Strona głównaFinanseDrzwi otwarte nieruchomości. Moda zza oceanu coraz popularniejsza w Polsce

Drzwi otwarte nieruchomości. Moda zza oceanu coraz popularniejsza w Polsce

Dzień Otwarty najczęściej kojarzy się w Polsce z prezentacją oferty szkoły wyższej. Tymczasem coraz częściej można spotkać się z tym rozwiązaniem przy sprzedaży nieruchomości. Dzień Otwarty, dzień pokazowy, czy po prostu z angielskiego Open House to narzędzie prezentacji mieszkania lub domu, które cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Co powinniśmy wiedzieć o tym rozwiązaniu?
Sprzedajesz mieszkanie? Otwórz drzwi

Dzień Otwarty to doskonały sposób na zapoznanie się z , domem czy lokalem bez konieczności wcześniejszego umawiania się na prezentację. Wystarczy przyjść w wyznaczonym dniu i konkretnej godzinie – będzie wtedy dostępna dla tych, którzy chcą zapoznać się z jej walorami. Wydarzenia tego typu organizują przede wszystkim agencje nieruchomości i deweloperzy.

Jak to działa?

Klienci zainteresowani nieruchomością spotykają się w tym samym momencie. Na Dzień Otwarty przygotowuje się mieszkanie lub w określony sposób. W wysprzątanych wnętrzach, z których usuwamy prywatne rzeczy i zabezpieczamy kosztowne przedmioty i organizujemy drobny poczęstunek. Zapach domowego ciasta unoszący się we wnętrzu z pewnością pozostanie w odwiedzających. A wszystko po to, aby osoby zainteresowane w miłej atmosferze mogły zapoznać się z nieruchomością.

Zainteresowani otrzymują od agenta prowadzącego szczegółowe informacje na temat nieruchomości i mogą ją swobodnie obejrzeć, a jeżeli mieszkanie czy dom spodoba się im – złożyć ofertę. Dzień Otwarty odbywa się zwykle bez udziału właścicieli mieszkania.

- Uczestnictwo w Dniu Otwartym nie jest zobowiązujące dla osoby zainteresowanej kupnem nieruchomości. Jeżeli chcemy sprawdzić, czy oferta mieszkania lub domu znaleziona w sieci spełnia nasze oczekiwania, to doskonała okazja, aby zweryfikować nasze wyobrażenia ze stanem rzeczywistym – podkreśla Tomasz Nowak, właściciel agencji nieruchomości Nowak Estate.

Dzień Otwarty sprzedaje nieruchomości?

Do organizacji Dnia Otwartego może też przekonywać fakt, że średnio 25 dni po takiej prezentacji, nieruchomość znajduje swojego nabywcę. Często do tego celu przyczynia się obecność agentów z innych biur nieruchomości – zdarza się, że pośrednik ma klienta na nieruchomość w tej samej okolicy, a i jego wizyta wraz z nim na Dniu Otwartym może prowadzić do błyskawicznej sprzedaży nieruchomości.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X