Strona głównaFinanseSprzedaż mieszkania z obciążoną hipoteką

Sprzedaż mieszkania z obciążoną hipoteką

10 lat temu kupiłem drugie mieszkanie na kredyt. Moja sytuacja finansowa nie pozwala mi jednak obecnie spłacać rat. Czy istnieje możliwość, abym sprzedał to mieszkanie przed końcem spłaty kredytu.
Sprzedaż mieszkania z obciążoną hipoteką [© Xuejun li - Fotolia.com] Tak, oczywiście istnieje możliwość sprzedaży mieszkania będącego zabezpieczeniem kredytu hipotecznego przed zakończeniem jego spłaty. Należy sprawdzić w umowie podpisanej z bankiem oraz w tabeli opłat, czy występuje prowizja za wcześniejszą spłatę. Sprawdźmy również, czy musimy na kilka dni przed spłatą całego kredytu powiadomić bank. Następnie należy wystąpić do banku o zaświadczenie o stanie zadłużenia i zgodzie na wykreślenie hipoteki po spłacie kredytu. Nowy nabywca podczas zakupu po ustalonej za mieszkanie cenie spłaci nasz kredyt, a różnice przeleje na nasze konto.

Mariusz Frątczak, Goldenegg S.A.

Zobacz także

 

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • EWST.pl
  • Kosciol.pl
  • eGospodarka.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X