Strona głównaFinansePolacy przeznaczają coraz więcej pieniędzy na wakacyjne urlopy

Polacy przeznaczają coraz więcej pieniędzy na wakacyjne urlopy

Lato zagościło już na dobre, więc najwyższa pora, by rozpocząć prawdziwy sezon wakacyjny. 47% Polaków przeznaczy w tym roku ponad 3891 zł na rodzinny urlop. Wyniki ankiety pokazują, że w porównaniu z ubiegłym rokiem domowy budżet Polaków przeznaczony na wakacje uległ znaczącej zmianie.
Polacy przeznaczają coraz więcej pieniędzy na wakacyjne urlopy [Fot. alfexe - Fotolia.com] Tego lata 31% badanych planuje wydać pomiędzy 3891 a 7720 zł. W zeszłym roku najwięcej ankietowanych (28%) zamierzało przeznaczyć na ten cel od 1916 do 3890 zł. W 2018 roku w sumie prawie połowa Polaków (47%) ma zamiar zapłacić ponad 3891 zł za letnie – jest to o 5 punktów procentowych więcej niż rok temu. Co ciekawe, o 1% wzrosła również liczba osób, których wakacyjny fundusz przekracza 19 tys. zł.

Porównując wydatki na podstawie grup wiekowych badanych, można zauważyć, że l zadeklarowali najmniejsze wydatki na wakacje – ponad połowa osób w tym wieku przyznaje, że planuje wydać mniej niż 3891 zł na letnie wyjazdy. Z drugiej strony ankietowani w wieku 36-55 lat najczęściej zaznaczali, że wydają minimum 7721 zł na rodzinny urlop. Okazuje się, że grupą wiekową, która zamierza przeznaczyć na najwięcej, są ludzie pomiędzy 23. a 35 rokiem życia. Aż 4% z nich oświadczyło, że ich wakacyjny budżet przekracza 19361 zł.

Kayak.pl

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Akademia Pełni Życia
  • Umierać po ludzku
  • Pola Nadziei
  • Kobiety.net.pl
  • Oferty pracy