Strona głównaFinanseWięcej organizacji z szansą na 1 procent podatku

Więcej organizacji z szansą na 1 procent podatku

45 organizacji, które z obiektywnych przyczyn nie złożyły sprawozdania finansowego, zostało dopisanych do wykazu organizacji pożytku publicznego (OPP) uprawnionych do otrzymania 1%. To wynik ostatnich zmian.
Więcej organizacji z szansą na 1 procent podatku Organizacje pożytku publicznego mają obowiązek złożenia wymaganych sprawozdań do 15 lipca (mające rok obrotowy inny niż kalendarzowy – do 30 listopada). Do tej pory, jeśli nie złożyły w terminie sprawozdań - nie znalazły się w wykazie publikowanym przez MRPiPS do 15 grudnia. To przekreślało szanse na ubieganie się o .

Po zmianach, jeśli organizacja wykaże, że spóźnienie wynikało nie z jej winy lub powstało z przyczyn od nich niezależnych, może zostać dopisana do wykazu. Dzięki temu mogą starać się o 1% podatku.

45 organizacji, które zamieściły sprawozdanie po terminie z przyczyn od nich niezależnych albo bez ich winy, zostało uwzględnionych w wykazie OPP do otrzymania 1% za rok 2016. Ostatecznie wykaz zawiera 8 558 organizacji.

Pełna lista organizacji dostępna jest na stronie .

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • EWST.pl
  • Kosciol.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X