Strona głównaFinanseRozwód: kredyt na spłatę mieszkania

Rozwód: kredyt na spłatę mieszkania

Niedawno się rozwiodłem. Jestem współwłaścicielem mieszkania, w którym dotąd mieszkałem z żoną. Czy w takim wypadku możliwe jest, abym otrzymał kredyt na spłatę części mieszkania? Jeśli tak, jakie warunki muszę spełnić?
Rozwód: kredyt na spłatę mieszkania [©  johnnychaos - Fotolia.com] Prezentowania sytuacja jest bardzo niejednoznaczna i przez to jest wiele możliwych scenariuszy. Zakładając, że mieszkanie nie było obciążone kredytem i że drugim współwłaścicielem jest była żona oraz to, że zostanie Pan jedynym właścicielem mieszkania, niezbędny jest wyrok sądu lub sporządzony akt notarialny mówiący o tym, że Pan będzie właścicielem nieruchomości i będzie w niej mieszkał, a była małżonka dostanie rekompensatę finansową.

W takim przypadku kredyt, o jaki miałby się Pan starać to pożyczka hipoteczna (jeśli kredyt ma być zabezpieczony na mieszkaniu), gdyż będą to pieniądze na dowolny cel (spłatę części należącej do byłej małżonki). Musi Pan spełnić warunki udzielenia takiej pożyczki, co będzie uzależnione od Pana zdolności kredytowej, odpowiednich dochodów oraz bankowej wartości nieruchomości, która będzie stanowiła zabezpieczenie kredytu.

Aleksandra Gontarek, Goldenegg S.A.

Tagi: kredyt, rozwód

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Umierać po ludzku
  • eGospodarka.pl
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy