Strona głównaFinanseWarto śledzić oferty bankowe strona 2 / 2

Warto śledzić oferty bankowe

strona 2 / 2


Odkurzanie przy oszczędzaniu

© Magdziak Marcin - Fotolia.comGdy porządkujemy budżet, powinniśmy sprawdzić również sposób, w jaki gromadzimy posiadane . W Polsce od lat najpopularniejszymi rozwiązaniami są konta oszczędnościowe i depozyty bankowe. Nie dają one obecnie wysokich zysków, ale jak wynika z badania przeprowadzonego przez instytut ARC Rynek i Opinia na zlecenie Avivy, aż 13% z nas nie wie nawet, jakie przynoszą one zyski, a 4% w ogóle nie sprawdza po zakończeniu depozytu poziomu wypracowanych odsetek.

– Takie podejście sprawia, że nie wykorzystujemy w pełni naszych możliwości – stwierdza Jarosław Sadowski. – Nawet jeśli ograniczymy się tylko do depozytów bankowych, to różnica w oprocentowaniu między najlepszymi a najgorszymi ofertami wynosi ponad 2 punkty procentowe. Warto też pamiętać, że do dyspozycji jest wiele innych rozwiązań, które umożliwiają osiągnięcie wyższych zysków.

Nowinki i nowości

Porządkując finanse warto zwrócić też uwagę na nowe rozwiązania, z których możemy korzystać. Należą do nich np. płatności dokonywane przy pomocy telefonu komórkowego lub mobilnej aplikacji. Dzięki nim szybko zrobimy zakupy w sklepie tradycyjnym, gdzie smartfon zastąpi kartę zbliżeniową lub w , gdzie nie będziemy musieli logować się w serwisie transakcyjnym. Warto wziąć pod uwagę też rozwiązania dostępne już od dłuższego czasu.

– Dzięki zleceniom stałym możemy np. szybciej regulować te rachunki, których wartość nie zmienia się każdego miesiąca – mówi Sławomir Rykalski. – Unikniemy w ten sposób również ewentualnych opóźnień. Z tego rozwiązania warto też skorzystać, przelewając oszczędności na rachunek oszczędnościowy. Niejednokrotnie same banki zachęcają nas do wykorzystywania usług, dzięki którym możemy uniknąć opłat. Dotyczy to np. transakcji bezgotówkowych. Jeśli w miesiącu wykonamy ich odpowiednio dużo, wtedy nie zapłacimy za użytkowanie karty.
Strony : 1 2
 

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się




Komentarze

  • 12:14:48, 04-07-2016 ELjotEL

    Zawsze było warto, a jeśli ktoś nie zna rynku to może przepłacić i to sporo. Na kredycie hipotecznym wystarczy różnica 1% by powiększyć swój dług o kilkadziesiąt tysięcy. Osoba nie mająca pojęcia pomyśli - co to jest 1%. Ten jeden procent to rzeczywiście w skali roku. Kredyt na 30 lat daje 30% w całym kredycie! Tak TAK, rata niby o 20-50 zł większa, ale się uzbiera.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Hospicja.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy