Strona głównaFinanseZdolność kredytowa: dodatkowe dochody

Zdolność kredytowa: dodatkowe dochody

Chcę zaciągnąć kredyt hipoteczny. Aby zwiększyć swoją zdolność kredytową chcę do źródła dochodów włączyć pieniądze uzyskiwane z tytułu najmu mieszkania. Niestety otrzymuję je dopiero od 8 miesięcy i nie są uwzględnione w zeznaniu podatkowym za zeszły rok. Czy bank uwzględni takie dochody?
Zdolność kredytowa: dodatkowe dochody [© Holbinski - Fotolia.com] Ubiegając się o kredyt hipoteczny, potencjalni kredytobiorcy powinni wykazać się jak największą zdolnością kredytową. W tym celu we wniosku kredytowym warto nierzadko uwzględnić wszystkie legalne źródła dochodów, jakie otrzymujemy. Jednym z nich są właśnie pieniądze otrzymywane z tytułu najmu mieszkania. Nie jest jednak konieczne przedstawienie zeznania podatkowego za zeszły rok. Istnieje możliwość uwzględnienia dochodów z tego tytułu nawet od 6 miesięcy. Są banki, które nie wymagają już tak długiego okresu nieprzerwanego najmu jak jeden rok. Natomiast ważne jest, aby była podpisana ważna umowa najmu oraz potwierdzenie zapłaconych podatków za bieżące miesiące.

Mariusz Frątczak, Goldenegg S.A.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Kobiety.net.pl
  • eGospodarka.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy