Strona głównaFinanseKonto dla wnuczki: nowoczesne kieszonkowe

Konto dla wnuczki: nowoczesne kieszonkowe

Moja wnuczka ma 14 lat. Zastanawiam się nad założeniem jej konta, na które przelewałabym jej okolicznościowo pieniądze, a rodzice mogliby wpłacać jej kieszonkowe. Chciałabym też, aby wnuczka miała własną kartę bankomatową. Czy banki oferują tego rodzaju konta? Z jakimi kosztami wiąże się takie rozwiązanie? Czy będę mogła mieć stały wgląd w finanse wnuczki?
© Andriy Petrenko - Fotolia.comWiększość banków w Polsce ma w swojej ofercie konta dla dzieci i młodzieży. Konta takie są dedykowane młodym ludziom w wieku od 13 do 18 roku życia, którzy wyrażą chęć posiadania takiego konta i posiadają zgodę opiekuna prawnego i pełnomocnika. Konta przygotowane specjalnie z myślą o nastolatkach to na przykład: Izzy Konto w mBanku, Konto dla młodych w PKO BP czy Cool Konto w BPH.

Jeżeli chodzi o koszty, to zarówno prowadzenie takiego konta, korzystanie z karty płatniczej, wypłaty w bankomatach czy też przelewy internetowe są z reguły bezpłatne a ewentualna opłata związana jest z dokonaniem transakcji. Oznacza to, że korzystanie z karty jest bezpłatne tylko pod warunkiem dokonywania transakcji bezgotówkowych na ustaloną z góry minimalną kwotę miesięczną (np. 300 pln). W przeciwnym razie, posiadanie konta jest płatne. Z reguły jest to kwota sięgająca kilku złotych miesięcznie.

Natomiast to rodzic ma możliwość wglądu w finanse niepełnoletniego dziecka jako pełnomocnik do konta, a wydana do konta karta pozwala na dysponowanie środkami na nim dostępnymi.

Robert Trzeciak, Aspiro SA

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • eGospodarka.pl
  • Umierać po ludzku
  • Oferty pracy