Strona głównaFinanseKredyt hipoteczny a nieuczciwy deweloper

Kredyt hipoteczny a nieuczciwy deweloper

Od jakiegoś czasu zastanawiamy się nad kupnem mieszkania od dewelopera. Sporą kwotę pieniędzy należałoby wpłacić już teraz - na etapie dziury w ziemi. Nie ukrywam, że boimy się zainwestować oszczędności w coś, co jeszcze nie powstało. Czy istnieją jakiekolwiek zabezpieczenia i przepisy, które chroniłyby nasze interesy i pieniądze w przypadku bankructwa lub nieuczciwości dewelopera?
Kredyt hipoteczny a nieuczciwy deweloper [© Viktar Naumik - Fotolia.com] W przypadku zaciągnięcia kredytu na takie mieszkanie każdy bank podpisze z Państwem oraz deweloperem trójstronną umowę przelewu wierzytelności. W ten sposób zabezpiecza się interes banku oraz kredytobiorców w sytuacji nie dokończenia budowy i braku przeniesienia własności na kupujących. Natomiast kiedy kupujecie Państwo za gotówkę, możecie zwrócić się do dewelopera o podanie lub założenie rachunku powierniczego, na który zostaną wpłacone Państwa pieniądze i wypłacone w momencie zrealizowania określonego etapu budowy lub oddania do użytku całej nieruchomości.

Mariusz Frątczak, Goldenegg SA

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Kobiety.net.pl
  • Pola Nadziei
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy