Strona głównaFinanseZdarzenie losowe: zawieszenie spłaty kredytu

Zdarzenie losowe: zawieszenie spłaty kredytu

Mam zaciągnięty kredyt – pozostało mi jeszcze 40 tys. zł do spłaty. Niestety prawie trzy miesiące temu uległem poważnemu wypadkowi samochodowemu i dopiero wczoraj wyszedłem ze szpitala. Przez jeszcze co najmniej dwa miesiące nie będę mógł wrócić do pracy. Ponieważ aktualnie nie pracuję, a samo leczenie także wiązało się z dodatkowymi kosztami, dwa miesiące temu zaprzestałem spłacania rat. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Czy bank może przychylić się do czasowego zawieszenia spłat?
Zdarzenie losowe: zawieszenie spłaty kredytu W takiej sytuacji klient powinien jak najszybciej poinformować bank o zaistniałej sytuacji. W wielu bankach można dziś zawiesić spłatę kredytu na określony czas - od miesiąca do nawet sześciu w uzasadnionych wypadkach. Do wniosku o zawieszenie spłaty kredytu proszę załączyć opis zaistniałej sytuacji losowej oraz dostarczyć potwierdzenie pobytu w szpitalu.

Należy również sprawdzić, czy przy umowie kredytowej nie została zawarta polisa ubezpieczeniowa na takie okoliczności. Dziś często bank proponuje takie zabezpieczenie od niezdolności do pracy w czasie spłaty kredytu.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

  • 11:57:46, 22-11-2011 bodzio2

    Miałem podobną sytuację,straciłem obydwie nogi w wypadku kolejowym,straciłem pracę zwróciłem się do Banku BPH o obnizenie spłat raty kredytu niestety dostałem odmownie.Dzisiaj na rencie mam zajęcie Komornicze.Nie jest to tak że Banki zaraz nam pomogą w tej sytuacji dziśiaj nikogo nie interesuje choroba dłużnika i tak wygląda prawda i pisac można papier przyjmie wszystko.
    ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Umierać po ludzku
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy