Senior.pl - aktywni w każdym wieku

Strona głównaFinanseOd 1 kwietnia zmienią się ceny listów i paczek

Od 1 kwietnia zmienią się ceny listów i paczek

1 kwietnia Poczta Polska wprowadza nowe ceny za usługi pocztowe w obrocie krajowym. Zapłacimy mniej za listy priorytetowe, ale wzrosną ceny listów zwykłych i paczek.
Poczta uzasadnia decyzję o zmianie cen wysokim wzrostem kosztów świadczenia usług, m.in. wzrostem kosztów energii, usług obcych, czy kosztów pracy. Deklaruje przy tym, że zmianom cennika będzie towarzyszyć znacząca poprawa szybkości doręczania przesyłek. W kwietniu klienci będą mogli skorzystać z usługi powiadomienia SMS-em lub e-mailem o nadchodzącej przesyłce.

Według nowego cennika za priorytetową kartkę pocztową i za najlżejszy (o masie do 50 g) list priorytetowy zapłacimy 1,95 zł (obecnie jest to 2,10 zł). Cena za ekonomiczną kartkę pocztową i za ekonomiczny, najlżejszy list (o masie do 50 g) od 1 kwietnia wyniesie 1,55 zł (dotychczas 1,45 zł), a opłata za krajowy przekaz pocztowy będzie odtąd wyższa o 20 gr (z 5 zł +1% kwoty przekazu do 5,20 zł + 1% kwoty przekazu).

Ceny paczek pocztowych wzrosną o 1zł do 3 zł: najmniej za najlżejsze paczki, najwięcej - za największe i najcięższe. Ceny za paczki mniejsze (o wymiarach odpowiadających tzw. gabarytowi A) i jednocześnie najlżejsze (o masie do 1 kg) wzrosną o 1 zł. Ekonomiczna paczka pocztowa będzie kosztować 9,50 zł, natomiast priorytetowa 11 zł.

Zobacz także

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Wynik dodawania (tylko niezalogowani):

PIĘĆ + SZEŚĆ =

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Użytkownicy senior.pl pytają

 • elza1302:

  Czy mogę dostać zachowek po śmierci ojca ?

  Moj ojciec za życia przepisał majątek rodzinny na dwójkę mojego rodzeństwa, którzy zostali prawnymi właścicielami.  Ja nie dostałam nic ,czyli  nic  mi nie przepisał. Czy po jego śmierci mogę się się ubiegać o jakikolwiek spadek, zachowek bądż jakąś inną formę  zadośćuczynienia ? Pokaż pełną treść pytania ›

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Umierać po ludzku
 • Aktywni 50+
 • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
 • Poradnik-zdrowia.pl
 • Sluchowisko.net
 • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X