Strona głównaFinanseSpłata karty kredytowej

Spłata karty kredytowej

Dokonałam zakupu kartą kredytową na kwotę 3 tys. PLN. Do końca okresu bezodsetkowego uda mi się spłacić jedynie 2 tys. Czy bank obciąży mnie odsetkami od całej kwoty, czy tylko jej niespłaconej części?
Spłata karty kredytowej [© Vlad Kononov - Fotolia.com] Karta kredytowa, to przynajmniej w założeniu piękny wynalazek. Łatwo przyznany limit kredytowy, z którego można skorzystać w każdej chwili oraz dodatkowo w pakiecie co najmniej kilkanaście dni bez odsetek na spłatę zaciągniętego długu. Bezpłatny okres dotyczy jednak tylko wyznaczonego terminu, który na ogół wynosi około 54 dni. Po tym terminie wobec długu, którego nie spłaciliśmy bank stosuje bardzo wysokie oprocentowanie sięgające najczęściej 20 proc. w skali roku.

W omawianym przypadku będzie ono dotyczyć tylko tego 1 tys. złotych, które pozostało jako kredyt. Kolejny okres rozliczeniowy w karcie będziemy zaczynali też z takim ujemnym saldem, więc i nasze maksymalne możliwości kredytowe na karcie będą o tą kwotę mniejsze. Bardzo ważne aby za każdym razem spłacając kartę kredytową pamiętać, żeby spłacić co najmniej 5 proc. z pozostałego zadłużenia. Jest to kwota określana jako minimalna spłata i jej brak na koniec okresu bezodsetkowego będzie skutkował dodatkowymi karami i opłatami, które mogą nas słono kosztować.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy