Strona głównaFinanseTo może być piramida finansowa! - ostrzega UOKiK

To może być piramida finansowa! - ostrzega UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi postępowanie przeciwko firmie OneLife Network Limited z Belize. Spółka zachęca do kupowania pakietów edukacyjnych OneLife lub OneAcademy, oferując możliwość otrzymywania korzyści materialnych za wprowadzenie innych osób do systemu. UOKiK ostrzega, że system, który opracowała spółka OneLife Network, może być piramidą.
To może być piramida finansowa! - ostrzega UOKiK [Fot. vege - Fotolia.com] Wraz z zakupionym pakietem edukacyjnym konsument otrzymuje żetony. Dzięki nim może nabyć kryptowalutę OneCoin. Pakiety kosztują od 110 euro do 27 500 euro. Każdy z konsumentów, który namówi inne osoby do kupna pakietów edukacyjnych, jest odpowiednio wynagradzany – tworzy się hierarchiczna struktura, w której są możliwe, o ile ciągle będą przystępować kolejni uczestnicy.

UOKiK ostrzega, że system, który opracowała spółka OneLife Network, może być piramidą, ponieważ konsument kupuje pakiet edukacyjny w zamian za możliwość uzyskania korzyści materialnych, ale korzyści te uzależnione są od wprowadzenia innych osób do systemu prowadzonego przez OneLife Network.

System promocyjny typu piramida, czyli tzw. piramida finansowa, jest zakazany. Polega na samofinansowaniu się w ramach utworzonej grupy. Oznacza to, że uczestnicy systemu wpłacają pieniądze organizatorowi. Muszą także namówić do udziału inne osoby, a te kolejnych chętnych. Piramidy są niekorzystne szczególnie dla tych osób, które przystępują do niej na końcu, ponieważ to one finansują cały system.

Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów, , gdy stwierdzi, że przedsiębiorca stosuje nielegalną praktykę, która może narazić szeroki krąg konsumentów na znaczne straty finansowe lub inne niekorzystne skutki.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 13:16:17, 22-09-2017 norika

  Od razu przecież widać, że to piramida finasowa!
 • 11:55:06, 08-08-2019 senior66

  http://www.nakazdytemat.pl/polityka/...yt-vt10702.htm
  co o tym sądzicie?
 • 08:59:13, 14-08-2019 rozmar

  Jak najbardziej Było takich tworów już bardzo dużo, niestety ale ludzie zupełnie nie uczą się na błędach innych oraz z pazerności korzystają oraz wpłacają tam swoje fundusze. Jest o wiele wiecej bezpiecznych form lokowania pieniędzy
  obligacje
  lokaty
  czy konta oszczednośćiowe

  Jesli dobrze poszukacie zobaczycie ze nadal jest sporo lokat oraz kont, na ktorych nie ma wcale takiego złego oprocentowania:
  https://www.tanie-konto.pl/ranking-lokat/

  Jak w tym rankingu lokat.
 • 22:30:21, 27-08-2019 Romy

  Dobrze, ze porusza sie takie tematy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • eGospodarka.pl
 • Kosciol.pl
 • Hospicja.pl
 • Akademia Pełni Życia
 • Oferty pracy