Strona głównaFinanseRezygnacja sprzedającego a kredyt na nieruchomość

Rezygnacja sprzedającego a kredyt na nieruchomość

Co dzieje się z umową kredytową w sytuacji, gdy z winy sprzedającego nie dojdzie do zakupu nieruchomości? Czy można zmienić nieruchomość, na którą zaciągany jest kredyt, czy trzeba zacząć całą procedurę ubiegania się o niego od początku?
Rezygnacja sprzedającego a kredyt na nieruchomość [© Feng Yu - Fotolia.com] Jeżeli z winy sprzedającego nie dojdzie do zakupu nieruchomości, to w ciągu dziesięciu dni istnieje możliwość odstąpienia od umowy kredytu, jaką daje nam art. 11 ustawy z dnia 20 lipca 2001 r. o kredycie konsumenckim. Ważne, że w momencie podpisania oświadczenia o odstąpieniu od umowy kredytowej bank zwróci pobrane prowizje, jeżeli takie wystąpiły. Warto wiedzieć, że zawsze w przypadku wystąpienia braku zabezpieczenia dla wypłaty kredytu, klient może z niego zrezygnować, lecz nie uzyska zwrotu poniesionych juz opłat.

Nie musimy jednak rezygnować z całej procedury kredytowej. Jest również możliwość zmiany nieruchomości (a więc zabezpieczenia) jeżeli np. zbywca wycofał się z transakcji i znaleźliśmy nową w tej samej cenie. W tym przypadku bank poprosi nas o wszystkie dokumenty dotyczące nowej nieruchomości, tj. odpis z księgi wieczystej, umowę przedwstępną, w szczególnych wpadkach wycenę itp.

Mariusz Frątczak, Goldenegg S.A.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Umierać po ludzku
  • Hospicja.pl
  • Oferty pracy