Strona głównaFinanse"Lew Senior" od Generali

"Lew Senior" od Generali

W czerwcu Generali Życie T.U. rozszerzyło swoją paletę produktową o ubezpieczenie na życie "Lew Senior", jedno z nielicznych ubezpieczeń tego rodzaju w Polsce skierowanych do osób starszych. Ubezpieczenie to może zakupić każda osoba między 50 a 75 rokiem życia, bez względu na stan zdrowia. Produkt wyróżnia się bardzo uproszczoną procedurą przystąpienia do ubezpieczenia - nie ma nawet typowego dla ubezpieczeń na życie obowiązku wykonywania badań medycznych. Dodatkowo "Lew Senior" jest produktem korzystnym finansowo, nie tylko ze względu na przystępną cenę (dostępny jest już od ok. 83 gr. dziennie), ale także z uwagi na fakt, że świadczenia z tego ubezpieczenia zwolnione są od podatku spadkowego, dochodowego i tzw. podatku Belki.
Ze względu na stan zdrowia osoby w starszym wieku są zaliczane przez towarzystwa ubezpieczeniowe do grup o zwiększonym ryzyku. Z tego powodu oferta ubezpieczeń na życie dla tego segmentu rynku jest bardzo ograniczona, a nieliczne oferowane na rynku produkty tego rodzaju są stosunkowo drogie (minimalna składka miesięczna zaczyna się zazwyczaj od około 100 zł). Dodatkowo przystąpienie do ubezpieczenia obwarowane jest najczęściej koniecznością wykonania licznych, czasochłonnych badań medycznych. Ten "zaniedbany" przez ubezpieczycieli rynek to ok. 30% społeczeństwa - wg danych GUS-u 11,3 mln Polaków to osoby po pięćdziesiątce. A co najważniejsze segment ten z pewnością będzie stale rósł, wystarczy tylko spojrzeć na tendencje demograficzne, szczególnie jeżeli chodzi o dane dotyczące starzenia się społeczeństwa. Zjawisko to, przejawia się m.in. zwiększającym się udziałem ludności w wieku poprodukcyjnym (z 12,5% w roku 1988 do 15% w roku 2002), spadkiem liczby narodzin (o ile liczba urodzeń żywych w 1989 roku wyniosła 564,4 tys. to w roku 2001 było ich już tylko 368,2 tys.), czy też wzrostem tzw. oczekiwanej długości życia (z 70 lat w roku 1960 do 78 lat obecnie).

"Lew Senior" to produkt przede wszystkim dla osób, które chcą zabezpieczyć rodzinę lub innych bliskich na wypadek swojej śmierci. Dzięki temu, że umowa zawierana jest na czas nieokreślony, produkt gwarantuje ochronę ubezpieczeniową do końca życia - obowiązuje ona przez 24 godziny na dobę na całym świecie. Oprócz funkcji ochronnej produkt pełni funkcję oszczędnościową. Ubezpieczony ma możliwość gromadzenia środków finansowych poprzez dokonywanie w dowolnym czasie wpłat, które tworzą tzw. premię oszczędnościową. Oprócz tego bierze on udział w zyskach z inwestowania składki (tzw. bonus). Zarówno premia, jak i bonus mogą być wypłacone w trakcie trwania umowy lub na koniec okresu ubezpieczenia (powiększając w ten sposób część ochronną). Oznacza to, że Ubezpieczony ma stały dostęp do oszczędzanych środków.

Z myślą o wygodzie Klientów i z szacunku dla ich czasu, ocena ryzyka i zawieranie umowy ubezpieczenia zostało maksymalnie skrócone i uproszczone. Nie tylko że do ubezpieczenia można przystąpić bez względu na stan zdrowia, to jeszcze w odróżnieniu od większości produktów tego rodzaju, nie ma konieczności wykonywania badań medycznych. Wystarczy skontaktować się z agentem Generali i wypełnić wniosek. Agent na miejscu może ustalić wysokość składki, biorąc pod uwagę odpowiedzi zawarte we wniosku, wiek Ubezpieczonego i sumę ubezpieczenia (możliwe sumy ubezpieczenia to 5.000, 8.000, 10.000, 15.000 i 20.000 zł). Ubezpieczenie dostępne jest już od 25 zł miesięcznie.

Rozważając zakup "Lwa Seniora" należy zwrócić uwagę także na inne korzyści finansowe wynikające z faktu posiadania tego ubezpieczenia. Oprócz przystępnej ceny równie istotne jest to, że świadczenia z ubezpieczenia "Lew Senior" wolne są od podatku dochodowego, spadkowego, a część inwestycyjna także od tzw. podatku Belki. Należy także podkreślić fakt, że Ubezpieczony sam decyduje w dowolnym okresie trwania ubezpieczenia, kto otrzyma zgromadzone przez niego pieniądze (nie ma konieczności sporządzania testamentu i ponoszenia związanych z tym opłat). Kolejnym atutem produktu jest możliwość czasowego zawieszenia opłacania składki w okresie przejściowych kłopotów finansowych.

Grzegorz Gacki / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Akademia Pełni Życia
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy