Strona głównaFinansePrześwietlamy oferty bankowe: lokata do 200 tys. zł na 2,5% bez haczyków

Prześwietlamy oferty bankowe: lokata do 200 tys. zł na 2,5% bez haczyków

Polacy masowo wycofują z lokat swoje pieniądze. Główny powód to niskie oprocentowanie, mniejsze od inflacji, co sprawia, że na przeciętych lokatach klienci banków po prostu tracą. W takiej sytuacji warto lojalność odłożyć na bok, i przenosić swoje oszczędności do tych banków, które proponują korzystniejsze warunki. W kolejnym artykule prześwietlającym ofertę banków pod kątem propozycji dla osób posiadających średnie oszczędności przedstawiamy ofertę 90 i 186-dniowej, 2,5 procentowej lokaty do 200 tys. zł, którą możemy założyć całkowicie przez Internet.
Prześwietlamy oferty banków: lokata na 2,5% bez haczyków? Alior Bank, Lokata Internetowa
 • Oprocentowanie: 2,5% w skali roku
 • Czas: 90 lub 186 dni
 • Wkład: od 1 000 zł do 200 000 zł


Odwrót od długich lokat

Polacy wycofują się z wieloletnich lokat, przenosząc pieniądze na konta bieżące oraz lokaty krótsze – kwartalne, półroczne czy roczne. Jedną z przyczyn jest bardzo niskie oprocentowanie oszczędności długoterminowych, szczególnie wobec rosnącej inflacji. Inflacja po prostu „zjada” całe zyski z lokat.

Jednak wydaje się, że ten odwrót od lokat zaczyna się kończyć, bowiem w ostatnich miesiącach coraz więcej banków wprowadza atrakcyjne oferty oszczędnościowe a także podwyższa oprocentowanie lokat.

Bez haczyków

Niektóre banki proponują na lokatach odsetki już na poziomie 3-4 procent, jednak tak korzystne oferty obostrzone są na ogół wieloma warunkami dodatkowymi, częstokroć głęboko „zaszytymi” w umowę czy regulamin lokaty. Takie „haczyki” mogą prowadzić nieuważnego klienta banku do utraty atrakcyjnego oprocentowania czy ponoszenia dodatkowych kosztów.

Na tym tle korzystnie prezentuje się propozycja Alior Banku, prosta, jasna i zrozumiała. Jest ona jednak przeznaczona wyłącznie dla klientów nowych, którzy w dniu złożenia wniosku o otwarcie lokaty nie mają w Alior Banku żadnej czynnej umowy o produkt bankowy (konto osobiste, kredyt, etc.).

Do skorzystania z oferty nie jest wymagane otwarcie rachunku (konta), nie ma także żadnych dodatkowych warunków ograniczających korzystanie z promocji.Proste warunki

Co zatem proponuje Alior Bank? Po pierwsze, oprocentowanie w wysokości 2,5% w skali rocznej, stałe przez cały okres trwania lokaty.

Lokaty są w dwóch wariantach: 90-dniowym (ok. 3 miesiące) oraz 186 dni (około półroczna). Minimalna kwota lokaty to 1.000 zł (tysiąc złotych), a maksymalna kwota lokat to 200.000 zł (dwieście tysięcy złotych).

Lokatę w całości zakładamy przez Internet, nie można jej założyć w oddziale Banku. Numer rachunku, na który należy wpłacić pieniądze, jest podawany po złożeniu wniosku oraz przesyłany e-mailem. Lokata jest aktywowane najpóźniej w następnym dniu roboczym po wpływie środków na rachunek w Alior Banku.

Po zakończeniu lokaty pieniądze są automatycznie przelewane na konto z którego zostały wysłane.Liczby i konkrety, czyli ile można zarobić

Ile konkretnie można zarobić na tej lokacie? W przypadku zainwestowania kwoty maksymalnej, czyli 200.000 złotych na krótszy okres, czyli na 90 dni, otrzymamy 1.232,88 zł odsetek (a „na czysto” po potrąceniu podatku otrzymamy 998,63 zł). W przypadku dłuższej, 186-dniowej lokaty otrzymamy 2.547,95 zł odsetek (2.063,83 zł po potrąceniu podatku Belki).

KRÓTKIE PODSUMOWANIE: Lokata internetowa
 • Czas trwania lokaty: 90 dni, 186 dni
 • Oprocentowanie nominalne: 2,5% w skali roku
 • Wkład: od 1 000 zł do 200 000 zł
 • Suma środków na lokatach nie może przekroczyć 200 000 zł
 • Warunki wstępne: BRAK
 • Lokatę można założyć wyłącznie w Internecie
 • Zysk po „podatku Belki": 2,025% w skali roku


Powyższy tekst nie jest artykułem sponsorowanym. Stanowi analizę oferty banku, ze szczególnym uwzględnieniem „kruczków" zawartych w warunkach, na które należy zwrócić uwagę. Tekst zawiera linki (tzw. partnerskie) dzięki którym zarobimy jedynie, jeśli ktoś założy lokatę. Jeśli uważasz ten artykuł za wartościowy i przydatny, a zechcesz założyć opisaną lokatę skorzystaj z "naszych" linków do formularza.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Aktywni 50+
 • Kobiety.net.pl
 • EWST.pl
 • eGospodarka.pl
 • Oferty pracy