PIT-ów złożonych przez Internet [Fot. Pio Si - Fotolia.com] Według wstępnych danych w 2019 r. padł nowy rekord złożonych elektronicznych deklaracji – około 16 mln. było to prawie 11,4 mln. Tegoroczny wynik to absolutny rekord, o prawie 5 mln większy niż w ubiegłym roku (wzrost o 40 proc.). Tak dobry wynik to zasługa nowej usługi – Twój e-PIT. Ostateczne dane będą znane, gdy deklaracje złożone w ostatnich dniach kwietnia w formie papierowej, dotrą do urzędów skarbowych. Samodzielnie wypełnione zeznania mają pierwszeństwo nad deklaracją automatycznie zaakceptowaną w usłudze Twój . Należy więc poczekać aż wszystkie wysłane dokumenty dotrą do urzędów skarbowych.

W tym roku akcja składania rocznych zeznań podatkowych rozpoczęła się 15 lutego 2019 r., od startu usługi Twój e-PIT. Skorzystanie z nowej usługi pozwoliło podatnikom na zaoszczędzenie czasu, zagwarantowało bezpieczeństwo i usunęło ryzyko spóźnienia ze złożeniem rozliczenia (przy braku aktywności podatnika e-PIT został uznany za złożony). Skorzystanie z Twojego e-PIT-a pozwoliło też na szybszy (45 dni, zamiast 3 miesięcy).

W ramach pomocy w szybkim i bezproblemowym rozliczeniu PIT, fiskus uruchomił też punkty rozliczeń w galeriach handlowych, specjalną infolinię, a w urzędach skarbowych ponad 500 stanowisk komputerowych.

W tym roku wypełnione zeznanie podatkowe dotyczyły osób rozliczjących się przy użyciu formularzy PIT-37 i PIT-38. Od 2020 r. usługa Twój e-PIT będzie dostępna dla osób, które składają PIT-36, PIT-36L i PIT-28.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • EWST.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy