Strona głównaFinanseEkspresowe przekazy pocztowe

Ekspresowe przekazy pocztowe

Poczta Polska poinformowała o uruchomieniu nowej usługi: Pocztowe Zlecenie Wypłaty (PZW). Już w pół godziny po nadaniu pieniędzy w urzędzie pocztowym adresat będzie mógł je odebrać w dowolnym, wybranym przez siebie urzędzie.
Klienci Poczty Polskiej mają możliwość przekazywania pieniędzy Błyskawicznie, Ekspresowo lub Standardowo. Te trzy rodzaje usługi PZW różnią się terminem realizacji i sposobem doręczenia do adresata.

Korzystając z usługi PZW Błyskawiczne, gotówka będzie do dyspozycji adresata już po 30 minutach od momentu nadania. Przy usłudze PZW Ekspres doręczenie pod wskazany adres nastąpi w ciągu 6 godzin od czasu nadania, natomiast usługa PZW Standard zapewnia przekazanie pieniędzy w następnym dniu roboczym.

- Wprowadzamy tę usługę by klienci Poczty Polskiej mieli możliwość wysyłania gotówki tak, jak się to robi w wielu krajach Europy - mówi Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Wypłata PZW Błyskawiczne będzie realizowana we wszystkich urzędach pocztowych na terenie kraju. PZW Ekspres i Standard wypłacane są w urzędzie pocztowym bądź doręczane pod wskazany adres.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X