Strona głównaFinanseSzybsza spłata rat: odstąpienie od kredytu

Szybsza spłata rat: odstąpienie od kredytu

W zeszłym tygodniu zaciągnęłam kredyt na zakup telewizora. Pojawiła się jednak możliwość spłaty tego zobowiązania w całości już teraz. Czy istnieje możliwość wycofania się z tego kredytu? Czy pociągnie to za sobą jakieś dodatkowe koszty?
Szybsza spłata rat: odstąpienie od kredytu [© Jaroslaw Grudzinski - Fotolia.com] Art 11.1 Ustawy o kredycie konsumenckim daje klientowi możliwość odstąpienia od kredytu w ciągu 10 dni od daty podpisania umowy kredytowej bez podania przyczyny. Jeżeli natomiast w podpisanej przez nas umowie nie było takiego zapisu o prawie odstąpienia, to ten czas wydłuża się do 3 miesięcy od jej zawarcia.

Nawet jeżeli minęły wszystkie wymienione terminy, to możemy skorzystać z rozwiązania, które daje ustawa o kredycie konsumenckim z dnia 21 lipca 2001. Określa ona, że dla kredytów do kwoty 80 000 PLN banki nie mogą pobierać opłat za wcześniejszą spłatę zobowiązania. Należy się jednak liczyć z tym, że nie mają wówczas obowiązku zwrócenia nam początkowych kosztów prowizji.

Mariusz Frątczak, Goldenegg

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Hospicja.pl
  • EWST.pl
  • Oferty pracy