Wrażenie robi założenie, że przestają mieć znaczenie powyżej tego punktu, przynajmniej jeśli chodzi o to, jak ludzie czują się na co dzień. Kiedy jednak przyjrzałem się szerokiemu zakresowi poziomów zarobków, odkryłem, że wszystkie formy dobrostanu ciągle rosły wraz ze wzrostem dochodu. Nie dostrzegłem żadnego punktu, w którym pieniądze przestały mieć znaczenie - mówi Matthew Killingsworth.
Osoby z wyższymi dochodami są szczęśliwsze częściowo z powodu zwiększonego poczucia kontroli nad życiem. - Kiedy masz więcej pieniędzy, masz też więcej możliwości wyboru sposobu życia. Prawdopodobnie można to jasno zobaczyć w pandemii. Osoby żyjące od wypłaty do wypłaty, które tracą zatrudnienie, mogą być zmuszone do podjęcia pierwszej dostępnej pracy, aby utrzymać się „na powierzchni", nawet jeśli nie lubią danego zajęcia. Osoby z poduszką finansową mogą czekać na lepiej dopasowaną propozycję. Przy podejmowaniu ważnych i mniej istotnych decyzji posiadanie większej ilości pieniędzy daje szerszy wybór i silniejsze poczucie autonomii - wyjaśnia Killingsworth.
Na podstawie:Jeśli w ogóle, ludzie raczej przesadzają, myśląc o swoim życiu w kontekście posiadanych pieniędzy. Tak, jest to czynnik, który może mieć znaczenie w sposób, z którego wcześniej nie zdawaliśmy sobie w pełni sprawy, jednak jest to jeden z wielu aspektów, nad którym można mieć kontrolę - wskazuje Killingsworth. To te inne czynniki dobrostanu są zwykle niedoceniane, dodaje.
Tagi: pieniądze, emocje, dobrostan, poczucie szczęścia
Zastrzeżenia odpowiedzialności
Podziel się:
Depresja: nawet po wyleczeniu ludzie koncentrują się na tym, co negatywne
Bliskość śmierci – grupy wsparcia poprawiają jakość życia chorych
Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany:
zaloguj się /
zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.