Strona głównaFinanseNajmniej za ubezpieczenie OC płacą kierowcy po 60. roku życia

Najmniej za ubezpieczenie OC płacą kierowcy po 60. roku życia

Kierowcy, którzy ukończyli 60 lat płacą za ubezpieczenie OC mniej niż przedstawiciele pozostałych grup wiekowych. W październiku 2018 r. średnia cena obowiązkowej polisy kosztowała ich 624 zł i była tym samym o 17% niższa od średniej składki w kraju.
Najmniej za ubezpieczenie OC płacą kierowcy po 60. roku życia [Fot. Sergey - Fotolia.com] Młodzi , skłonni do ryzykownych zachowań na drodze oraz powodujący więcej szkód komunikacyjnych, od lat płacą wyższe składki OC niż kierowcy z pozostałych grup wiekowych. Analogicznie, kierowcy posiadający wieloletnie doświadczenie, latami pracujący na zniżki za bezszkodową jazdę, mogą liczyć na niższe ceny obowiązkowej polisy.

Potwierdza to analiza cen OC w poszczególnych grupach wiekowych, przeprowadzona w październiku 2018 r.

W poprzednim miesiącu, seniorzy płacili za obowiązkowe ubezpieczenie 624 zł, czyli aż 65% mniej niż najmłodsi kierowcy, między 18. a 24. rokiem życia.

Cena OC a wypadkowość

Podczas kalkulacji składki OC, towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę także wskaźnik , powodowanych przez przedstawicieli poszczególnych grup kierowców. Kierowcy po 60. roku życia w ubiegłym roku spowodowali ich najmniej. Najmniejsza w ich przypadku była zarówno sama liczba zdarzeń, jak i wskaźnik liczby wypadków na 10 tys. populacji.

Największy wskaźnik liczby wypadków został odnotowany w przypadku najmłodszych kierowców, w grupie wiekowej 18-24 lata. Taki stan ma odzwierciedlenie w cenach OC proponowanych kierowcom w rożnym wieku. Najwyższa składki płacą młodzi kierowcy, najniższe ci po 60-tce.

Gdzie jest najtańsze OC dla seniorów?

Na najtańsze propozycje mogli w październiku 2018 r. liczyć seniorzy w województwach: podkarpackim (518 zł), lubelskim (546 zł) i opolskim (558 zł). Cena polisy oferowana kierowcom z Podkarpacia była o 17% niższa od średniej ceny dla osób po 60. roku życia w całym kraju.

Najwięcej za ubezpieczenie OC musieli zapłacić seniorzy zamieszkujący województwa: pomorskie (714 zł), dolnośląskie (698 zł) i mazowieckie (687 zł). Różnica między najtańszym województwem podkarpackim i najdroższym województwem pomorskim wyniosła 28%.

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Komentarze

 • 14:25:47, 28-11-2018 ~gość: 89.231.13.xxx

  Samo ubezpieczenie OC może być niewystarczające. Na pewno warto rozważyć dołączenie NNW do ubezpieczenia samochodu, bo dzięki niemu ubezpieczyciel wypłaci kierowcy i pasażerom odszkodowanie, gdy ucierpią w wypadku komunikacyjnym w Polsce i za granicą. Podobnie jest z assistance, które zapewnia przede wszystkim pomoc w momencie nieplanowanego unieruchomienia auta (np. holowanie lub pomoc w „odpaleniu” silnika, gdy rozładuje się akumulator). Co do AC – ta polisa nie jest obowiązkowa, ale zdecydowanie warto zastanowić się nad jej zakupem. AC pozwala na naprawę tych uszkodzeń auta, które powstały z winy jego właściciela (np. zniszczony przedni błotnik w wyniku „parkowania” na znaku drogowym) lub zostały spowodowane przez niezależne czynniki, takie jak warunki atmosferyczne (m.in. silny wiatr, obfite opady deszczu) czy atak wandali. Polisa AC umożliwia również otrzymanie rekompensaty w przypadku kradzieży samochodu.
  ... zobacz więcej
 • 12:12:24, 16-12-2018 alina58

  Zdecydowanie tak, a już najwięcej można oszczędzić korzystając z porównywarki CUK https://cuk.pl/

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Hospicja.pl
 • Kosciol.pl
 • Kobiety.net.pl
 • EWST.pl
 • Oferty pracy