Strona głównaFinanseWypłata nie tylko z bankomatu

Wypłata nie tylko z bankomatu

Ostatnio słyszałam, że w niektórych sklepach można wypłacić pieniądze, tak jak w bankomacie, dzięki usłudze Cashback. Czy takie wypłaty się opłacają? Czy są one droższe niż w bankomacie?
Wypłata nie tylko z bankomatu [© narvf - Fotolia.com] Tak, faktycznie istnieje możliwość wypłaty pieniędzy nie tylko z bankomatów, ale również podczas dokonywania zakupów w wybranych placówkach handlowych. Nie jest to jednak taka sama usługa, co wypłata z bankomatu. Podstawowa różnica to wysokość maksymalnej kwoty jaką możemy wypłacić w ramach cash back – jest to nie więcej niż 200 złotych. Natomiast limit wypłat w określa ustalona kwota limitu na karcie (i posiadanych środków). Zaletą tej usługi jest dostępność do pieniędzy, jeżeli w pobliżu nie ma bezprowizyjnego bankomatu czy bankomatu w ogóle. Dokonując zakupów możemy po prostu wypłacić pieniądze u sprzedawcy czy kasjera. Należy pamiętać by chęć wypłaty gotówki wcześniej zgłosić. Co ważne kwota wypłaty nie jest zależna od kwoty transakcji.

Usługa cash back jest dostępna w wielu supermarketach, sklepach, punktach usługowo-handlowych czy na stacjach benzynowych jednak może być zrealizowana tylko jeżeli dokonujemy transakcji. Większość banków nie pobiera w ogóle opłaty za wypłatę w ramach cash back.

Jakub Augustynowicz, Aspiro

Serwis świąteczny senior.pl

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • eGospodarka.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X