Strona głównaFinanseMajowe świętowanie jak Boże Narodzenie? Wydamy nawet 2500 zł [FILM]

Majowe świętowanie jak Boże Narodzenie? Wydamy nawet 2500 zł [FILM]

W maju okazji do świętowania nie brakuje. Nic dziwnego, że to jeden z tych miesięcy, w których Polacy wydają najwięcej. Eksperci zalecają zaplanować swój budżet, tak żeby nie trzeba było ratować się pożyczką. A jeśli będziemy musieli załatać dziurę finansową, radzą sprawdzić od kogo pożyczamy pieniądze i na jakich zasadach.
Majowe świętowanie jak Boże Narodzenie? Wydamy nawet 2500 zł [FILM] [© Pio Si - Fotolia.com] Na pierwszy ogień już na samym początku miesiąca idą wydatki związane z . Według badania Barometr Providenta „w tym roku zamierzamy przeznaczyć na nią średnio 230 zł. To o 40 zł więcej, niż deklarowaliśmy rok temu” – mówi Karolina Łuczak, kierownik ds. komunikacji z firmy Provident Polska. Należy też zwrócić uwagę, że pod koniec maja czeka nas kolejny przedłużony weekend, związany ze świętem Bożego Ciała.

W maju mamy też inne bardzo ważne święto – . Respondenci przeznaczą na nie przeciętnie ok. 70 zł.

- Co ciekawe, po raz pierwszy więcej wydadzą kobiety. Być może jest to związane z tym, że bardziej solidaryzują się one z matkami i doceniają ich rolę – stwierdza Przemysław Kasza, specjalista ds. badań, analiz i raportowania z firmy Provident Polska.

Na koniec zostaną wydatki związane z Dniem Dziecka. Na prezenty zamierzamy przeznaczyć średnio ok. 160 zł – o 10 zł więcej niż w ubiegłym roku. Najhojniejsi będą , którzy wydadzą przeciętnie ok. 200 zł.

Z największym obciążeniem domowego budżetu muszą liczyć się te rodziny, w których jest dziecko przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej.

- Organizacja uroczystości to zdaniem respondentów wydatek rzędu 2 tys. zł. To kwota o 500 zł wyższa niż ta deklarowana w ubiegłym roku. Goście komunijni wydadzą średnio 400 zł, czyli o 100 zł więcej niż rok temu – informuje ekspertka.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Komentarze

 • 18:33:58, 12-05-2016 oewonga

  Witam! W maju wielu z nas czekają wydatki związane z komuniami czy długim weekendem Bożego Ciała. Aby nie nadwyrężać budżetu warto zapoznać się z ofertą pożyczki w wonga.com. Maksymalna kwota pierwszej pożyczki do 60 dni wynosi 1500 zł, a jej koszt to tylko 10 zł. Co więcej, nowi Klienci mogą wnioskować o pożyczkę ratalną - do 3000 zł, nawet w 12 ratach! Koszt pożyczki ratalnej można poznać na stronie wonga.com, pod suwakami, którymi ustawia się kwotę pożyczki i liczbę rat. Aby wnioskować o pożyczkę w wonga.com należy przygotować: numer konta bankowego, dowód osobisty, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego (który będzie niezbędny do weryfikacji) i złożyć wniosek online na naszej stronie internetowej www.wonga.com. Dodam, że decyzja o udzieleniu pożyczki podejmowana jest m.in. po sprawdzeniu wiarygodności kredytowej potencjalnych Klientów w BIK S.A. i biurach informacji gospodarczej oraz ocenie zdolności kredytowej Klientów.
  W razie pojawienia się dodatkowych pytań jestem do dyspozycji. Zapraszam również do bezpośredniego kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22*388 88 88* lub skorzystania z chata na naszej stronie https://www.wonga.pl/live_chat?utm_source=senior.

  Pozdrawiam
  Tomasz | Ekspert wonga.com

  * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.
  ... zobacz więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

 • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
 • EWST.pl
 • Pola Nadziei
 • Umierać po ludzku
 • Oferty pracy