Porady - pytania i odpowiedzi

2019-06-22 22:41 autor: oliven1

724 odsłon

Mieszkanie dla córki - jedyne dziecko

Jestem właścicielką nowego mieszkania, które wpisane jest do księgi wieczystej. Ponieważ wyjeżdżam za granicę do przyjaciela, upoważniłam notarialnie (pełnomocnictwo), córkę do rozporządzania w moim imieniu majątkiem w tym mieszkaniem. Może wynająć, sprzedać itp. oraz zająć się wszystkimi sprawami administracyjnymi, finansowymi, ponieważ na stale jestem zameldowana w Polsce, a czasowo za granicą i przyjeżdżam dwa razy w roku.

Nie posiadam męża, tylko mam jedną córkę, wiec ona i tak dziedziczy wszystko, ale po śmierci. Ponieważ może się zdarzyć, że wyjdę za mąż za obywatela UE chciałabym aby córka była jedynym właścicielem mojego majątku.

Co byłoby lepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji: zmiana właściciela w księdze wieczystej, darowizna czy może jakieś inne rozwiązanie można zastosować? Nie chcę do nowego związku wnosić żadnego majątku, chciałabym aby córka mogła wszystko co osiągnęłam do emerytury otrzymać jeszcze za mojego życia.

Proszę Pana mecenasa o poradę.

[ porady z tej kategorii ]

Zobacz także


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Dodano 2016-10-10 20:03 przez Claudia

    Czy może dziadek przepisać na mnie działkę czy moze zmienic akt notarialny

    Dom został postawiony na  użyczonej działce przez mojego dziadka rodzicom. Tata mój umarł moja mama mieszka w tym domu a dziadek przepisał przez notariusza działkę z domem na moja kuzynke. Czy moze cofnąć swoja decyzje i przepisac na mnie ja mam 25lat a moja kuzynka 15.

    kategoria: Prawo spadkowe

  • Dodano 2018-02-18 13:31 przez bogucha

    Wypis z aktu notarialnego- następca prawny

    Proszę o prawidłową interpretację art.110  paragraf 1 prawa o notariacie:Czy pojęcie  "następca prawny" odnosi się zarówno do "strony aktu" jak i do "osób, dla których zastrzeżono prawo otrzymania wypisu". Idzie o to, czy pełnoletnie dziecko wydziedziczonej  w testamencie matki może starać się  jako...

    kategoria: Prawo spadkowe

  • Dodano 2018-02-11 15:30 przez bogucha

    Dożywocie czy darowizna?

    Czy można starać sie o zachowek od wartości spółdzielczego mieszkania własnościowego zbytego 6 lat przed śmiercią /jak podaje Spółdzielnia/: " aktem notarialnym - umową przeniesienia spółdzielczego własnościowego prawa wzamian za dożywotnie świadczenia"?Tego typu mieszkania stanowią ograniczone praw...

    kategoria: Prawo spadkowe

  • Dodano 2018-02-04 13:39 przez Dash

    Przepisanie mieszkania

    Witam mam pytanie opiekuje się teraz babcia (mieszka ze mna) ona chce mi przepisac (jej) mieszkanie  ale nie wiem jaka opcjie wybrac bo: moja babcia ma 3 dzieci 1 niepelnosprawne drugi chcę przejąć to mieszkanie babci  (nie interesuje się nią nie pomaga finansowo nie odwiedza) i w jaki sposób najlep...

    kategoria: Prawo spadkowe

  • Dodano 2017-12-06 19:11 przez remeksz

    Darowizna a długi

    Witam Moja babcia ma mieszkanie własnościowei chce mi przekazać aktem darowizny ale boję sie ze bede odpowiadać za jej długi bo prowadzi firme i ma kłopoty finansowe w postaci Kredytów.  ale mieszkanie nie jest nigdzie zastawem hipotecznym  czy po jej smierci bede spłacał jej długi jako obdarowany ?...

    kategoria: Prawo spadkowe

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo spadkowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania