Senior.pl - aktywni w każdym wieku

Strona głównaFinanseOd 1 kwietnia zmienią się ceny listów i paczek

Od 1 kwietnia zmienią się ceny listów i paczek

1 kwietnia Poczta Polska wprowadza nowe ceny za usługi pocztowe w obrocie krajowym. Zapłacimy mniej za listy priorytetowe, ale wzrosną ceny listów zwykłych i paczek.
Poczta uzasadnia decyzję o zmianie cen wysokim wzrostem kosztów świadczenia usług, m.in. wzrostem kosztów energii, usług obcych, czy kosztów pracy. Deklaruje przy tym, że zmianom cennika będzie towarzyszyć znacząca poprawa szybkości doręczania przesyłek. W kwietniu klienci będą mogli skorzystać z usługi powiadomienia SMS-em lub e-mailem o nadchodzącej przesyłce.

Według nowego cennika za priorytetową kartkę pocztową i za najlżejszy (o masie do 50 g) list priorytetowy zapłacimy 1,95 zł (obecnie jest to 2,10 zł). Cena za ekonomiczną kartkę pocztową i za ekonomiczny, najlżejszy list (o masie do 50 g) od 1 kwietnia wyniesie 1,55 zł (dotychczas 1,45 zł), a opłata za krajowy przekaz pocztowy będzie odtąd wyższa o 20 gr (z 5 zł +1% kwoty przekazu do 5,20 zł + 1% kwoty przekazu).

Ceny paczek pocztowych wzrosną o 1zł do 3 zł: najmniej za najlżejsze paczki, najwięcej - za największe i najcięższe. Ceny za paczki mniejsze (o wymiarach odpowiadających tzw. gabarytowi A) i jednocześnie najlżejsze (o masie do 1 kg) wzrosną o 1 zł. Ekonomiczna paczka pocztowa będzie kosztować 9,50 zł, natomiast priorytetowa 11 zł.

Zobacz także

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Wynik dodawania (tylko niezalogowani):

DZIEWIĘĆ + DZIEWIĘĆ =

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Użytkownicy senior.pl pytają

 • Marta Wysok:

  Przepisanie domu i spłata rodzeństwa

  Moji rodzice chcą przepisać na mnie i mojego męza swój dom w zamian za dośmiertne mieszknie i opiekę nad nimi.Mam jednak jeszcze dwie siostry .Jaką umowe należy zawrzeć z rodzicami aby ominąć podatek? Jak wygląda spłata rodzeństwa?Czy wogóle jest taka konieczność? Pokaż pełną treść pytania ›

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Umierać po ludzku
 • Poradnik-zdrowia.pl
 • Pola Nadziei
 • Aktywni 50+
 • Sluchowisko.net
 • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X