Strona głównaFinanseZmiana IKE: ile to kosztuje?

Zmiana IKE: ile to kosztuje?

Posiadam Indywidualne Konto Emerytalne. Ostatnio znalazłem ofertę IKE o bardziej atrakcyjnych warunkach. Czy mogę zmienić instytucję prowadzącą moje IKE? Czy będą się z tym wiązać jakieś dodatkowe koszty?
Zmiana IKE: ile to kosztuje? [© Kurhan - Fotolia.com] Zmiana instytucji finansowej prowadzącej IKE nazywa się wypłatą transferową. Taką zmianę można przeprowadzić dowolną ilość razy od uruchomienia IKE, ale za każdym razem wymagane jest przeniesienie całości zgromadzonych środków, co wynika z ustawy zabraniającej posiadania dwóch lub więcej IKE. Czy operacja zamiany będzie bezpłatna zależy od podpisanej umowy o prowadzenie IKE, jednak decydując się na przeniesienie IKE w ciągu 12 miesięcy od założenia możemy ponieść opłatę karną wynoszącą nawet 100 % osiągniętego zysku. Jeżeli konto emerytalne w danej instytucji utrzymaliśmy powyżej roku operacja zmiany będzie bezpłatna.

Paweł Cymcyk, Analityk A-Z Finanse

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Wynik dodawania (tylko niezalogowani):

TRZY + DZIEWIĘĆ =

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X